Gönderen Konu: Klima probemi  (Okunma sayısı 29831 defa)

Çevrimdışı cemal arslan

• Profili Görüntüle
Ynt: Klima probemi
« Yanıtla #14 : 22 Haziran 2009, 12:11:39 »
Benimde klima ile ilgili sıkıntılarım halen tam olarak geçmiş değil.
Aracın içinde hiç gaz kalmamıştı, gazı bastırdık, kaçak kontrolüde yaptırdık gayet iyiydi.Burdur da hava sıcaklığı çok bunaltmadığı için klima yeterli geliyordu ama Antalyanın bunaltıcı sıcağında klimanın tam anlamıyla, maksimum kapasitede çalıştığına inanmıyorum.Soğuk üflüyor ama daha da soğuk sirkülasyon yapabilir diye düşünüyorum.
Acaba polen filtresi yada başka herhangi birşey daha değiştirmem mi gerekiyor, klimanın tam anlamıyla çalışması için ''işte budur'' diyebilmem için neler yapabilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sağlıcakla kalınız...

klima kompresörü tam basmıyordur...baktırmak lazım...

ancak her aracın kompresör oranı bir değil markaya göre farklılar gösterir...

misal passat ile proton bir değil proton 2 kademeli idi ve 1 ci kademeye alınca insan donuyordu oysa passatda 17 derece yaptığın halde soğutsa bile aynı tepkiler yoktu

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 23 Haziran 2009, 14:01:41 »
klima kompresörü tam basmıyordur...baktırmak lazım...

ancak her aracın kompresör oranı bir değil markaya göre farklılar gösterir...

misal passat ile proton bir değil proton 2 kademeli idi ve 1 ci kademeye alınca insan donuyordu oysa passatda 17 derece yaptığın halde soğutsa bile aynı tepkiler yoktu

Teşekkür ederim Cemal Bey.Polen filtresi yeni değişmiş daha, bugün servis faturasını inceledim orada değiştirildiği yazıyor, 12 lira da ücreti varmış  :)
Problem sanırım biraz daha komplike.Klima kompresörünün tam basmaması ne demek? Kompresör falan mı değişecek acaba eğer sorun ordaysa.Maliyeti çok yüksek midir? Bilgi verirseniz sevinirim.

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 23 Haziran 2009, 18:23:53 »
ben bugün 30+30 km yaptım ve sürekli klima açıktı.Bi ara aracın altını kasise sürttüm bişi var mı diye baktığımda aracın karter korumanın az ilerisinde yere su damlaları düşüyordu.Acaba bu klima ile ilgili mi?Yani klima çalışırken yere su mu atıyor?Akan su çünkü yeri çamur haline geitrmiş elimle kokladım yağ yada başka bişi kokmuyordu.

Klima çalışırken araç su mu atıyor?

Halil kardeşim en yakın zamanda sorunun giderlmesi dileğiyle.Ispartaya servise sorsaydın keşke.Yada bi git geliver kafan rahat eder.

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #17 : 23 Haziran 2009, 21:44:22 »
          klimalar içerideki havanın nemini aldığı için onu da dışarı atar. yani klimalar dışarı  su atar. ev ve iş yerlerimizdeki klimalarında su tahliye hortumları vardır.

Çevrimdışı cemal arslan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 23 Haziran 2009, 22:41:18 »
Teşekkür ederim Cemal Bey.Polen filtresi yeni değişmiş daha, bugün servis faturasını inceledim orada değiştirildiği yazıyor, 12 lira da ücreti varmış  :)
Problem sanırım biraz daha komplike.Klima kompresörünün tam basmaması ne demek? Kompresör falan mı değişecek acaba eğer sorun ordaysa.Maliyeti çok yüksek midir? Bilgi verirseniz sevinirim.
polen filtresi sadece dışarıdan kötü kokuların girmesini engeller
klima kompresörü tıpkı evde işyerimzide kullandığımız kopmresör gibi bir pompadır büyük ihtimal bu özelliğini yitirmiş değişmesi lazım ve oldukça pahalıdır.
500-700 lira falan olması lazım.

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 24 Haziran 2009, 13:16:57 »
polen filtresi sadece dışarıdan kötü kokuların girmesini engeller
klima kompresörü tıpkı evde işyerimzide kullandığımız kopmresör gibi bir pompadır büyük ihtimal bu özelliğini yitirmiş değişmesi lazım ve oldukça pahalıdır.
500-700 lira falan olması lazım.

Yapma bee  :) Durum o kadar vahim yani...

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 24 Haziran 2009, 14:57:58 »
Passat kullanıcılarının nerdeyse hepsinde bu sıkıntı varmış, sanırım klimanın özelliği böyle.Yine de bir servise göstermekte yarar var, Ispartaya gidersem göstereceğim.

Çevrimdışı ilyass

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 24 Haziran 2009, 21:03:29 »
bu arada ben baktırdım sigortanın girdiği yerin dibi yanmış ama sigorta sağlam ayrıca gazda 210 gram kalmış tekrardan basıldı sorunsuz şuanda

Çevrimdışı serci2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 10 Temmuz 2009, 00:45:19 »
Arkadaşlar öncelikle kendi araçımdaki klima ile ilgili sorunumu yazaçağım ardındanda sorunun çözümünü yazaçağım bu sorunlar sizde de varsa başka yerleri karıştırmadan o parçayı değiştirin. Benim araçımda klimayı çalıştırınca torpido gözünün  altından hışırtı sesi geliyordu. Ustaya gösterdim. Gazı bitmiş dedi 800 gr gaz bastı ama yinede randımanlı soğutmadı. Araç rolantide çalışırken klima devreye girmiyor devir yükselince devreye girip soğutma yapıyordu. Buna bir türlü anlam verememiştik. Bilgisayara bağladı 2 hata kodu verdi. Ama bu zamana kadar bir çok usta kompresör arızası demişti. Değilmiş klima kontrol ünitesi diye bir parça akünün altında sigara paketinden biraz daha büyükçe bir parça arıza yapmış 200 tl ye değiştirdik herşey çok güzel oldu klimayı açıp karşısında duramaz oldum. Arkadaşlar bu parça arızalı olduğu zaman şöyle bir durum oluyor araçta : Klimayı açınca parça arızalı ise radyatörün oradaki fanlar devreye girmiyor ve çalışmıyor fanlar çalışmayınca da klima kompresörü kendini aşırı ısınmaya karşı kapatıyor soğutma gerçekleşmiyor. araç seyir halinde iken klima çalışıyor çünkü karşıdan çarpan soğuk hava kompresörü soğuttuğu için klima çalışmasına devam ediyor.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 10 Temmuz 2009, 01:24:09 »
Benimde klima ile ilgili sıkıntılarım halen tam olarak geçmiş değil.
Aracın içinde hiç gaz kalmamıştı, gazı bastırdık, kaçak kontrolüde yaptırdık gayet iyiydi.Burdur da hava sıcaklığı çok bunaltmadığı için klima yeterli geliyordu ama Antalyanın bunaltıcı sıcağında klimanın tam anlamıyla, maksimum kapasitede çalıştığına inanmıyorum.Soğuk üflüyor ama daha da soğuk sirkülasyon yapabilir diye düşünüyorum.
Acaba polen filtresi yada başka herhangi birşey daha değiştirmem mi gerekiyor, klimanın tam anlamıyla çalışması için ''işte budur'' diyebilmem için neler yapabilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sağlıcakla kalınız...
bu mesajı yazalı epey olmuş ama klimanın randımanlı çalışıp çalışmadığını anlaman için dijital termometreyi  havalandırma klapelerine yaklaştırabildiğin kadar yaklaştır 5-6 dereceyi görebiliyorsan iyi 4 dereceyi de görebiliyorsan mükemmel..(kalorifer motor devri orta konumlarda olsun)
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #24 : 12 Temmuz 2009, 16:06:01 »
bu mesajı yazalı epey olmuş ama klimanın randımanlı çalışıp çalışmadığını anlaman için dijital termometreyi  havalandırma klapelerine yaklaştırabildiğin kadar yaklaştır 5-6 dereceyi görebiliyorsan iyi 4 dereceyi de görebiliyorsan mükemmel..(kalorifer motor devri orta konumlarda olsun)
    klimanın randımanlı çalışıp çalşımadığını manuel klima da nasıl anlayabiliriz

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 12 Temmuz 2009, 17:47:35 »
aynı kontrolle kademe 2 de olacak
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon