Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Ön tampon sislerine xenon ?  (Okunma sayısı 10278 defa)

Ön tampon sislerine xenon ?
« : 09 Şubat 2008, 13:08:59 »
Arkadaslar farlar ıcın xenon dusunuyordum fakat kafam cok karıstı orjınal farlaın ıcıne sadece xenon uygulmanın cok basarılı olamayacagını okuyorum ınternetten. Ayrıca da kısa uzun ve selektör sorunu da oluyormus sanırım. Bende acaba dıyorum su an yok ama yakın zamanda taktırıcam ön tampon altına orjınal sis lambasının içine xenon uygulaması yapılabılır mı sadece sisleri actıgımda xenon yanabılır mı farları normal kullansam da sislerı de xenon olarak kullansam olur mu ?? Böyle bı uygulama yapan var mı aranızda yoksa sacma bı dusunce mı bu bılmıyorum ? Ama farları falan degıstırmek cok pahallıya mal olucaı ıcın mumkun olan en uygun malıyete en kolay sekılde olabılecek en ıyı aydınlatmayı saglamak ıstıyorum.. Malum bora nın kendı farları maaalesef cok basarılı degıl !! Tavsıye ve dusuncelerınızı beklıyorum arkadaslar sımdıden saolun.. :tamamdir

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
Ynt: Ön tampon sislerine xenon ?
« Yanıtla #1 : 09 Şubat 2008, 13:19:23 »
Sisler için H-11   8000 kandela xenon var,bir oto elektirikçide yanlış olmasa şahit olmuştum,far xenonlarından sislere bağlatıdan bahsediyordu. ??? Her ampül ve far için ayrı ayrı xenon takılması mantıken doğru.
Alıntı
Malum bora nın kendı farları maaalesef cok basarılı degıl
+ :tamamdir
Bende hem fikirim boranın orjinal farları hiç iyi değil,özellikle far camının mika,plastik olması buğulu görünmesi.

« Yanıtla #2 : 09 Şubat 2008, 13:44:42 »
Bence güzel bi fikir.Bora'nın farları çok kötü göstermiyor.Beyaz ampül taktırsan o da iyi göstermeyecek.Xenon en iyisi o da biraz maddiyat gerektiriyor.Farlar kirlendiğinde akla gelen farları temizletmek oluyor.Ama bunun içinde işinin ehli bir usta gerekli.silikonların kesilmesi falan çok uğraştırıyor.Bu yüzden xenon en iyisi bewnce çok güzel bir fikir.Yapmanızı öneririm.

« Yanıtla #3 : 09 Şubat 2008, 14:24:38 »
Xenon far tabiki de sislere uygulanabiliyor.Ama farlara uygulatmayip sislere uygulatmak iyi bir secenek olmaz.Butceniz yeterli ise hem kisa flasorlere hem de sislere baglatabilirsiniz.Fakat Bora marka araclarin farlarinin icini acip baktiysani kisa ve uzun ayni ampulden yaniyor ve dogal olarak siz xenon degil bi-xenon taktiracaksiniz.Benim arkadasim taktirmisti.Mtec marka bixenon 320 lira vermisti bu yaz aylarinda.Simdi biraz daha dusmustur fiyati ve cok da guzel oldu.Hosuma gitmeyen sey uzun farlari yakinca cok iyi aydinlatmiyor isik dagiliyor.Ama kisa farlarda cok guzel bir aydinlatma sagliyor.Sizin far ampulleriniz H4 ve bixenon olarak geciyor.Sanirim sis lambalarinizda H4.
Kelvin degeri oalrakta 8000 K oneririm.6000K beyazisik veriyor ve bu philipsin beyaz far ampullerinden cok farki yok.Alacaksaniz 8000K alin.

« Yanıtla #4 : 09 Şubat 2008, 17:21:16 »
Bi xenon uzun kısa yapıyor anladıgım kadarıyla fakat farlar kapalıyken selektör de yapabılıyormuyuz acaba ? Ayrıca da bılıyosunuz orjınal farla merceksız buna ragmen ıyı sonuz alabılırmıyız .Eger dedıgınız gıbı 300 ytl cıvarıysa ve de ıyı sonuc alıcaksam farlara yaptırmaya tercıh ederım ..Ama farlar falan degısmesı gerekıcekse malıyet artıcagından dolayı zor oşr benım ıcın :(

« Yanıtla #5 : 11 Şubat 2008, 13:02:23 »
Bi xenon uzun kısa yapıyor anladıgım kadarıyla fakat farlar kapalıyken selektör de yapabılıyormuyuz acaba ? Ayrıca da bılıyosunuz orjınal farla merceksız buna ragmen ıyı sonuz alabılırmıyız .Eger dedıgınız gıbı 300 ytl cıvarıysa ve de ıyı sonuc alıcaksam farlara yaptırmaya tercıh ederım ..Ama farlar falan degısmesı gerekıcekse malıyet artıcagından dolayı zor oşr benım ıcın :(

Evet farlar kapali iken selektor yapabiliyorsunuz.Aracinizin farlarini su anda nasil kullaniyorsaniz o zaman da oyle kullanacaksiniz.
Xenon yaptirmaya bence kesinlikle deger tabi butce musaitse.Ozellikle kisa huzmelerde cok farki oluyor sari farlarla ama uzunlarinin cok iyi oldugunu soyleyemem.
Farlar falan degisecek derken ne demek istediniz bilmiyorum.Sadece farin icindeki ampul degisecek.Xenon sadece mercekli farlar icin degil her turlu arac icin uygulanabilir.Sonucta ampul degisecek ve xenon kiti takilacak.Tabi mercekli far olsa daha bi guzel olurdu ama merceksizde gayet guzel oluyor...
Buyrun bahsettigim arac:

« Yanıtla #6 : 11 Şubat 2008, 14:46:47 »
OOO dostum cok saol resim için ..Merceksiz de bır haylı canlı gorunuyo resımde. Buyuk ıhtımalle gece görus de orjınal su anda kullandıgımız farlardan kat kat ıyıdır sanırım..Maddi kaynak yarattıgımda mutlaka boyle yapıyım o zaman bende sadece xenon kiti alıp dusuk malıyetle işi bıtırırım umarım  tekrar tesekkurler ılgınız ıcın .. :tamamdir
Buyrun bahsettigim arac:

[/quote]

Çevrimdışı ramcho®

• Mangal Sonu
« Yanıtla #7 : 11 Şubat 2008, 15:43:17 »
uzun kısa xenon istersen 350 ytl ye veririm..

« Yanıtla #8 : 13 Şubat 2008, 14:01:39 »
Halil abi o xenon kitini keserken silikonları kesiyormu ???