Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: BORA İç lambalarım..  (Okunma sayısı 8778 defa)

Çevrimdışı tarihcifss

• BORA 1.6 COMFORTLİNE....
BORA İç lambalarım..
« : 28 Ocak 2011, 16:50:27 »
arkadaşlar sol iç lambam.sağ kapı içi lambam torpido içi lambam yanmıyor..bu torpido lambası ve kapı içi lambasını sökmek için döşemeleri sökmeye mi ihtiyaç var..arka lambanın ampulu yok onu sökebiliyorum.ayrıca bu ön lambamın kapıya göre ayarı düğmesi yok..onu nasıl daimi kapıya duyarlı halde tutabileceğim..değiştirmeye kalksam bu alman makinası parçası malum en ufak şyi bile pahalı..ondan içinden nasıl ayarlanıyor onu hep kapıya ayarlayım ve bırakayım öyle kalsın diyorunm..var mı yardımcı olabilecek..bir de bu kapıya ayarlarsam öndeki 3 lamba da kapıya ayarlı mı oluyor.yoksa sadece ortadaki mi? yani sağ ve soldakileri yine kendi düğmeleri ile kullanılıyor değil mi?..bu arada bora ailesinin yeni  mensubuyum ondan acemice sorularım oluyor..:D
BEŞKAZALI tarihcifss

Ynt: BORA İç lambalarım..
« Yanıtla #1 : 30 Ocak 2011, 00:54:38 »
aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız güle güle kullanın

arkadaşlar sol iç lambam.sağ kapı içi lambam torpido içi lambam yanmıyor..bu torpido lambası ve kapı içi lambasını sökmek için döşemeleri sökmeye mi ihtiyaç var..arka lambanın ampulu yok onu sökebiliyorum.ayrıca bu ön lambamın kapıya göre ayarı düğmesi yok..onu nasıl daimi kapıya duyarlı halde tutabileceğim..değiştirmeye kalksam bu alman makinası parçası malum en ufak şyi bile pahalı..ondan içinden nasıl ayarlanıyor onu hep kapıya ayarlayım ve bırakayım öyle kalsın diyorunm..var mı yardımcı olabilecek..bir de bu kapıya ayarlarsam öndeki 3 lamba da kapıya ayarlı mı oluyor.yoksa sadece ortadaki mi? yani sağ ve soldakileri yine kendi düğmeleri ile kullanılıyor değil mi?..bu arada bora ailesinin yeni  mensubuyum ondan acemice sorularım oluyor..:D

lambanın camı çıkıyor ampülleri değiştirmek isterseniz camı çıkartmanız yeterli soldaki ve sağdaki yuvarlak dipsiz ampül ortasındaki sofit ampül aradaki uzun olan düğme yok galiba bilen biri sökerse onun çaresine bakar ,kapılara ayarlı yapar tahminimce  arkadaki lamba da 2 tane sofit ampül

polo için böyle bora için de belki aynıdır 3 lamba var deyince

kolay gelsin

kolay gelsin
« Son Düzenleme: 30 Ocak 2011, 00:55:08 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı tarihcifss

« Yanıtla #2 : 30 Ocak 2011, 01:00:25 »
soift ampul ne demek.arka tavandakini söktüm gördüm için iki ucu da metal bi ampul yapısı var...ön torpido içi ve sağ kapı içi lambasının da onarılması lazım ama ..kapı içi lambasının sökülmesi için kapı döşemelerinin sökülmesi lazımmmış ondan ellemedim ben kendim..ama torpidodaki öyle zor deilse hemen sökerim alırım yeni ampıul... :tamamdir...tşk..bu arada...
BEŞKAZALI tarihcifss

« Yanıtla #3 : 30 Ocak 2011, 01:35:19 »
soift ampul ne demek.arka tavandakini söktüm gördüm için iki ucu da metal bi ampul yapısı var...ön torpido içi ve sağ kapı içi lambasının da onarılması lazım ama ..kapı içi lambasının sökülmesi için kapı döşemelerinin sökülmesi lazımmmış ondan ellemedim ben kendim..ama torpidodaki öyle zor deilse hemen sökerim alırım yeni ampıul... :tamamdir...tşk..bu arada...

o iki ucu metal olan ampülün tipi sofit oluyor
torpidodan ve kapı içinden bahsetmedim benim yazdığım tavan lambası içindir kolay gelsin
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı tarihcifss

« Yanıtla #4 : 30 Ocak 2011, 01:52:20 »
ulen kiam vardı ne güzel heryerini kendim elleyebiliyrdum..bu alman meretinin her yerinde bi ayrı elektronik var.gözüm korktu  lambaları bile ayrı ayrı yerlere bağlı..far uyarı sesi çalışmıyor elleyemiyorum..lambaları bi elledim sigorta attı krktum..:D
BEŞKAZALI tarihcifss

Çevrimdışı tarihcifss

« Yanıtla #5 : 30 Ocak 2011, 02:02:02 »
arkadaşlar ayrıca bu meretlerin ekranında kapı açık ikaz lambası dye bişey mi var.? ben öyle bişeyi hiç görmedim.?
BEŞKAZALI tarihcifss

« Yanıtla #6 : 30 Ocak 2011, 13:54:16 »
bildiğim kadarıyla bagaj açıksa işaret veriyor kapılarda vermiyor
far uyarı sesi çalışmıyor demişsiniz şayet yakıt kırmızıya kadar düşünce ikaz verince biiiiiip sesi çıkıyorsa buzzer denilen parçada arıza yoktur
kapı açılınca ikaz vermesi gereken swich bozuk olabilir veya sigortası atmış olabilir
anlayan bir elektrikçi arızalarını giderebilir

kolay gelsin
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı tarihcifss

« Yanıtla #7 : 30 Ocak 2011, 14:42:27 »
maverick benzin kırmızıya düşünce demi ötüyo bu meret..mm..demek ki benimkinde sorun var..kapı açıkken,far yanıkken,benzin bitiorken ve hatta emniyet kemeri takılmamışken ötmüyor..sorun dedğin parçada mıdır? maliyeti ne kadar tutar..? :-\
BEŞKAZALI tarihcifss