Gönderen Konu: ikaz lambasi  (Okunma sayısı 6596 defa)

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
ikaz lambasi
« : 09 Mayıs 2015, 21:51:17 »
Arkadaslar formlarda arastirdim ama icinden cikamadim sorun su: ikaz lambasi ben arabayi hircin 4000 veya ustu devirlerde kullanirsam yaniyor 2000 ila 3000 devir arasin kullanirsam yanmiyor arastirmalarim sonucu lamda yi buldum baktik sorun yok calistigini soyledi usta birde zengin fakir karisimi varmis arastirdim bi kac bisey buldum ama anlamadim :(( simdi ben araci hep dusuk devirdemi kullanacam nasil bi is cozemedim bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim simdiden saolun...

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
Ynt: ikaz lambasi
« Yanıtla #1 : 10 Mayıs 2015, 10:52:11 »
Gaz ayarında sıkıntı vardır basınç duşuktur :)

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Mayıs 2015, 11:59:55 »
Metin hocam gaz ayari yaptirmaktan yoruldum desem yeri lovato servislerinden nigde ve nevsehirde gitmedigim kalmadi bilgisayara bagliyorlar sorunumu soyluyorum tabi abi hersey normal ama gazi kisik acalim diyorlar acin diyorum baktim bisey degismiyor baska servise gidiyorum bu sefer abi cok actirmissin yazik diyor kapatiyor hic kimse neden oldugunu anlatmiyor anlamiyor yani lovatonun istanbul ana bayiine bile msj adamlar aradi sorunu soyledim biseyler dediler servisine gidince adamlari aradim baiini ustaya teli verdim anlattilar usta tabi evet dedi dedi sonra bildigini yapti gene bisey degismedi :))  en son bi usta tesisati kople sokup takilmasi lazim dedi bende yok anasini dedim tabi :)(( 

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Mayıs 2015, 23:29:34 »
Arızanın tam anlaşılması için vag com lazım belki enjektorun birinde fakir karışıma duşuyordur.

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Mayıs 2015, 20:42:20 »
Metin hocam yogun tempodan ancak cakit bularak gaz servisine gittim ayarlara baktik vw veb cam e bagldik agriza P0135:02 sensor  isitma devresi (benc 1swnsor1 ) arizasi cikti ustanin dedigine gore gaz ayarlayan sensor yakiti yetiremedigi zaman ikaz yakiyormus degistirsen bile dedi gen3 yakar dedi senin kullanmana bakar gaza yuklenirsin gene yakar boyle kullan dedi bi sikinti cikarrmaz korkma dedi ama ben bisey anlamadim hadi biri lamda oksijen sensorude isitma devresi ne anlayanlardan yardim...

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Mayıs 2015, 10:53:03 »
Benzin lpg nerde yapıyor?

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Mayıs 2015, 12:32:44 »
Lpg de yapiyor Benzinde arizayi sildirirsen yakmiyor takiiii lpg li kullanana kadar arabanin bir onceki sahibine sordum oda cok arastirdik ama yapamadik dedi ustalarda bisey olmaz kullan diyence 61 yasindaki amcam onemsememis kullanmis :)))

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Mayıs 2015, 18:37:51 »
Oksijen sensoru öndeki hata gösteriyor ;) Ya ayar problemi ya arıza.

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Mayıs 2015, 04:02:49 »
Dedigin gibi metin ama nevsehirde ve nigdede anlayana rastlamadim yada bana dwnk gelmedi :( takiyorlar cihaza abi bu hatayi degistirswnde yapar bi sikinti cikartmaz bin diyorlar yolluyorlar. Arkadas biri dese erkek gibi hallederiz sensoru bi degistirelim olmazsa baska yerlere vakariz dese ellerine yapisacam helal usta diye ama daha ole bi erkek bulamadim :)))

Çevrimdışı HASAN5151

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2005 bora pasific
« Yanıtla #9 : 24 Mayıs 2015, 11:36:23 »
Topragım bizim memlekette arıza işini anlayan yok kesin parça değişecek derler ya oluru olmaz yani benm arabada arada yakıyor arıza lambalambasını sonRa kendi sönüyor çok uğraştım senin gibi bilgisayara baglbaglattım katalizör Konvektör arızası diyordu usta da pis gazı okuyor ondan ışık yakıyor dedi istersen iptal edriz bida yanmaz dedi ama gerek yok zaten fazla da yanmıyor senin dedigin gibi devir yükselince filan olmuyor mesela yeni gaz alinca yapabiliyor sonra sönüyor

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #10 : 24 Mayıs 2015, 12:42:40 »
Topragım bizim memlekette arıza işini anlayan yok kesin parça değişecek derler ya oluru olmaz yani benm arabada arada yakıyor arıza lambalambasını sonRa kendi sönüyor çok uğraştım senin gibi bilgisayara baglbaglattım katalizör Konvektör arızası diyordu usta da pis gazı okuyor ondan ışık yakıyor dedi istersen iptal edriz bida yanmaz dedi ama gerek yok zaten fazla da yanmıyor senin dedigin gibi devir yükselince filan olmuyor mesela yeni gaz alinca yapabiliyor sonra sönüyor
seninki muhtemelen katalizorden yapiyor olmus olabilir katalizorun.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #11 : 24 Mayıs 2015, 12:44:10 »
aracin 16v oldugunu dusunerekten soyledim model yuksek oldugu icin otomatik 8v bile olsa cift sensor olabilir katalizorden once ve sonra. Sonraki sensor ariza isigi yakar.

Çevrimdışı seckin8787

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo Classic - AKL
« Yanıtla #12 : 24 Mayıs 2015, 17:04:18 »
.
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2015, 17:06:35 Gönderen: seckin8787 »

Çevrimdışı llvolkanll

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Mayıs 2015, 20:48:20 »
Hemserim dedigin gibi anlayan usta burada yok varsa da bize yok :)) gaz ayarini dusurdum gecen gun km 180 krs yakti sehir ici bende biraz daha dussun bakalim ne olacak dedim ikaz lambasinida sondurttum . Tabi ikaz hemen yandi :(( simdi eminim ama gaz az geldigi icin yetistiremiyor bence ustaninda dedigi gibi gaza yuklenince de yakiyor ikazi simdi ikaz yaniyor sonuyor k3ndi kendine alistim sanirim uyariya simdi silinirse ararim ben :))) ikazi...