Gönderen Konu: otomatik bora vites geçiş sorunu  (Okunma sayısı 37671 defa)

Çevrimdışı HaLPeR

• Profili Görüntüle
Ynt: otomatik bora vites geçiş sorunu
« Yanıtla #28 : 18 Eylül 2012, 21:50:59 »
Selam arkadaşlar. Bahsettiğiniz sorunun aynısı bende de oluştu. 2002 Bora OV. Araba sanki 2. de kalkıyor. Vites geçişleri 4500 deviri buluyor tabi hıza bağlı olarak. Manuelde 1 ve 2 de sıkıntı yok ama 3'e aldığımda yine yüksek devri bulmadan geçmiyor. Vites geçtikten sonra araçta bir sorun yok. 1 ay kadar önce buna benzer ama daha ağır bir arıza vermişti otomatik hiç geçmiyordu o zaman okuyucular değişmişti. Şimdi de bu arıza :( Herhalde bu gidişle beyne kadar gideceğiz. Bu Şanzımana bağlı kayış dediğiniz tam olarak ismi nedir sanki arabamda sizinki ile aynı arıza var gibi. Bir de hata kodunu hatırlıyor musunuz?

Çevrimdışı dargsgolf3gti

• Volkswagen Türkiye bora
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: bora 1.6 comfortline 2001 otomatik
Ynt: otomatik bora vites geçiş sorunu
« Yanıtla #29 : 05 Haziran 2016, 23:53:16 »
slm arkadaşlar  2001  bora  otomatik arac  bana istanbul avrupa yakasında önerebileceginiz iyibir usta varmı  hararet sensörünün   baglı oldugu   bogaz  catlamıştı gecenlde  harart sensörünün baglı oldugu su flanşı   catladı su   akmıştı  ordan  yaptrdım cıktım   arac 3. vitesde   kalmış gibiydi usta  hata girmiştir sildir düzelir dedi sildirdim   düzelmişti  sonra    ara ra gene  aynı hatayı vermeye başladı  sildik  düzeliyor   ama bazen 1.2 gün sonra bzen  3.4 gün gidiyor bazen  de 1 saat  gidiyor hata veryor g68  hatsı hız speed  sensör  diyor ustaya bıraktım gecen gün şanzıman tesisat kablosundan dedi temizledik düzelir dedi  düzlmedi bilgisayarda g68  hız devir  sensör diyor usta  şanzıman  tesisat kablosu   diyor 2side aynı kablomu yoksa  hız devir  sensörü aynı sensör mü oluyor  kaldım arada bir kac şanzımancıyı aradım topkapıda akınsal sanayide  adam görmeden su kacmıştır ona  şanzıman inecek diyor  bana cil bir  fikir verecek varmı acaba  en öenmlisi istanbul avrupa yakasında 2001 bora  otomatik  arac  için tavsiye öenerileriniz   yazarmsını  bu hız  devri sensörleri hangileri  parcacıdan ben alsam  taktrsam   herelde biz  yolacak bu  adamlar   basit bişey için