Gönderen Konu: KM GÖSTERGE ÇUBUGU  (Okunma sayısı 6763 defa)

Çevrimdışı srdrbltn

• srdrbltn
    • Profili Görüntüle
KM GÖSTERGE ÇUBUGU
« : 01 Eylül 2009, 22:03:14 »
Merhaba Arkadaşlar arabamla akşam eve dönerken bir uyarı verdi benzin ışıgı yandı geri söndü benzinin azaldıgını uyardı daha sonra bir uyarı daha tekrar göstergeye baktıgımda,hareket halinde iken KM Saatinin İbre çubugu sıfırda dayalı yerinden oynamıyor,dijital km göstergeside atmıyordu.ama frene hafif dokunmalarımda çubuk yerinden kıpırtıyordu. ve geri lambası yanmıyordu.Acaba sebebi ne olabilir?? Masrafım ne çıkar?Şİmdiden Tüm sakinlere teşekküreder.Kazasız belasız günler dilerim...

Çevrimdışı srdrbltn

• srdrbltn
    • Profili Görüntüle
Ynt: KM GÖSTERGE ÇUBUGU
« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2009, 10:42:10 »
arkadaşlar cevap verecek kimse görmüyorum ve çalıştıgım için izinimi burdan alacagım bilgiye göre adım atacam birazda

Çevrimdışı tarikaydin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2009, 21:07:19 »
kardes buyuk ihtimalle küçük bir temas veya kısa devre sorunu var göstergende.bilgisayara baglatmanı ve hata kodu neye işaretse ilgilenmeni tavsiye ederim. ileride daha buyuk bir şikayetin olabılır..

Çevrimdışı srdrbltn

• srdrbltn
    • Profili Görüntüle
Ynt: KM GÖSTERGE ÇUBUGU PROBLEMİNİ ÇÖZDÜK...
« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2009, 13:01:00 »
 :tamamdirCevap veren arkadaşa teşşekkürederim.Site sakinlerine duyrulur.km katranındaki çubuk hareketsiz sıfıra dayalı diye  soru sormuştum.cevapla yönlendirecektim kendimi ama geç ve bir tek arkadaş cevap verebildi.Tabi ben bu arada aracımı servise götürdüm boralarda  "bu dikkat" km halatı diye birşey yokmuş elektronikmiş.sigorta panellerini açtı o kısmı dışarı çıkardı ve hepsinin arkasını kontrol ederek yerlerine bastırdı ve böylece km ibresi saat ve dijital olan çalışmaya başladı geri vites lambasıda yandı sıkıntıyı atlattık çok şükür.umarım böyle birşeyle karşılaşmayıp oldugunda da bu satırları hatırlarsınız.yag damlatması vardı onu da tespit edip brakeden oldugunu söylediler ve olayı çözdüler şimdilik saat gibi maşallah arabam herkeze selam,Muhabbetle...

Çevrimdışı can4242

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Mayıs 2011, 21:57:21 »
:tamamdirCevap veren arkadaşa teşşekkürederim.Site sakinlerine duyrulur.km katranındaki çubuk hareketsiz sıfıra dayalı diye  soru sormuştum.cevapla yönlendirecektim kendimi ama geç ve bir tek arkadaş cevap verebildi.Tabi ben bu arada aracımı servise götürdüm boralarda  "bu dikkat" km halatı diye birşey yokmuş elektronikmiş.sigorta panellerini açtı o kısmı dışarı çıkardı ve hepsinin arkasını kontrol ederek yerlerine bastırdı ve böylece km ibresi saat ve dijital olan çalışmaya başladı geri vites lambasıda yandı sıkıntıyı atlattık çok şükür.umarım böyle birşeyle karşılaşmayıp oldugunda da bu satırları hatırlarsınız.yag damlatması vardı onu da tespit edip brakeden oldugunu söylediler ve olayı çözdüler şimdilik saat gibi maşallah arabam herkeze selam,Muhabbetle...

üstad bu forumda yeniyim. Yazını googleden buldum.

benim bora marka aracım var. geçen hafta aynen senin bahsettiğin durumlar meydana geldi. Geri lambasını kontrol etmedim. Ama yakıt göstergesi ve lambası, km göstergesi sorunları aynen oldu.

bende özel servise götürdüm. elektrikçi iki gün uğraştı km sensörünü değiştirdi. gösterge ile sensör arasında kopukluk olabilir diye kablo çekti. olmadı olmadı.

sorunun gösterge motoru yada dişlisinden kaynaklandığını söyledi. bende sizin yazdıklarınızı anlattım. ama inatla sigorta panelinden değil dedi.

sonra bana başka bir bora marka aracın gösterge panelini söküp benim araca taktı. değiştirdiğimiz gösterge paneli ile biraz gezdim sorun olmadı.

bana bunu elektronikçilerin düzeltebileceğini söyledi. şimdi konya ya gideceğim.. :'(

Çevrimdışı tarihcifss

• BORA 1.6 COMFORTLİNE....
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Mayıs 2011, 22:00:37 »
hepinize geçmişler olsun dostlar..zaten konu biraz eski imiş..konu açıldığında benim boram bile yokmuş..Rabbim kimselere göstermesin de usta aratmasın..:(
BEŞKAZALI tarihcifss