Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: MOTOR IŞIĞI  (Okunma sayısı 5571 defa)

MOTOR IŞIĞI
« : 22 Haziran 2010, 16:02:58 »
Arkadaşlar bıktımya 90 binden sonra araba beni deli etmeye başladı.ilk ışık yandı götrdük subaplar basmıyo iyi dedik değiştirdik.100 bakımı yaptırdık.2 bin km geçti motor ışığı yine yandı.arada sönüyo kafasına göre takılıyo.devirde bi sorun gözükmüyo.çekişide iyi.acaba devirsiz kullanıncamı oluyo yada benzin...Honda civic düşünmeye başladım.iyice kafama yatıyo bu sorunlar çıktıkça

Ynt: MOTOR IŞIĞI
« Yanıtla #1 : 22 Haziran 2010, 16:09:06 »
bakıyorumda herkeste bu sorun var

« Yanıtla #2 : 23 Haziran 2010, 12:51:13 »
herşey olabilirmiş.büyük ihtimal bobinlerden biri gitti yine...bu bobinlerin yanmasının sürücü yönünden etkisi varmıdır? daha önce de bobin bitikti 4.bobin.şimdi de 1.2.3 te var herhalde değişelim bakalım =)
« Son Düzenleme: 23 Haziran 2010, 15:58:12 Gönderen: EMRE_61 »

« Yanıtla #3 : 23 Haziran 2010, 21:46:36 »
tüp varsa yanar söner o ışık, bilgisayara bağlattığında oksijen sensörü uyarısı verip silip tekrar bağladığında çıkmıyorsa arabada bişey yok

« Yanıtla #4 : 23 Haziran 2010, 22:07:27 »
bobinleri takım olarak değiştirin 1.2.3.4hepsini aynı anda yenisiyel yoksa sorun sürekli devam eder.
WOLFSBURG STYLE ;)

« Yanıtla #5 : 24 Haziran 2010, 08:40:44 »
bobinleri takım olarak değiştirin 1.2.3.4hepsini aynı anda yenisiyel yoksa sorun sürekli devam eder.

hımm 4 ünü değiştirmek lazım demek onuda söylim bakalım.teşekkürler...

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #6 : 24 Haziran 2010, 11:46:16 »
kendiliğinden sönüyor ise büyük ihtimal lambda sessörün gecici arıza veriyor..cihaza bağlanıp kontrolünde yarar var arıza dediğim gibi ise değişime şimdilik gerek yok.
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #7 : 25 Haziran 2010, 17:57:25 »
Bugün götürdüm cihaza bağladılar.dediğiniz gibi lambda sensörü diye bişe çıktı.sonra ayar yaptılar bütün testlerden geçti araç.ustaya sordum:büyük ihtimal yakıttan dolayı ayarlar bozuldu dedi ayar yapıldı şu an yanmıyo.eğer bi daha olursa egr valfi değişecek dedi.inşallah yanmaz...benzin den dolayı böle bişe yaparmı.bide benzin alırken 95 oktan alıyoru.95-97-98-100 farkı nedir bunların?

« Yanıtla #8 : 28 Haziran 2010, 23:42:35 »
bana gına geldi bu bobinlerden.4 ünüde konyada yetkili vw servisinde değiştirdim.2000 km sonra yine yandı bobinler.Şimdi yanık yanık biniyom.Ayrıca lambda sensörüde arızalı bi tanesi.Onuda değiştirmedim.Bakalım nolcak?

serkan ustam bu bobinlere bi çare yok mu?lpg var ama lpg elektriği bobinden almıyor artık.devir sabitleyici takıldı ama yinede yanıyor bobin.

« Yanıtla #9 : 03 Temmuz 2010, 10:09:11 »
1 haftadır ışık yanmıyo mesela =) acayip bişe.devirli kullanmaya dikkat ediyorum.