Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Karter Koruması  (Okunma sayısı 10802 defa)

Karter Koruması
« : 10 Mayıs 2010, 00:33:08 »
Arkadaşlar 2001 comfortlıne boram var yağ karterinden yağ sızdırdığını öğrendim baktım ki karter muhafazalığı yok orjinalındamı yok yoksa vardı da benden önceki sahibimi söktürdü bilgisi olan varsa cevap yazarsa sevinirim.Ayrıca karterin yenisi hakkınad yada çıkma parçası hakkında bilgisi olan varmı ve karteri nereden bulabileceğimi söylerseniz sevinirm.

Ynt: Karter Koruması
« Yanıtla #1 : 10 Mayıs 2010, 00:33:52 »
karter muhafazalığını nerden bulabilirim demek istedim....

« Yanıtla #2 : 10 Mayıs 2010, 09:35:55 »
benim aracımda da yok geçen servise gittim görevli taktırsanız iyi olur dedi fiyatı da 120 tl.(montaj dahil ) bütün vw yedek parçacılarda varmış..
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2010, 10:25:39 Gönderen: al250 »

« Yanıtla #3 : 10 Mayıs 2010, 13:17:36 »
ARAÇTA DEMİR YADA ONA BENZER BİR MALZEMEDEN YAPILMIŞ BİR KARTER MUHAFAZASI YOK BİLDİĞİM KADARIYLA. KARTERİN ALT KISMINDA KALIN BİR PALASTİK PARÇASI VAR. FABRİKA TAM ANLAMIYLA BİR KARTER MUHAFAZASI TAKMIYOR DİYE BİLİYORUM. SIRF BU YÜZDEN ENİŞTEMİN BORASI YATAK SARDI. GEÇTİĞİMİZ RAMAZAN AYINDA BENDE KARTER MUHAFAZASI TAKTIRDIM. ÇOK PAHALI BİRŞEY DEĞİL 100-120 TL BİR ŞEY. ALLAH MUHAFAZA BİR DELDİRİRKEN 120 TL İLE KURTARAMAYIZ. BENCE EN KISA ZAMANDA TAKTIR BİRAZ SIKINTILI OLUYOR TAKTIRDIKTAN SONRA BİLHASSA KAPANLARDAN GEÇERKEN DİKKAT ET ÇARPIYOR..

Çevrimdışı keyn_apex

• Golf bir yaşam tarzıdır
« Yanıtla #4 : 10 Mayıs 2010, 13:54:13 »
bendede 2001 golf var arkadaşlar bu arabalarda muhafaza yok fabrika cıkışta çünkü allah göstermesin bi kaza esnasında motoru cabuk yere bırakması için  ama ben taktırdım 80 ytl gerci şak diye oturmadı kaynak oldu ama olsun bildiginiz gibi yere yakın araba ve karteli delmekten iyidir

« Yanıtla #5 : 20 Mayıs 2010, 00:42:19 »
bende bora pasific var koruma var ama sanayide kalın saçtan yaptırmak daha iyi olur servis plastik takıyorsa eger taktırmanın mantıgı yok

Çevrimdışı gültekin77

• Otomobil
    2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
  • Hayat sürprizlerle dolu...
« Yanıtla #6 : 20 Mayıs 2010, 00:53:21 »
Orjinalinde yok plastik bir parça var oda zamanla kırılıyor,yaptırmaya da gerek yok VW parçacılarda hazır satılıyor.80-90 TL fiyatı var. Ben de taktırdım.
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

« Yanıtla #7 : 20 Mayıs 2010, 20:32:50 »
motorun yere oturması derken kaza anında motor kendini bırakır diyosanız motor kendini yere bırakmıyo tamamen yanlış bişey o eğer motor koparsa yerinden düşer o ayrı ama çarpıpta motor düşmez bizzat kazalı bora gördüm 2001 model oto2000 de arabanın hiçbir yeri yoktu fakat motor üzerinde duruyodu sorduğumda ne zaman geldi aaraç diye bu sabah dediler bi kaç yerdede duydum  motorun kendin bırakacağı olayı ama hayır bırakmıyo kulakçığı var şanzımana bağlı içerde biton bişeye bağlı hem düşmesi tehlike  böyle saçma bişeyi yapmaz vw siz siz olun genede karter muhafaza takın işe yarıyor.
WOLFSBURG STYLE ;)

« Yanıtla #8 : 29 Temmuz 2010, 16:56:08 »
Biz aldığımızdan beri var önceki arkadaş Taktırmış sağolsun :)

« Yanıtla #9 : 16 Ekim 2010, 11:12:25 »
2009 mayısında taktırdım sac olanından 80 lira...kesinlikle takılması gerekiyor.karteri delerseniz motor yaptırmak zorunda kalırsınız.