Gönderen Konu: otomatik bora vites geçiş sorunu  (Okunma sayısı 37704 defa)

Çevrimdışı inan-92

• Profili Görüntüle
otomatik bora vites geçiş sorunu
« : 26 Nisan 2012, 22:53:58 »
aracım 1.6 otm. 2000 model bora.bu aralar araç yüksek devirlerde vitese geçmeye başladı ve 4e hiç geçmez oldu hatta bazen 2.vitesle kalkıyor daha sonra 1e düşüp yığılıyor şanzıman yağı ve filtresini değiştirdik ama sorun devam etmekte fikri olan var mı  :-\

PROBLEM ÇÖZÜLMÜŞTÜR:  ŞANZIMAN AÇILMADAN ÜSTÜNDE Kİ BİR PARÇA DEĞİŞTİ
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2012, 11:49:52 Gönderen: inan-92 »

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
Ynt: otomatik bora problem!
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2012, 11:28:09 »
Bir sensör var ama aklıma gelmiyor. Şanzumanda sensör varmı bilmiyorum ama aklıma devir sensörü gibi birşey deliyor.

Çevrimdışı inan-92

• Profili Görüntüle
Ynt: otomatik bora problem!
« Yanıtla #2 : 27 Nisan 2012, 13:45:57 »
olabilir dostum mekanik gibi değilde elektriksel veya vites ayarlayan  beyinden gibi geliyor çünkü bazen çok iyi bazen berbat  :(

Çevrimdışı sukrubey

• Profili Görüntüle
Ynt: otomatik bora vites geçiş sorunu
« Yanıtla #3 : 02 Mayıs 2012, 09:14:28 »
Şuan benimde aynı sorun var. Bende yağı filitresini değiştim 150 km yaptım tekrardan başladı sorunum. Aracınızı bilgisayara bağlatın hata kodu çıkıcaktır. G68 hız sensörü ben şipariş verdim  cumartesi değiştireceğim inş. Şanzumanın üstünde iki tane sensör bulunuyor. Motorun durumuna göre vites geçişni sağlıyor. Biri g68 biri g38 ikisinden biri çıkar heralde. Birde usta tavsiyesi üsten çıkma değilde orjinal parça almanız tavsiyeymiş hadi inş düzelir. Halledersem size söylerim

Çevrimdışı inan-92

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Mayıs 2012, 09:45:00 »
Şuan benimde aynı sorun var. Bende yağı filitresini değiştim 150 km yaptım tekrardan başladı sorunum. Aracınızı bilgisayara bağlatın hata kodu çıkıcaktır. G68 hız sensörü ben şipariş verdim  cumartesi değiştireceğim inş. Şanzumanın üstünde iki tane sensör bulunuyor. Motorun durumuna göre vites geçişni sağlıyor. Biri g68 biri g38 ikisinden biri çıkar heralde. Birde usta tavsiyesi üsten çıkma değilde orjinal parça almanız tavsiyeymiş hadi inş düzelir. Halledersem size söylerim
ilgilendiğiniz için sağolun. servis bilgisayara bağladı ama hiçbir hata olmadığını söyledi.şanzımana müdahele edemiyolarmış aracı bugün ankaraya götürcez bakalım ne söyleeycek ustalar ona göre bende sorun hakkında size bilgi veririm

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Mayıs 2012, 10:11:58 »
Hocam sorununuz devir sensörü şimdi hatırladım. Başka bir yerde okumuştum araç 4. vitese geçmiyordu. Devir sensörünü kontrol ettirin. Ankaraya gitmeye gerek kalmasın. Arıza ışığı falan yakmaz bahsettiğim sensör.

Çevrimdışı sukrubey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Mayıs 2012, 13:31:45 »
Bazende o devir sensörü kirleniyor. Temizleyincede düzelme ihtimali var.

Çevrimdışı inan-92

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Mayıs 2012, 19:46:34 »
Bazende o devir sensörü kirleniyor. Temizleyincede düzelme ihtimali var.
dediğiniz gibi g68 sensörü hatası verdi ve değiştirildi ayrıca şanzıman soğutucusu hata verdi söküp bakıldı sağlam olduğu söylendi(hız sensrü yapabilirmiş onu). şimdilik problem yok 210 tl masraf tuttu.eğer devam ederse beyin değişecek
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2012, 12:11:27 Gönderen: inan-92 »

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Mayıs 2012, 23:34:00 »
dediğiniz gibi g68 sensörü hatası verdi ve değiştirildi ayrıca şanzıman soğutucusu hata verdi söküp bakıldı sağlam olduğu söylendi(hız sensrü yapabilirmiş onu). şimdilik problem yok 210 tl masraf tuttu.eğer devam ederse beyin değişecek onun fiyatı 500tl.umarım bir sorun çıkmaz  ::)

Geçmiş olsun, inşallah sorun devam etmez...

Çevrimdışı sukrubey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 03 Mayıs 2012, 08:57:07 »
geçmiş olsun. Bende cumartesi değişiceğim. İnş sorunun devam etmez

Çevrimdışı inan-92

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 03 Mayıs 2012, 10:22:00 »
Geçmiş olsun, inşallah sorun devam etmez...
inşallah hocam sağolun.bende batıkentte oturuyordum öğrenciniz olma ihtimalim var mı  :)

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 03 Mayıs 2012, 12:11:15 »
inşallah hocam sağolun.bende batıkentte oturuyordum öğrenciniz olma ihtimalim var mı  :)

Benim yas 32. Ogrencim olma ihtimali yoktur sanırım. 3 yıl oldu öğretmenliği bıraktım , başka bir işle meşguliyet artık

Çevrimdışı asi_karaca23

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 03 Mayıs 2012, 18:44:12 »
yag ve suyu ıhmal ettıyesenız sanzumanda yag sogutcu sensoru var muhtemeln ondandır ve yuklu bı masrafı verdır hocam dıyeyım sıze cınku yagı ve suyu karıstıyomus duydugum ve bıldıgım kadarıyla bıde hız sensöru var oda arızalandıgı zaman araba 2 bın devrı gecmıyo bu basıma geldı ):
ne mutlu türküm diyene..

Çevrimdışı inan-92

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 03 Mayıs 2012, 19:15:27 »
yag ve suyu ıhmal ettıyesenız sanzumanda yag sogutcu sensoru var muhtemeln ondandır ve yuklu bı masrafı verdır hocam dıyeyım sıze cınku yagı ve suyu karıstıyomus duydugum ve bıldıgım kadarıyla bıde hız sensöru var oda arızalandıgı zaman araba 2 bın devrı gecmıyo bu basıma geldı ):
yok valla arabamızın yağına suyuna tuzuna çok iyi bakarız  :) hız sensörü değişti şimdilik normal çalışıyor umarım böylede gider yoksa şanzıman büyük masraf  ::)