Gönderen Konu: Gıcırtı Sesi  (Okunma sayısı 13563 defa)

Çevrimdışı mubur

•  
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gıcırtı Sesi
« Yanıtla #14 : 01 Nisan 2010, 20:33:32 »
Aynı orun benim aracımda da vardı. Hatta bagaj da açıp kapanırken artık kol kası yapıyordum. Kapı menteşelerine ve bagaj menteşe kısmına WD40 ü bolca sıkıyorsun. Tabi acayip bi kir ve pas çıkartıyor. Sonra sprey yağ ile yağladınmı hiçbirşey kalmıyor. Çok basit bir işlem.

Çevrimdışı vicetuning

• Yavaş Yavaş Tam Gaz...!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 02 Nisan 2010, 08:11:11 »
WD40'ın pas sökücülüğün yanında yağlayıcı özelliğide var maddesi çok ince olduğundan diğer makine yağlarının giremediği yerlere rahatça giriyor ve işlem görüyo hatta ben alırken bayağı bi araştırmıştım etkisi halinde bazı forum sitelerinde insanlar motorun içine koymayı bile düşünmüşler ama bayağı bir maliyetli olduğundan vazgeçilmiş zaten motora kesinlikle zarar veirir benim kanaatimce. kapı menteşelerine bolca sıktım biraz köpürüyo zaten sıktığın zaman 1-2 dk bekledikten sonra ses diye birşey kalmadı yoksa çok kötü olmuştu makine yağı bile fayda etmemişti o derecede.
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2010, 08:12:34 Gönderen: vicetuning »

Çevrimdışı delibey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 03 Nisan 2010, 22:09:26 »
kapı menteşesi yağ istiyor diğer gıcırtıda tabla fişeklerinden...

Çevrimdışı xandel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 06 Mayıs 2010, 13:59:11 »
murat kardeşim senin dediğin ses koltuk başından gelir bendede var koltuğa otur başını başlığa bi vur bak duyacaksın yada başlığı ileri geri salla o sesi duyacaksın kardeşim... bak aynen şöyle bi vur başlığa  :t  ;D

Çevrimdışı vicetuning

• Yavaş Yavaş Tam Gaz...!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 07 Mayıs 2010, 08:13:52 »
murat kardeşim senin dediğin ses koltuk başından gelir bendede var koltuğa otur başını başlığa bi vur bak duyacaksın yada başlığı ileri geri salla o sesi duyacaksın kardeşim... bak aynen şöyle bi vur başlığa  :t  ;D
Ses zaten yaklaşık 1 aydır kesmiş durumda tık yok :D nasıl oldu bende anlamadım :S

Çevrimdışı Ranger55

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 09 Mayıs 2010, 22:25:37 »
Bendede kasise yavaş girince ön taraftan gıcırtı sesi geliyor bu nedendir acaba...