Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: kerkinme  (Okunma sayısı 8884 defa)

kerkinme
« : 11 Ocak 2010, 00:47:03 »
herkese iyi günler.Bende 2000 model bora var,brc sıralı lpg kullanıyorum..Benim sorunum aracın 1.,2. ve 3. vıteslerınde ayagımı gazdan cektıgımde kerkınme yapması (araç küt diye oturuyor)..Benzınde cok cok az yaparken gazda hıssedılır sekılde arac kerkınıyor..Sizce sorun nerde??Yardımcı olursanı sevinirim..

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
Ynt: kerkinme
« Yanıtla #1 : 11 Ocak 2010, 18:44:41 »
Aracın ateşleme ve yakıt sistemi ile ilgili bir ayarsızlık sorunu ver kısaca Sente ayarının yapılması gerek..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #2 : 12 Ocak 2010, 23:37:20 »
Aracın ateşleme ve yakıt sistemi ile ilgili bir ayarsızlık sorunu ver kısaca Sente ayarının yapılması gerek..
Sagolasın.umarım yararlı olur...

« Yanıtla #3 : 12 Ocak 2010, 23:39:41 »
son zamanlarda triger değiştin mi?

sente ayarında problem olsa benzinde de yapması gerekmez mi?

ateşleme bobinlerinde bişi olmasın buji veya buji kablolarında ?
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı Mk1GTI

Otomobil
    VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2010, 19:37:03 »

Benzindede az yaptığını yazmış arkadaş.. LPG de güç düştüğü için daha fazla hissettiriyor silkelemeyi... Ateşlemede bir sorun olsa araba tekleme yapar arkadaşınki ayağını gazdan çektiğinde komprosörde geri tepme yapıyor..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

« Yanıtla #5 : 13 Ocak 2010, 21:06:17 »
benimki bir tahmin tabiki

peki kompresyonda birşey olmasın ?sekmanarda filan?
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #6 : 18 Ocak 2010, 00:55:19 »

Valla kardeş triger yeni değişti ama sanırsam trigerden önce de vardı biraz..Arabayı yeni aldık, acıkcası cok farkında deıldım ılk zamanlar

« Yanıtla #7 : 18 Ocak 2010, 11:32:00 »
Mk1gtı  Ya dostum felaket tellalı gibisin adamı arabadan soğutursun :)
Cengiz bey ...Aracınızın bu şekilde haraket etmesinin iki nedeni var ya boğaz kelebeği adaptasyonu bozuk yada şanzımanda difransiyelin perçinleri kopmuştur net cevap veremememdeki nedense her iki arızada aynı şikayeti ortaya çıkarıyor.Yapmanız gereken bogaz kelebeğini temizletip ayar yaptırmak olmazsa şanzımanı söktürüp onarımını yaptırmak ...
Dikkat ısırır !!!

« Yanıtla #8 : 25 Ocak 2010, 21:21:06 »
arkadaşımın 2001 vw bora aracı var aynı sorunu LPG' de yaşıyordu. Fakat benzinde yapmıyordu. LPG ayarı yaptırınca sorun ortadan kalktı. Yinede arkadaşların tavsiyesini gözden geçirmeyi ihmal etme. Kazasız belasız sürüşler

« Yanıtla #9 : 16 Mayıs 2011, 09:52:59 »
arkadaşlar aynı sorun bende de oluyor. 2. ve 3.viteste sanki motora gaz gitmesini ara ara bişey engelliyormuş gibi araba silkelenip duruyor. tüpü yeni taktırdım benzinde sıkıntı yok ama tüpte hem gaz yemiyor hem de kerkinme yapıyor. cengiz kardeşiminin sorunuyla aynı hemen hemen çözdüyse paylaşımlarını beklyorm şmdiden tşkler...
This is the best one until we make a better one.......