Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: kalkışda tıkır tıkırrr ses çıkarıyor neden kaynaklanır  (Okunma sayısı 14390 defa)

merhaba arkadaşlar benim 2002 1,6 16v comfortline boram var sorunum 1 de gaza yüklenip kalkış yaparken yada 1 den 2 ye geçtiğimde yine yüklenirsem motordan tıkırtt tıkırttt die rahatsz edici bi ses gelio motorcunun biri devirsiz kalkarsan olur flan dedi ama 2. vitese 4bin devirde de geçcem yapıyor. herkezede elletmek istemiorm bi çoğu yeni yetme bide kazıklanmakdan korkuorm lütfen arkadaşlar yardım edermisiniz şimdiden teşekürler!

Ynt: kalkışda tıkır tıkırrr ses çıkarıyor neden kaynaklanır
« Yanıtla #1 : 28 Temmuz 2008, 13:24:11 »
arkaşlar kimsenin bi fikri yok sanırım bu konuda bi benm başımamı geldi bu :S

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #2 : 28 Temmuz 2008, 13:30:40 »
travez lastiği ? olabilir
 motordan mı geliyor ses yoksa gırlama sesi gibi bir ses mi oyle bir ses bende travez lastikleri değiştirdim ses kesildi salıncaklarada baktır oda olabilir
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #3 : 28 Temmuz 2008, 13:36:54 »
gırmala wardı ön takıma girdi araba o sesi kesti ama bunu kesmedi ya. gaza yüklendiğim anda oluyor dün kaputu açtım motor kulaklarımı acaba gevşebi die bakım dedim sağ kulağın oluduğu yeri elimle çok rahat esnetebiliorm acaba gaza basınca motor çokmu esnio biyerleremi çarpıo die dşünmeye başladım olabilrmi sence nizam kardeş saol.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #4 : 28 Temmuz 2008, 13:46:35 »
gırmala wardı ön takıma girdi araba o sesi kesti ama bunu kesmedi ya. gaza yüklendiğim anda oluyor dün kaputu açtım motor kulaklarımı acaba gevşebi die bakım dedim sağ kulağın oluduğu yeri elimle çok rahat esnetebiliorm acaba gaza basınca motor çokmu esnio biyerleremi çarpıo die dşünmeye başladım olabilrmi sence nizam kardeş saol.

valla oradan nasıl bir ses gelir bilememde, metal sürtmesi de olabilir, belki sanzımanın oralardan gelir yada birşey gevsek olabilir ?

Yunus EMRE

« Yanıtla #5 : 28 Temmuz 2008, 13:50:00 »
teşekür ederim nizam kardeş baktırıyım çok geçmeden inş. anlarlar.

« Yanıtla #6 : 28 Temmuz 2008, 15:07:22 »
abi usta baktı avastdan yapıo dio kasa ağır geliomuş motora o yüzden yapıomuş o sesi bi sorun diil bu dio ama baskı yanıkmış bide alt şanzıman kolu problemliymiş vites ileri geri oynuo bize epey masraf çıkarcak sarırım.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #7 : 28 Temmuz 2008, 15:09:13 »
baskı mı ? geçmiş  olsun sedat ne diyim

avans olur sıkıntı değilde baskı balata  :p

Yunus EMRE

« Yanıtla #8 : 28 Temmuz 2008, 15:12:36 »
230 dio :D + işcilik 120 + 75 alt şanzıman kolu dio flan filan böle gidio işte :D yanlız abi baskıyı dio rampada ufak bi zorlamayla bile yakarsın dio e hiçmi rampa trafiğinde kalmıcaz ozman :D

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #9 : 28 Temmuz 2008, 15:14:52 »
230 dio :D + işcilik 120 + 75 alt şanzıman kolu dio flan filan böle gidio işte :D yanlız abi baskıyı dio rampada ufak bi zorlamayla bile yakarsın dio e hiçmi rampa trafiğinde kalmıcaz ozman :D

çıkarsı ama ayagın üstüne hafif deyse kavramaya baslıyormus vw nin yeni nesil araçları transporter cady aynı sekil el freni ile kalkmak en iyi çözüm gibi gözüküyor

ii miş ucuza kapatmıs sayılırsın baskı balata ne marka luk mu geçmiş olsun

Yunus EMRE

« Yanıtla #10 : 28 Temmuz 2008, 15:18:04 »
vallahi bilmiom ne marka olduğunu ama bi kaç yere daha gösteririm heralda kartal sanayide biyerdi profesyoel die bakalım aybaşı gelsinde :D

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #11 : 28 Temmuz 2008, 15:21:07 »
vallahi bilmiom ne marka olduğunu ama bi kaç yere daha gösteririm heralda kartal sanayide biyerdi profesyoel die bakalım aybaşı gelsinde :D

bir kaç yere götür fiyatları karsılastır parçaları da aynı sekil sorustur sen al ustadan yapım garantisi parçadanda garanti iste ve en önemlisi pazarlık yap

Yunus EMRE

« Yanıtla #12 : 28 Temmuz 2008, 15:26:26 »
Baskı balata rahatsız ediyormu sizi aracı sürerken geç kavrama vs..

« Yanıtla #13 : 28 Temmuz 2008, 15:34:33 »
ewt ayağımı kaldırdıkdan sonra kawrıomuş gibi oluo motor sekio çoğu zman yani vites geçişlerini hissettiro.kaldkdan sonra arabayı sanki bişey tutuo bide yakıt baya yakıo baskıyla alakası var sanırım bununda.