Gönderen Konu: hız sabitleyici (cruise kontrol)  (Okunma sayısı 74960 defa)

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
Ynt: hız sabitleyici (cruise kontrol)
« Yanıtla #14 : 28 Eylül 2007, 21:09:38 »
bise sorucam mesela 120 ye ayarladık cc yi.rampa başladı hız düşüyor mu yoksa o rampayı 120 ile cıkmaya mı çalışıyor ?

kaça ayarlanırsa aynı hızla rampa çıkar ve iner. ben seat cordobada keyifle kulanıyorum. akselerasyon ve dekselerasyonları bile kumanda kolundan yapabilmekte işim artı kısmı :)

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 28 Eylül 2007, 21:21:51 »
abi güzel bi teknoloji ama uykusu gelmez mi uzun yolda sen ugrasmıyorsun bi zaman sonra uyusma gelir adama değil mi bana biraz ürkütücü geliyor.....
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı serci2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 30 Ocak 2008, 01:39:17 »
güzel bir özellik

Çevrimdışı burak_37

• volumeııııııı[]ı bassııııııı[]ı treableııııııı[]ı
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 17 Mart 2008, 19:32:46 »
ankara-konya yolunga çok gerek var bu cc ye ;) :)

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #18 : 21 Mart 2008, 16:11:05 »
bencede güzel bir özellik, amcak maliyeti nedir?bende 2000 golf trendline var, acba olur mu

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 16 Eylül 2008, 17:34:50 »
arkadaşalr bende düşünüyorum bu cc olayını.2004 bora pasific aracım var.Maliyeti nedir acaba bu parçanın işçilik dahil?

Çevrimdışı KOÇ:)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 20 Eylül 2008, 00:42:29 »
abi güzel bi teknoloji ama uykusu gelmez mi uzun yolda sen ugrasmıyorsun bi zaman sonra uyusma gelir adama değil mi bana biraz ürkütücü geliyor.....
Yapma be Nizam abi altı üstü gaza basmıcaksın okadar  ::)
Zaten insan sıkılır o CC de çünkü hiç bir atraksiyon yok gene yapıştır gene yapıştır olur devreye girdikten 1 saat sonra :D

Çevrimdışı serci2001

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 21 Eylül 2008, 11:22:58 »
Arkadaşlar bir arkadaşım pasific borasına 200 ytl ye Ispartada serviste takdırmış kendisi söyledi.

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 21 Eylül 2008, 12:39:38 »
Arkadaşlar bir arkadaşım pasific borasına 200 ytl ye Ispartada serviste takdırmış kendisi söyledi.

serci2001 hocam teşekkürler.Isparta Zeki otomotivi arayıp servise sorayım bakayım.Ben Burdur Bucaklıyım zaten yakın ve geliş gidişimizde yol üzerinde.Hocam arkadaşınızla bi görüşsenizde memnunmu ve hiç problem çıkarıyormu?Sonuçta özelliği olmayan bir arabaya extra özellik takılacak.

Ayrıca aracının modeli kaç acaba?Mümkünse özelden telini versende bi konuşşsam kendisiyle.

Saygılar...

Çevrimdışı Burak Tosun

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 06 Ekim 2008, 16:43:38 »
arkadaşım takılabiliyor.Yetkili serviste mevcuttaki iki kolu çıkarıp terine yerine yenisini takıyorlar. 300 veya 350 ytl bir masrafı var sorunsuz kullanılıyor.

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 06 Ekim 2008, 19:47:40 »
ısparta zeki otomotiv 250 ytl dedi bana .önce aracı bilgisayara takmamız gerekir dedi.250 montaj ve parça dahilmiş.

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 12 Ekim 2008, 01:06:43 »
ısparta zeki otomotiv 250 ytl dedi bana .önce aracı bilgisayara takmamız gerekir dedi.250 montaj ve parça dahilmiş.

+1
Fakat fiyat olarak 200 lira olmasi lazim.Murat kardesim daha yeni taktirdi, 2005 pasific bora ya.Ayni serviste.Hiz sabitleme kolunu monte ediyorlar daha sonra da vagcom a baglayip bilgisayara tanitiyorlar.Kisa surede montaj gerceklesiyor.
Fakat rampa asagi inerken hizi tam koruyamiyor ve yavas yavas hizlaniyor.Aslinda oyle olmamasi lazim.2001 passat tdi de standart olarak sunulan hiz sabitleyici de rampa asagi da hizini koruyabiliyor.Ayni urunun farkli sekilde calismasi beni biraz dusunduruyor.

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 12 Ekim 2008, 09:19:57 »
arkadaşın opelinde de var o da rampa aşağı aynı hızla indiğini demişti.eğer sabitleyemiyorsa demekki cc tam verim veremez yada araç uyum sağlayamıyor.Rampa aşağı hızı koruyamayan rampa yukarıda hızı sabitleyemez sanırım.

arkadaşın nasıl memnunmu?hiç sorun çıkarmışmı?

bilgiler için teşekkürler
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2008, 09:26:30 Gönderen: alpergndz »

Çevrimdışı Halil Kara

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 12 Ekim 2008, 13:41:10 »
arkadaşın opelinde de var o da rampa aşağı aynı hızla indiğini demişti.eğer sabitleyemiyorsa demekki cc tam verim veremez yada araç uyum sağlayamıyor.Rampa aşağı hızı koruyamayan rampa yukarıda hızı sabitleyemez sanırım.

arkadaşın nasıl memnunmu?hiç sorun çıkarmışmı?

bilgiler için teşekkürler

Rampa yukari zaten sabitleyemiyor.Tabi uygun viteste olursa sabitliyor.Ornegin Celtikci belini cikarken 5. viteste 90 km ile sabitlediginiz zaman 60 hatta 50 km ye kadar dusuyor.Fazla gaz veremiyor sanirim.Ya da tork yetersiz geliyor.Fakat 3 ve 4. viteste sabitleyince bi sorun olmuyor rampa yukari.Cuma gunu Antalya ya gittik geldik epeyce denedik.Sonuc olarak tabi ki arkadasim memnun ama daha iyi olabilirdi diye dusunuyoruz.