Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: İkaz ışıkları ???  (Okunma sayısı 8238 defa)

İkaz ışıkları ???
« : 25 Temmuz 2011, 23:11:08 »
Arkadaşlar konuyu açmıştım silinmiş neden bilimiyorum.Tekrar sizlere sormak istiyorum.Benim araç 2000 model 1.6 confortline bora...
Araçta airbag lambası yanıyor.Servise götürüyorm cihaza bağlanıyor hata siliniyor.Ancak yeniden aynı hatayı ertesi gün veriyor.Bu hataya ek olarak stop edip çalıştırdıktan sonra bazende yağ lambası yanıyor.Yağ kontrolu yaptırdım sıkıntı yok.Yağ lambası yandığı sırada devir göstergeside çalışmıyor.Araçta 5-10 dk hareket halindeyken kendiliğinden uzun bir sinyal vererek geçiyor.Ama airbag lambası yanmaya devam ediyor.Nedenler ne olabilir? yardım ederseni sevinirim.....

Ynt: İkaz ışıkları ???
« Yanıtla #1 : 26 Temmuz 2011, 11:23:20 »
aırbag soketlerini ve aırbah beynini kontrol ettir bu arada gösterge tablosunuda kontrol etsinler eger hiçbir sorun çıkmazsa tekrar diagnostik cihaz yardımıyla arıza silinsin aracınız düzelecektir
Hani Seninle Yolda Giderken Tüm Dikkatleri Üzerimize Çekiyoruz Bakan Birdaha Bakıyorya Pişman Deiliz Aslında Hoşumuza Gİdiyor   34 ZN 6106

« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2011, 13:11:54 »
bora ve golflerde koltuklarda bulunan hava yastıklarının soketleri zamanla gevşediğinden dolayı konta açıkken koltuklar ileri geri hareket ettirildiğindeki bir anlık elektrik aksması ikaz ışığını yakar ve cihaza bağlanmadan sönmez. bu normal bir durumdur ve herhangi bir kaza anında lamba ynıyor olsa da hava yastığı açılır. gidrmek için koltuk altındaki soket iptal edilip kablolar düz bağlanır (iyi bir ustanın yapması gerekir aksi takdirde durduğu yerde bie hava yastığını açabilir.) yağ lambası sadece yağ eksildiği zaman yanmaz. motor yeterince yağlama yapamıyorsa da yanar yani yağ lambası sorunu ya sensörlerden kaynaklanıyordur veya yağ pompasından. devir saatinin de çalışmadığı düşünüldüğünde pompa olma ihmali zayıf. devir saati çalışmadığına göre araç stop atmiş gibi algılıyor ve lambayı yakıyor olabilir.

« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2011, 14:03:36 »
murat0154 kardeşim dediklerin dogru ama bi yerde sana katılmıyorum eger aırbag soketleri çıkartılık düz kablo ile baglanırsa bir anda bi yanılma ters kablo baglantısı oldugu zaman araç aırbag patlatır ve buda masraf açar ve aracı satarkende sorun yaşarsınız en iyisi o soketleri eger sorun ordansa değiştirmek kesin çözüm olabilir
Hani Seninle Yolda Giderken Tüm Dikkatleri Üzerimize Çekiyoruz Bakan Birdaha Bakıyorya Pişman Deiliz Aslında Hoşumuza Gİdiyor   34 ZN 6106

« Yanıtla #4 : 27 Temmuz 2011, 23:12:38 »
PaSHa_1 kardes neye katılmadığını anlamadım... zaten benim dediğimin aynısını yazmışsın. iyi bir usta yapmazsa airbag durduğu yerde bile açılabilir demiştim. o soketin yenisini nereden bulacaksın varsa söyle golfçülerin çoğu taktırır. zaten şu anda yetkili servislerde bile dediğim gibi düz bağlıyorlar. sen en iyisi yeni soket işini unut. merakta etme düz bağlanırken açılmazsa sonradan da açılmaz çünkü bağlandıktan sonra etrafını izole ediyorlar.

« Yanıtla #5 : 30 Temmuz 2011, 00:19:25 »
arkadaşlar teşşekkür ederim.ancak,sadece airbag lambası değil diğerleride ara ara yanıyor."can buse....." diye bi hata veriyor bilgisayarda.şimdide gösterge arızalı deniliyor.kafam iyice karıştı....

« Yanıtla #6 : 30 Temmuz 2011, 16:32:37 »
can buse deniyorsa bence can hattında sorun var demektir elektronik bi sorun göstergeye gelen hatlardan can hattında arıza olabilir ..

Çevrimdışı wakantanka

Otomobil
    2000 Otm. Bora 1.6
« Yanıtla #7 : 02 Ağustos 2011, 11:02:01 »
iyi günler 2000 model 1.6 otomatik boram ile 2 hafta önce bir kasisi fark etmeyerek hızlıca geçtim. sonuç airbag fehler yazısı çıktı ekranda. ustaya götürdüm sol ön koltuk altında bulunan sensör sıkışma yapmış biraz uğraştı düzeltti. ve hata silindi. burda da arkadaşların yazdığı gibi sanırım koltuk altındaki sensörlerden kaynaklı sıkıntı ama airbag olunca kontrol ettirmekde fayda var gibi...