Gönderen Konu: farı söküp temizlemek  (Okunma sayısı 3101 defa)

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
farı söküp temizlemek
« : 09 Şubat 2011, 23:59:12 »
slm arkadaşlar30tl ye orjinal( üzerinde made in germany yazıyor)  osram nb aldım ama benim aracın farlarından birinin içi birazcık nemlenmi yarın kendim söküp temizlemeyi düşünüyorum araştırma yaptım sökmek zor yapışkanlı diyende var kolay söktüm diyende var sizin bir fikriniz varmı söküp temizleyebilirmiyim.tornavida ve maket bıcağıyla uğraşınca açılıyormuş ve temizledikten sonra silikonla tekrar yapıştırılıp takılıyormuş ne dersiniz saygılar.

Çevrimdışı tarihcifss

• BORA 1.6 COMFORTLİNE....
    • Profili Görüntüle
Ynt: farı söküp temizlemek
« Yanıtla #1 : 10 Şubat 2011, 18:43:57 »
benim de sağ farda buharlanma oluyor ve sağ farım sola göre camı kirli gbi duruyor..ben de uğraşmak isterim eğer kolay ise..bir de benim sol far ile sağ arasında sola yakın bir yerde çok az bi ölü nokta var neden olabilir..?
BEŞKAZALI tarihcifss

Çevrimdışı demahmet

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Şubat 2011, 18:52:34 »
sen temizlersen muhtemelen nemlenir çok iyi temizlemen gerek far boşluklarından bunu ne kadar yapabilirsin bilmiyorum,iyide kurutman gerek sanırım...Benim far camlarımda çok kirli sanayide sadece bu işi yapan far camı temizleyen kişiler var sektör olmuş 30 tl istiyorlar ilaçla falan yıkıyoruz diyorlar.yaptırmadım,bırak kirli kalsın dedim... ::)  Adam abi boraya biniyon(gözünde neyse artık bora) 30 tl ye çok diyon dedi,bende sen bi farı temizlemeye 30 lira istiyon farları altın suyunamı batıracan dedim...güldü 20 olsun dedi,utandım yaptırmadım
« Son Düzenleme: 10 Şubat 2011, 18:58:46 Gönderen: demahmet »

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2011, 22:41:12 »
nemlenmiş farı sökmene gerek yok ampulu takarken açtığın kapağı aç farlarıda aç bi süre bekle öyle buharlaşssın gitsin nem sonra çok çok az miktarda tuz at kapat kapağğı ben oyle yaptım yazdan beri sorun yok ve o  kapağın tam oturduğundan emin ol kapağı sıkıştıran metal klipsler yuvasından çkıyo bazen tam taktığına emin ol :tamamdir
WOLFSBURG STYLE ;)