Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: patlak hoparlör ve kırık ayna  (Okunma sayısı 4879 defa)

patlak hoparlör ve kırık ayna
« : 28 Ağustos 2014, 00:44:02 »
Iyi geceler arkadaşlar  :) boramda sag on kapidaki kucuk hoparlör patlak cizirti yapiyo kapinin alt tarafındaki degilde ust taraftaki kucuk olan onu degistirmek istiyorum ayrica sag dikiz aynasinin gri kapagi (arac gri :) )yerinden bi kere çıktı oturttum yerine ama tam olmadi oda cizirti yapıyo silikonlasam iyi olurmu tavsiye eder misiniz ?ayrica hoparlor hakkinda bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim nasil cikartilir nerden cikartilir markası ölçüsü gücü felan nedir bilen varsa yardimci olur insallah tesekkur ederim şimdiden :)

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: patlak hoparlör ve kırık ayna
« Yanıtla #1 : 28 Ağustos 2014, 01:30:43 »
İyi geceler.

Arızalı olan küçük hoparlörü sökmek için kapıyı içten sökmen gerekiyor. Hoparlörün değerlerini bilmiyorum ama önce söküp bir bak belki başka bir parça cızırtı yapıyordur çünkü çok fazla yerinden ayrılabilecek plastik parça var ve kullanılan yapıştırıcılar zamanla özelliğini yitirdiği için parçalar hep dağılıyor. Ben geçen ay komple söküp tüm parçaları elden geçirdim, çıkan plastikleri yapıştırdım ve süngerleri yeniledim artık son seslerde bile tıkırtı kalmadı.

Dikiz aynası kapağına silikon olabilir ama daha sağlam yapıştıran çift komponentli yapıştırıcılar daha uzun ömürlü ve sağlam olur. Kapı içi plastikler için de bu tarz bir yapıştırıcı kullan eğer gerekirse.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #2 : 28 Ağustos 2014, 12:12:12 »
tweter arızalanmıştır genelde yapıyor golf 4 te sesi müthiş bozuyor.

« Yanıtla #3 : 28 Ağustos 2014, 13:49:09 »
İyi geceler.

Arızalı olan küçük hoparlörü sökmek için kapıyı içten sökmen gerekiyor. Hoparlörün değerlerini bilmiyorum ama önce söküp bir bak belki başka bir parça cızırtı yapıyordur çünkü çok fazla yerinden ayrılabilecek plastik parça var ve kullanılan yapıştırıcılar zamanla özelliğini yitirdiği için parçalar hep dağılıyor. Ben geçen ay komple söküp tüm parçaları elden geçirdim, çıkan plastikleri yapıştırdım ve süngerleri yeniledim artık son seslerde bile tıkırtı kalmadı.

Dikiz aynası kapağına silikon olabilir ama daha sağlam yapıştıran çift komponentli yapıştırıcılar daha uzun ömürlü ve sağlam olur. Kapı içi plastikler için de bu tarz bir yapıştırıcı kullan eğer gerekirse.
Tum kapiyi sokmeden başka bi yol yok mu ya  :(

« Yanıtla #4 : 28 Ağustos 2014, 13:50:12 »
tweter arızalanmıştır genelde yapıyor golf 4 te sesi müthiş bozuyor.
Peki nasil cozdunuz sorunu tüm kapiyi sokmeden :D

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #5 : 28 Ağustos 2014, 18:12:22 »
Kapıyı içten sökmeden tweeter kısmını çıkartamazsınız. Tüm kapıyı sökmek derken ne demek istediniz bilmiyorum ama 3-4 tane vida yı söküp, kilipslerinden ayırınca kapı içi yerinden çıkıyor, tweeter'ı tutan parçanında yanda bir tane vidası var, işi kafanızda büyütmeyin.
Akıl yaşta değil baştadır.

« Yanıtla #6 : 13 Eylül 2014, 23:32:11 »
Eğer lazım ise ayna kabını size gönderebilirim, tabiki ücretsiz olarak  :melek: :melek: :melek:
Ne mutlu TÜRK' üm diyene, diyebilene!!!

Çevrimdışı okaykay_1

• Otomobil
    2001 1.9TDİ + yazlım mk4
  • okay kaygusuz
« Yanıtla #7 : 14 Eylül 2014, 11:36:26 »
Peki nasil cozdunuz sorunu tüm kapiyi sokmeden :D
tam asagı kısmına kadar sökmene gerek yok sadece cama birlesen yeri ayırman gerekiyor kapının iç kısmında tweetterin oldugu yeri yani hem twetter hemde kapı panzoitini tutan vida onu söktüm mü cıkıyor sahsen ben öyle yapmıstım.
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi