Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Hep motor soğukken yapıyor  (Okunma sayısı 8569 defa)

Hep motor soğukken yapıyor
« : 07 Şubat 2010, 05:36:43 »
Selam arkadaşlar;

Benim 2004 bora pasıfıc bfq motor otomatik  8 valf lpg'li  aracım var..Arabam son 1 aydır özellikle sabahları ilk çalıştırma esnasında titriyor sanki benzin yemiyomuş gibi stop ediyor ve pat pat diye patlama sesi geliyor gaza bastığım zaman sorun çözülüyor sadece devir aşağıya inip çıkıyor ve biraz ısınınca bişey olmamış gibi yoluma devam ediyorum.. Servise götürdüğmde bişey çıkmıyor arızada boğaz gelebeği, egr, vs baktırdım ama sağlam sorun yok diyorlar ama sorun gitmiyor..Yine yardımlarınıza ihtiyacım var.. Şimdiden teşekkürler   :bekleriz:

Ynt: Hep motor soğukken yapıyor
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2010, 17:57:41 »
kimsenin bu konuda bilgisi yok mu?

« Yanıtla #2 : 08 Şubat 2010, 22:19:14 »
Araç zengin karışım yüzünden boğuluyor gibi geliyor bana.Lpg varsa şöyr bir sorun olabilir.Kontağı kapattığınızda da lpg enjektörleri 1 saniye açık kalabiliyor.Bunun sonucunda çalıştırırken benzin de basıldığı için lpg+benzin le çalıştırılınca boğuluyor ve dediğiniz olaylar gerçekleşiyor.Bazen bende de oluyor bu dediğiniz.Ama araçta lpg yoksa birşey diyemem tabi.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2010, 22:20:01 Gönderen: polo38 »

« Yanıtla #3 : 10 Şubat 2010, 17:28:00 »
arkadaşım bende de aynı araç var ve aynı sorunla karşılaştım. lpg ayarından kaynaklanıyor. bunu şöyle anlayabilirsin. aracını akşam parketmeden 1 dakika önce benzine al ve araç benzinde iken kontağı kapat. muhtemelen sabah aynı problemle karşılaşmayacaksın.
iyi forumlar.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #4 : 10 Şubat 2010, 21:01:12 »
ne ayardan ne de zengin karışımdan... lpg beyni ve enjektörleri sağlıklı çalışma ısısına gelmeden aracınızı yürütüyorsunuz sanırım. gazın iyi yanabilmesi için ısınması lazım, gazın ısınması için de kaputun içinin (yani motorun) normal ya da normale yakın bir sıcaklıkta olması lazım. aracınızın motoru ısınana kadar benzinde kullanın, bu hem sorunu çözer hem de motor sağlığı açısından olumludur. ayrıca gaz filtrenizi ve hortumları bir kontrol ettirin, tıkanmışsa değiştirin.

« Yanıtla #5 : 27 Mayıs 2010, 23:23:38 »
ISI MÜŞÜRİ ARIZALI

« Yanıtla #6 : 11 Temmuz 2010, 23:31:51 »
Sorun benzin pompasından bence benim aracımda geç çalışıyorduu çalıştığı zaman boğulur gibi yapıyorduu stop ediyordu sabahlarıı çalışırken titreme oluyorduu benzin pompasındanmış sorun değiştirdim düzeldi