Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Ön direklerdeki kumaş sarkması  (Okunma sayısı 10173 defa)

Ön direklerdeki kumaş sarkması
« : 28 Temmuz 2011, 01:33:28 »
Arkadaşlar 2001 boramın ön direklerindeki kumaş döşemeler sarkmıştı.bugün söküp doğru terziye gittim.altına kumaş yapıştırıcısı koyup yüksek buharla ütülettim.sonuç harika.on numara oldu.bilmeyenlere tavsiye ederim...

Ynt: Ön direklerdeki kumaş sarkması
« Yanıtla #1 : 28 Temmuz 2011, 15:24:22 »
ço ince bez, yapıştırıcı ön yüzüne çıkmadımı? birde aracın üzerindemi ütü yaptırdınız yoksa alt kaplamayıdamı söktünüz

« Yanıtla #2 : 28 Temmuz 2011, 22:18:21 »
yapıştırıcı kumaşa özel beyaz tül gibi bi malzeme.direkleri söküp terziye götürdüm

« Yanıtla #4 : 04 Ağustos 2011, 02:08:55 »
emeğin için tşk ederim. benim aracın direklerindeki kumaş kabardı bende sökecemde tırnakları kırılır diye vazgeçtim yanlış cıkarırsak kırılma durumu varmı

« Yanıtla #5 : 05 Ağustos 2011, 00:02:10 »
Pek kırılabilecek gibi değil.Tırnaklar büyük.Ben bir döşemeciye söktürmüştüm.Eliyle tuttu çekti çıkarttı.Videodaki gibi.Para bile almadı.5 TL terziye verdim .Daha sonra kendim taktım yerine.

« Yanıtla #6 : 08 Ağustos 2011, 17:32:20 »
çok sağol kardeşim konu başlığı ve videoyu paylaşıp bize yol gösteren arkadaşa :)))

« Yanıtla #7 : 10 Eylül 2011, 22:20:18 »
Arkadaşlar 2001 boramın ön direklerindeki kumaş döşemeler sarkmıştı.bugün söküp doğru terziye gittim.altına kumaş yapıştırıcısı koyup yüksek buharla ütülettim.sonuç harika.on numara oldu.bilmeyenlere tavsiye ederim...

ön direk sökülmesi videosu:

‪Gökhan Kip - Bora Ön Direk Döşemesi Sökümü‬‏
      - YouTube

ellerine kollarına sağlık bende aynı sorundan şikayetçiydim, sayende kurtulduk. Jilet gibi oldu kendim söktüm beyaz tutkalla uçlarından gerdirerek yapıştırdım ve yerine taktım.. Tek kelimeyle muhteşem oldu, sayende..

Çevrimdışı drguvan

• Clio III 1.2 16v
« Yanıtla #8 : 10 Eylül 2011, 23:37:25 »
Peki ya arka direkler? Onlar da harap halde.Onları da aynı şekilde halledebilir miyiz?  :-\

« Yanıtla #9 : 15 Eylül 2012, 02:29:43 »
hocam bendede o dıreklerde sararmalar var sanırım sınek pslikleri filanda var. yazdığınızı anlamadım. siz o parçayı söktünüz terzi yıkadımı onu henüz bakmadım ama kumaş ayrılıyormu o plastikten. birde benim ki güneşten olsa gerek buruş buruş olmuş sankı kumaş bol gelmış gibi

« Yanıtla #10 : 15 Eylül 2012, 20:03:34 »
Kumaş direkten ayrılıyor ben yaptığımda direğin üzerinde ince beyaz bir sünger kalmıştı onun üzerini kaplattım.Buruş buruş oldu dediğiniz direkler veya tavansa eğer bu bizim araçlarımızın hastalığı

« Yanıtla #11 : 19 Eylül 2012, 07:45:13 »
emeğin için tşkler ilk aldığımda benim arabada da vardı benzer buruşma dün bi kurcalayım dedim baktım güneşten eski haline gelmiş :D

« Yanıtla #12 : 19 Eylül 2012, 10:45:17 »
dün direkleri söktüm çok kolay oldu.  ama kumaş  plastiğe yapıştırılmış vaziyette. ve çok ince  direk süngeri köpükleyip silecem durulayacam heralde işe yarar.  o kumaşı ordan ayırmaya cesaret edemedim.  yırtılırsa  hoş olmaz. sonucu yazarım
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2012, 10:45:42 Gönderen: aksakal92 »

« Yanıtla #13 : 25 Eylül 2012, 21:13:07 »
benim de arkalar sarktı, arkaları sökebiliyor muyuz ?