Gönderen Konu: motor ikaz lambasi  (Okunma sayısı 5643 defa)

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
motor ikaz lambasi
« : 05 Şubat 2015, 19:55:29 »
Arkadaslar yani aldigim bora min ikazlambasi yaniyor ve bir turlu sonduremedim gaz ustasina gittim Volkswagen servisine gittim hepsi bilgisayara takiyor abi gazdan diyor ikaz lambasini sonduruyor aradan 1 dk. Gecmeden gene yaniyor gene siliyoruz gene yaniyor sinir oldum usta abi bisikinti cikartmaz bin gezmene bak dedi ama benim bir onceki arabamda boraydi ikaz lambasi yanarsa sondururdum bir daha yanmazdi... yani arkadaslar caresizim tik oldu hele abges yazniyormu deliricem insallah bi bilen cikar simdiden saolun...

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
Ynt: motor ikaz lambasi
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2015, 16:43:08 »
Oksijen sensorudur ustad :)

Çevrimdışı HASAN5151

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2005 bora pasific
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2015, 19:12:16 »
Hemşerim hiç dert etme onu çok nadir bendede yanıyor abwaswerkstad diye bişey yazıyor sonra gidiyor bende sordum onu umbilgisayara baglattim sorun yok rahat ol kafana takma arabayi calistirinca yol bilgisayarı oter ama sıkıntı yapma bn arabayi aldım izmirden yolda yandı o lamba o yazı çıktı dedim ayvayi yedim sonra abimi aradım aynı lamba onda da yapıyordu sorun olmaz dedi yani sıkıntı yapma bide lpg yi aynı yerden almaya bak

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2015, 20:04:25 »
Aman metin hocam sen opel ci olunca buralari unutursum demistim... bizi burakma metin hocam s3nden ogrenilecek cok sey var daha birde ben arabayi almadan satmasaydin arabandan kalan malzemeleri iyi olacakti ama  ;D alan arkadasin isine yarar insallah... nasil metin opelden memnunmusun yoksa Volkswagen mi  ;)

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2015, 20:08:02 »
Dediginiz gibi ustadlar ikaz lambasi icin ustaya gittim bana sadece bin kafani agritma dedi gazda bunlar yapar sende pimpirik olma dedi ama nasil olmn aga o ikaz yanip abges yazisi ciktimi cildiriyorum... metin hocam dediginizi ustaya ileticem insallah cozulur saolun...

Çevrimdışı okaykay_1

• okay kaygusuz
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 1.9TDİ + yazlım mk4
« Yanıtla #5 : 07 Şubat 2015, 10:21:29 »
Dediginiz gibi ustadlar ikaz lambasi icin ustaya gittim bana sadece bin kafani agritma dedi gazda bunlar yapar sende pimpirik olma dedi ama nasil olmn aga o ikaz yanip abges yazisi ciktimi cildiriyorum... metin hocam dediginizi ustaya ileticem insallah cozulur saolun...
tüplü kullandıgın sürece sanayiyle git gel yapcaksın söndürceksin zaman sonra yine yancak en güzeli sigortası var sa cekmek :)
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Şubat 2015, 22:00:24 »
Aman metin hocam sen opel ci olunca buralari unutursum demistim... bizi burakma metin hocam s3nden ogrenilecek cok sey var daha birde ben arabayi almadan satmasaydin arabandan kalan malzemeleri iyi olacakti ama  ;D alan arkadasin isine yarar insallah... nasil metin opelden memnunmusun yoksa Volkswagen mi  ;)

:D Napalım kısmet değilmiş ama lazım olan birşey varsa söylemekten çekinme yardımcı olmaya çalışırım.

Bora dan sonra adamı A4 keser öncelikle onu söyleyeyim. Sıfır araca biniyorum en büyük güzellik o zaten. Boranın sessizliği ve konforunu arıyorum  desem yalan olmaz. Ama bununda motor sesi hoş süspansiyon sert uzun yolda yatmıyor virajlarda falan gayet başarılı. Bora da yatmasına rağmen kendini kolay kolay bırakmıyordu. Yakıt benzinli olduğu için fazla geliyor ama yol bilgisayarı ortalamam 9 litre. Tabi ki Volkswagen ama 3 kuruşa 5 köfte istiyorsa bu araç tatmin edici ve doyurucu. Tasarım zaten on numara. Sıkıldığım nokta buna VW gibi donanım eklemek zor :)

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Şubat 2015, 22:40:16 »
Gule gule iyi gunlerde bin metin ALLAH kaza bela vermesin... artik sifir arabaninda yakit sikintisi olacak illaki tup taktirma ama anlasmali oldugu tup firmasi var diye biliyorum opelin... arkadasta var opel encoy diyor zaten bora az daha bulamasaydim onu alacaktim tupte bi sikinti cikartmiyor diye biliyorum... a4 temiz ve dusuk km bulmak zor hocam sen en guzelini yaptin sifir almakla iyi gunlerde bin

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Şubat 2015, 13:02:11 »
Gule gule iyi gunlerde bin metin ALLAH kaza bela vermesin... artik sifir arabaninda yakit sikintisi olacak illaki tup taktirma ama anlasmali oldugu tup firmasi var diye biliyorum opelin... arkadasta var opel encoy diyor zaten bora az daha bulamasaydim onu alacaktim tupte bi sikinti cikartmiyor diye biliyorum... a4 temiz ve dusuk km bulmak zor hocam sen en guzelini yaptin sifir almakla iyi gunlerde bin

Sağolasın daha iyileri senin olsun :) Standart kullanıcı için iyi bir araç ama benim gibi kurcalamayı seven biri için iyi olmadı :D

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Şubat 2015, 17:59:23 »
Allah rasi olsun ben simdilik aldim metin mevlam isteyen herkeze versin... Dedigin gibi aracina degisiklik yapmayi ve kurcalamayi seven biri olarak zorlanacaksin dedigine gore ama canin sikilir ugrasmam lazim dersen ben nevsehirdeyim her zaman gelip kurcalaya bilirsin araci  ;) ;D selametle

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #10 : 10 Şubat 2015, 22:04:31 »
Volkswagen grubu araçların en sevdiğim yanı modüler olması.  :sevgi: İstediğin gibi donanım ekleyebiliyorsun. Bu mükemmel ve elinden gelen için keyifli bir uğraş.  :) Diğer araçlarda bu durum zayıf ne yazık ki. Fabrika çıkış yoksa sonradan montaj zor oluyor.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı drn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Şubat 2015, 13:00:03 »
Volkan bey ben de pasifik borana yeni tüp taktirdim 300 km sonra felan arıza Işığı yaktı arizada fakir karışım di .LPG montajı yaptığım yere gittiğimde adi gaz aldığını ve hava yaptığını söyledi . nasıl hava yapıyor bilmiyorum ama her neyse havasını aldı bi ayar yaptı gazi bu sefer farklı bi yerden aldım çok şükür 2000 km dır bi şey olmadi

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 22 Şubat 2015, 19:06:04 »
Ben her zaman opetten aldim araci aldigim adama sordum opetten al arkana bakma dedi bende opetten aldim ama bugun opel I olan bi arkadas BRC marka tup.takili aracinda gaz ayari yaptirmaya gitmis filitre den yag damliyormus usta opetten sakin gaz alma demis nasil bi sey anlamadim vallahi ama dediginizi soyluyecem ustaya birde metin hocanin dediklerini ileticem ustaya bakalim ne olacak ( bu arada gaz ayarini hem nevsehir hemde nigdede yaptirdim adam gibi bi usta bulamadim hayirlisi bakalim)...

Çevrimdışı drn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 22 Şubat 2015, 19:18:16 »
Volkan bey bunun la ilgili yine forumda bu isi cozen biri su şekilde anlatmıştı bu enjektörler monifolt arasında bağlantı hortumlarinin 10 cm i geçmemesi gerek ve eşit boyda olması gerek mis . bu şekilde anlatmisti . valla ben de ipetten alıyorum