Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: İmmobilizer lambası yanıyor!!!  (Okunma sayısı 11435 defa)

Çevrimdışı excellent56

Otomobil
    Bora 1.6 AKL
  • Volkswagen Türkiye
İmmobilizer lambası yanıyor!!!
« : 22 Mayıs 2015, 19:30:29 »
Bu arabayı aldığımdan beri sorunlarım bitmiyor aksilikler hep üst üste geliyor. 2001 model 1.6 akl. Birkaç gndür arasıra arabayı çalıştırmak için kontağı açtığımda immo lambası yanıp yanıp sönüyor ard arda. Kapatıp anahtarı çıkarıp tekrar takıyorum düzeliyor. Dün sanayide birine gittim würth arıza tespit cıhazına bağladı. Motor kontrol ünitesi bloke ve anahtar hatası uyarıları verdi. Arızayı sildi. Oda pek ne olduğunu anlamadı. Eve geldiğimde tekrar denedim yine yaptı. Yani 5 denemede bir kere yaptı. Bugün yedek anahtarla denedim onda da yapıyor. Kafayı yemek üZereyim bi hayır göremedim şu arabadan  Lamba yanıp yanıp söndüğü sırada araba çalışıyor hatta bir tur attım stop etme yok. 4 gündür durum böyle arada yapıyor. Sorun nedir acaba :((

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: İmmobilizer lambası yanıyor!!!
« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2015, 23:35:23 »
İşin ehli olmayan kişilerin elinde vakit ve nakit kaybetmeden yetkili servise danışmanızı tavsiye ederim.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı ilGhiNC

Otomobil
    2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #2 : 23 Mayıs 2015, 01:12:45 »
Bizim Golf4 de yapardı. 3 sene öyle bindik. Ciddi bir problem değildi. Sonra da sattık. Bir arkadaş anahtarı yarım saat kontakta takılı bırakmak gibi birşey anlatmıştı. Burada konusu var. Bir bakın isterseniz. Ama kafanıza takılacak bir sorun değil. Kontağı 2 veya en geç 3. açmada düzeliyor.
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı excellent56

Otomobil
    Bora 1.6 AKL
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #3 : 23 Mayıs 2015, 11:05:46 »
Evet yani yandığında kontağı kapatıp açıyorum normale dönüyor. Çalışmama yada stop etme yok

« Yanıtla #4 : 23 Mayıs 2015, 18:39:55 »
Arabanın donanımı neydi ve anahtarları sustalı mı?

Çevrimdışı excellent56

Otomobil
    Bora 1.6 AKL
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #5 : 23 Mayıs 2015, 21:59:51 »
Araç 2001 bora trendline anahtar sustalı sonradan yapılmış ama yedekte de yapıyor sanırım alarm eklenmiş sonradan. Bugün yeni birşey farkettim. Sürücü kapısındaki kapıyı kitleyince yanıp sönen küçük kırmızı lamba yanmıyor. Birde ön yolcu kapısını açınca ne kapı nede tepe lambası yanmıyor. Bunlarla alakalı bir durum olabilir mi?

« Yanıtla #6 : 23 Mayıs 2015, 23:04:13 »
İmmo sorunu kapı switchten olmaz. Orijinal anahtar olmadığından yapabilir. İmmo ışığı yanıyor ve araba stop etmiyorsa ya sistemde bir arıza vardır veya immo iptal edilmiştir çünkü normalde stop etmesi lazım.

Çevrimdışı excellent56

Otomobil
    Bora 1.6 AKL
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #7 : 23 Mayıs 2015, 23:42:02 »
İmmobilizer iptal edilmişse nasıl öğrenebilirim. birkaç ay oldu arabayı alalı ama 3 gündür arada bu sorun çıkıyor. Bilgisayarda motor kontrol ünitesi bloke bide anahtar arızası diye yazdı. Arızayı sildik şimdi yedek anahtarı kullanıyorum sustasız olan. Bu arada sağ kapı swichi ne etki yapar arabada?

« Yanıtla #8 : 24 Mayıs 2015, 00:40:05 »
Switch tavan lambasını yakmaz araba açıldığını anlamaz geri kilitleyebilir. İmmo iptal edilmiş ve immo ışığı yandığı halde çalışmaya devam ediyorsa iptal edilmiş olabilir.

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #9 : 24 Mayıs 2015, 01:05:03 »
Benim yedek anahtarda çip yok, bence sizin arabanızda da bu şekilde olmalı ve yedek anahtarla arabayı çalıştırabildiğinize göre immo iptal edilmiş demektir.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı excellent56

Otomobil
    Bora 1.6 AKL
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #10 : 24 Mayıs 2015, 02:29:20 »
İlgilenip cvp verdiğiniz için çok tşk ederim. Ancak aklıma takılan madem immo iptal edilmiş daha önce defalarca arabayı bilgisayara bağlamıştık ama şimdiki gibi anahtar hatası diye uyarı vermemişti. Kafayı yedirtecek bana. Ayrıca şöför kapısında daha önce kapıları kitlediğimde içeri giren pimin hemen yanında küçük kırmızı bi lamba var o yanıp sönüyordu şimdi ise kitlediğimde yanmıyor?

« Yanıtla #11 : 24 Mayıs 2015, 13:45:29 »
Benim yedek anahtarda çip yok, bence sizin arabanızda da bu şekilde olmalı ve yedek anahtarla arabayı çalıştırabildiğinize göre immo iptal edilmiş demektir.

Çip olmaz olur mu olmazsa nasıl çalışcak araba :)

Çevrimdışı excellent56

Otomobil
    Bora 1.6 AKL
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #12 : 24 Mayıs 2015, 20:28:09 »
Bu arada çıkan hata kodu 17978. Ross-tech sitesinde bu kod ile ilgili bilgiler vermiş. Sorunun düşük voltajdan immobilizer hatalarının olabileceğini söylemiş sanırım. Aynı sitenin forumlarında beliren hataya rağmen araba çalışıyorsa sorunun muhtemelen bir başlangıç hatası yada düşük voltajdan olduğunu belirtenler var.
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17978/P1570/005488

Çevrimdışı seckin8787

Otomobil
    Polo Classic - AKL
« Yanıtla #13 : 24 Mayıs 2015, 21:16:16 »
İmmobilizer iptal edilmişse nasıl öğrenebilirim. birkaç ay oldu arabayı alalı ama 3 gündür arada bu sorun çıkıyor. Bilgisayarda motor kontrol ünitesi bloke bide anahtar arızası diye yazdı. Arızayı sildik şimdi yedek anahtarı kullanıyorum sustasız olan. Bu arada sağ kapı swichi ne etki yapar arabada?
İmmo iptal edilmiş olsa böyle bir problem yaşamazsınız çünkü aracın beynini değiştirdim çıkma aldığım beynin immosu kırılmıştı anahtar kodlama falan istemedi direk tak çalıştır şeklindeydi öyle kullanıyorum tabi doğru bir şey değil son çare kırdırın.