Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bora'ya kışlık lastik  (Okunma sayısı 14765 defa)

Çevrimdışı beyazbora

• Otomobil
    WV BORA
  • SELAMLAR...
Ynt: Bora'ya kışlık lastik
« Yanıtla #14 : 21 Eylül 2010, 18:52:45 »
NEDEN DURUMU İYİ OLAN LASTİK ARKADA OLMALIDIR?

Aracınızın virajı dönerken ön lastikleriniz virajla aynı eksende giderken arka lastikleriniz belli bir açı kaybı yaşar merkez kaç kuvveti bu sebeple arka lastiklere daha çok vurur eğer arka lastiğiniz iyi değilse derhal savrulursunuz ama ön lastiğiniz iyi değilse sadece ivmelenmede sıkıntı çekersiniz(önden çekişli araçlarda) bu açıklama tek başına size yeterli gelmediyse bi oyuncak arabanın önce ön sonra arka lastiklerini para lastiği vasıtasıyla kilitleyin (dönmesini engelleyin) aracı dümdüz bir zeminde ittirdiğinizde ön lastik tutmasa bile aracın düzgün gittiğini ama arka lastikler tutunamaz ise aracın her seferinde savrulduğunu göreceksiniz..

BENİM ÖNLER YENİ ARKALAR ESKİ DEĞİŞTİREYİM Mİ ŞİMDİ ARKALARLA ÖNÜ ?
BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR...

« Yanıtla #15 : 21 Eylül 2010, 22:34:38 »
ille yeni lastiğe verecek param yok diyorsan yap tabi yada kaç km yaptın iyi olanlarla bilmiyom ama eskileri at onun yerine 2 yeni al arka ile aynı marka/model/hız kodu olan şimdilik önlere tak 20.000 olmadan ikiside aynı olur aracın önden çekişli olduğu için 50.000'e kadar böyle kullan bu lastikleri bitirdiğinde 4 lastiği aynı anda aldığın zaman rotasyon yapmayı unutmazsın olur biter

« Yanıtla #16 : 16 Ekim 2010, 11:00:00 »
Boaraya  kışlık kar tipi lastik almayı düşünüyorum,
şu an üstünde fabrika tavsiyesi 4 mevsim pirelli p6000 var
2003 pacific 195/65/15
ne tavsiye edersiniz ?

ben 2008 kasımında lassa snoways aldım 2 adet. çokk memnunum.yozgat gibi soğuk karlı memlekette bana yetiyor.lastik oldukça kaliteli.michelin yada çok pahalı markalara gerek yok.petlas lassa bunlar ziyadesiyle işini görür...

« Yanıtla #17 : 16 Ekim 2010, 13:39:51 »

ben 2008 kasımında lassa snoways aldım 2 adet. çokk memnunum.yozgat gibi soğuk karlı memlekette bana yetiyor.lastik oldukça kaliteli.michelin yada çok pahalı markalara gerek yok.petlas lassa bunlar ziyadesiyle işini görür...
ben de en sonunda değiştirebildim 4 lastik, yokohama winterdrive, çok memnunum ben de,

yozgat soğuk gerçekten kışın orada askerlik yaptım iyi biliyorum :)

vatan32 mekan51  :)

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #18 : 16 Ekim 2010, 22:59:24 »
Lassa snowaysı kullanmıştım ve memnundum. fiyat uygun diye Michellen alphin aldım birazda sessiz olur diye düşündüm. Çünkü michellen energy sessizdi. Alpin sesli çıktı 130tlye geldi tanes 195-65-15. Ankarada Snowaysta kampanya vardı 105tl keşke onu alsaydım. Fazla verdik bir kazancım olurmu bilemiyorum.
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2010, 22:59:40 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #19 : 17 Ekim 2010, 00:22:05 »
ben Michelin mağaza müdürüydüm ama konu kışlık lastikse eğer farkı sadece fiyatı üzgünüm ancak şunu belirtmemde fayda var Michelin Mağazalarının işçilik kalitesi diğer mağazalara göre biraz daha iyidir ama bu da azıcık kazıklanacağınız anlamına gelebilir yerine göre değişir çünkü özellikle kış aylarında yaşanan ani yoğunlukdan kurtulmak için birçok mağaza lastiği sök-tak yapar ve balansı lastik otursun bahanesiyle balans yapmayıp sonra gelmenizi ister siz de aceleniz olduğu için bu yalana inanır ve geri de gelmeden balansız lastiklerinizle Fred Çakmaktaş gibi gezinip durursunuz o nedenle işiniz tam bitmeden çıkmayın ve son güne kalmayın gerçi geçen sene kış olmadı ama tedbiri de elden bırakmamak lazım dimi?

Çevrimdışı beyazbora

• Otomobil
    WV BORA
  • SELAMLAR...
« Yanıtla #20 : 17 Ekim 2010, 11:36:46 »
Fred Çakmaktaş gibi gezinip durursunuz
 :tamamdir
BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR...

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #21 : 17 Ekim 2010, 12:43:27 »
ben Michelin mağaza müdürüydüm ama konu kışlık lastikse eğer farkı sadece fiyatı üzgünüm ancak şunu belirtmemde fayda var Michelin Mağazalarının işçilik kalitesi diğer mağazalara göre biraz daha iyidir ama bu da azıcık kazıklanacağınız anlamına gelebilir yerine göre değişir çünkü özellikle kış aylarında yaşanan ani yoğunlukdan kurtulmak için birçok mağaza lastiği sök-tak yapar ve balansı lastik otursun bahanesiyle balans yapmayıp sonra gelmenizi ister siz de aceleniz olduğu için bu yalana inanır ve geri de gelmeden balansız lastiklerinizle Fred Çakmaktaş gibi gezinip durursunuz o nedenle işiniz tam bitmeden çıkmayın ve son güne kalmayın gerçi geçen sene kış olmadı ama tedbiri de elden bırakmamak lazım dimi?

Pazarlıkla 150ye aldım tanesini 12taksit. card finans 25tl puan verecekti+10tl eski lastiğin tamirat ücreti+sübaplar tanesi 5tlden bedava+ve yazlıkları saklama kirası düşünce 130tlye geliyor. Onunla teselli ediyoruz kendimizi.Balans ayarı filan yapıldı.
Yazlıkta yine energy den başkasını alam herhalde. Ama kışlık bundan sonra snoways2 olur.

Hazır işin içindesiniz. En sessiz lastik hangisi? tabi sesizlik yıllarca sürmeli. Lastiği 3yıldan aşağı değiştirmiyoruz. Arada gidyorum rot balansçıma söküyor çeviriyor birşeyler yapıyor. Energy Bristone lassaya göre sessizdi. Bide Pirelli bir serisi daha sessiz deniliyor. 
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2010, 12:45:53 Gönderen: 06onur »

« Yanıtla #22 : 17 Ekim 2010, 12:52:14 »
ses durumu biraz göreceli bir durum kiminin kulağı az duyar kiminin çok yada kiminin arabasının ses izolasyonu harika iken kimininki o kadar berbattır ki ne alırsa alsın farketmez yada asfalt tipine durumuna göre değişir ancak yumuşak hamurlu ve yumuşak yanaklı lastikler elbette biraz daha sessiz sürüşe olanak verir ancak biraz nazik yapılı lastiktirler ........ ben pek sesi önemsemem benim önceliğim yol tutuştur mesela kış lastiğini alıp kuru zeminde yol gürültüsünden bahsetmemek lazım çünkü soğuk kış aylarında sürtünme oranının fazla olması lazımki yolu tutsun yani bence araç içi ses izolasyonu yaptırıp en iyi yol tutuşu olan lastiği almak daha mantıklı bir çözüm bence tercih sizin...

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #23 : 18 Ekim 2010, 22:39:36 »
Michellen Enegy için yanına uğrarız artık tabi 2011de

« Yanıtla #24 : 18 Ekim 2010, 23:26:01 »
Müdürüydüm... dedim şuanda inşaat sektöründe Polietilen Grubunda üretim yapan PMS adlı İzmir/İstanbul/özbekistan'da rotasyon tekniğiyle su depoları ya da yüzer iskeleler gibi ürünleri yapan bu şirketin İç Anadolu Bölge Müdürüyüm ancak lastik alacak olan arkadaşlar için türkiyenin bir çok ilinde özellikle ve elbette Ankara'da size referans olabilir benim referansımla en azından iyi bir işçilik almanıza yardımcı olabilirim
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2010, 23:27:03 Gönderen: baki çelik »