Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: BoRa' ların çeşitli ülkelerde üretim yapıldığı doğru mu?  (Okunma sayısı 10273 defa)

Herkeze iyi forumlar dilerim. boraların çeşitli ülkelerde üretim yapıldığı söyleniyo. Bu nedenle aynı donanımlı araçlarda farklı özellikler göstermesi  ve kullanılan parçaların kalitesi tartışılıyo. örneğin direksiyon ve iç plastik aksamlarının kısa zamanda eskir biçim alması, aynı model ve donanımdaki araçların birinde dijital diğerinde analog klima bulunması  ve yine aynı model araçların göztergelerinde krom çerçeveli olup olmaması gibi farklılıklar dikkat çekiyo..
  Peki bunu nasıl anlayabiliriz?
Araç şasi numarasının 11.harfi 'W' olan araçlar orjinal alman üretimli, ve başka harf olmanlar çaşitli ülkelerde üretilmiş.
Bende bu konuya fazla ihmal göstermesem de, yinede tedirgin oldum ve aracımı alırken bu konuda tedbirli davrandım.
şase numarasının 11. hafri farklı olan arkadaşlar açıklama yapabilirmi. Teşekkürler.

iyi forumlar.
Bu durumu ilk sizden duydum. benim de bora arcım var. şasi numarasının 11. harfi W. ama alırken hiç buna dikkat etmedim. Bora başka hangi ülkelerde üretiliyormuş?

Bende bi kullanıcıdan ve sonrasında bi kaç ustadan duydum bu konuyu. başka hangi ülkede üretildiği hakkında bi bilgim yok. açıkçası banada pek inandırıcı gelmedi,

bu sadece boralar ıcınmı gecerlı yanı ?

bora boradır  :sevgi:
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2009, 20:22:06 Gönderen: yasarcan »

bızım arac passat bunlarda böle bısı varmı?

ben sadece bora biliyorum ama detaylı bilgisi olan varsa bizimle paylaşsın.

Çevrimdışı vwbora-01

• POZANTI&POZANTI
SLM Arkadaşlar bu konuda bora sohbet kumsalı sayfa 3'de gereken bilgiyi verdim bu tüm boralar golfler ve pola'lar ve az sayıda'da olsa passatlar içinde geçerli ve kesin doğru bir bilgidir. Ancak nerede üretilirse üretilisin alman teknolojisi sadece donanım farklılıklar olabiliyor bende bunu yeni öğrendim ama kesin doğru ve kimsenin bilmeside gerekmiyormuş ithalatcı firmaların işine gelmiyormuş bu durumun hatta birçok yetkili ve özel servislerde bile çok az kişi işin farkında örnek;sıcak ülkelerde üretilen yada yine sıcak ülkelere ihraç edilecek arabalarda standart sunroff gibi v.s.ve iç döşeme ve malzemede biraz farklılıklar saygılarımla...
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2009, 22:22:44 Gönderen: vwbora-01 »

Teşekkürler. :tamamdir

SLM Arkadaşlar bu konuda bora sohbet kumsalı sayfa 3'de gereken bilgiyi verdim bu tüm boralar golfler ve pola'lar ve az sayıda'da olsa passatlar içinde geçerli ve kesin doğru bir bilgidir. Ancak nerede üretilirse üretilisin alman teknolojisi sadece donanım farklılıklar olabiliyor bende bunu yeni öğrendim ama kesin doğru ve kimsenin bilmeside gerekmiyormuş ithalatcı firmaların işine gelmiyormuş bu durumun hatta birçok yetkili ve özel servislerde bile çok az kişi işin farkında örnek;sıcak ülkelerde üretilen yada yine sıcak ülkelere ihraç edilecek arabalarda standart sunroff gibi v.s.ve iç döşeme ve malzemede biraz farklılıklar saygılarımla...
Birşey daha soracam, peki bu şasi numarasının 11.harfinin W olması Alman üretiminin olduğu anlamına geldiği doğru mu? bu konu hakkında bi bilginiz varmı. Saygılarımla.

Çevrimdışı vwbora-01

• POZANTI&POZANTI
Ynt: BoRa' ların çeşitli ülkelerde üretim yapıldığı doğru mu?
« Yanıtla #10 : 07 Mayıs 2009, 21:26:48 »
EVET Arkadaşım doğu diğer bilgilerde ancak nerede üretilirse üretilsin alman teknolojisi kullanılıyor sadece bazı donanım ve iç malzemede küçük farlılıklar yani kalite bakımından o kadar büyütülecek bir konu değil...
Birşey daha soracam, peki bu şasi numarasının 11.harfinin W olması Alman üretiminin olduğu anlamına geldiği doğru mu? bu konu hakkında bi bilginiz varmı. Saygılarımla.

« Yanıtla #11 : 08 Mayıs 2009, 19:27:14 »
Anladım brader saoll

« Yanıtla #12 : 08 Mayıs 2009, 21:57:14 »
farlı yerde üretimi neredeyse tüm markalar yapıyor.en basitinden nokia cep telefonlarını bir çok ülkedeki fabrikasında ürettiriyor.Ama hepsi nokia ve farkı yok.Kalite farkı olamaz zaten.yada peugeot 308 modellerini duyduğuma göre iranda ürettiriyormuş.İranda üretiliyor diye bu araçalrın kalitesiz olduğu yada kalite farkı olduğu söylenemez.Bu tamamen fabrikanın üretim stratejisi.Sonuçta kullanılan malzeme aynı fabrika aynı ama işçilikten sanırım kazanmak için bu formülü uyguluyorlar.

Benim arabamda safkan alman ama ispanyada bile üretilse önündeki W amblemi yeter...

Çevrimdışı vwbora-01

• POZANTI&POZANTI
« Yanıtla #13 : 10 Mayıs 2009, 12:24:40 »
SLM dostlar birkaç gündür yoktum ama form'da fazla ilerlememiş anlaşılan ALPER arkadaşım doğru söylüyor sonuçta alman teknolojisi pek farklı olacağını sanmıyorum sonuçta ortada dünyaca tescili olan bir marka var değilmi yani...