Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Göstergelerdekı farklar neden ?  (Okunma sayısı 21339 defa)

Göstergelerdekı farklar neden ?
« : 03 Ağustos 2007, 12:34:44 »
Arkadaslar acaba bazı bora larda cercevelı gosterge bazılarında da cercevesız gosterge var ben ılk kez bora alıcam ve bu konuda bılgım yok..Bunun sebebı nedır ve cercevelı olmasının  goruntu harıcınde baska bı özellıgı de var mı mesela gosterge rengı falan  daha mı farklı ?? Şimdiden tşk..

Ynt: Göstergelerdekı farklar neden ?
« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2007, 12:38:57 »
Arkadaslar acaba bazı bora larda cercevelı gosterge bazılarında da cercevesız gosterge var ben ılk kez bora alıcam ve bu konuda bılgım yok..Bunun sebebı nedır ve cercevelı olmasının  goruntu harıcınde baska bı özellıgı de var mı mesela gosterge rengı falan  daha mı farklı ?? Şimdiden tşk..

fark aracin donanimindan fark ediyor.
ornegin comfortline ve highline donanimlarda krom cerceveli gostergeler kullaniliyor.
bir de ozel uretim yapilan boralar var 2000 yilinda.sunroof ve krom gostergeler kullanilmis.

aydinlatmasi daha hos oluyor.birde ibrenin kirmizi aydinlatmasi geceleyin krom cerceveye bir yansima olusturuyor.kucuk bir nokta seklinde bir yansima.bu yansima da geceleyin cok hos gorunuyor.

boralarin satislari bitreken 2004 yilinda yanlis bilmiyorsam her modeline bu kadrandan koydular.

hayirli gunler.

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
« Yanıtla #2 : 03 Ağustos 2007, 12:39:30 »
2003 ten sona göstergeler makyajlandı.gösterge rengi aynı yazı karakterleri biras ufak ama okunaklı

« Yanıtla #3 : 03 Ağustos 2007, 12:47:23 »
2003 ten sona göstergeler makyajlandı.gösterge rengi aynı yazı karakterleri biras ufak ama okunaklı

Tolga kardesim 2003 den onceki comfortline ve highline larda bu gostergeler kullanildi.
ornegin bakiniz 2000 model bora:

arabam.com Ä°kinci El Otomobiller - 2.El Araçlar

ayni sekilde highline modellerde de kullaniliyordu

highline lerde bir de passatta kullanilan direksiyon eklenmis.cok hos olmus.

fakat pasific ve trendline modellerde bu gostergelerden gormek cok zor.eger kendisi yaptirmadiysa standart olarak sunulmuyor.
ornegin bu bora 2004 model ve pasific donanim.gostergedekrom cerceve kullanilmamis.

bu da trendline ayni sekilde bunda da krom cerceveler yok.

gorunumden baska bir avantaji yok bana gore.zaten vwde ic mekanda en cok sevdigim ozelliklerden biriside bu krom cerceveli gostergeler ve ic aydanlatma renkleri.cok uyumlu ve hos bir gorunum kazandiriyor.
birde yukarda belirttigim gibi geceleyin krom cerceveye gostergenin kirmizi rengi nokta seklinde vuruyor.bu da cok hozuma gidiyor.benim kullandigima ractada bu krom cerceveler yer aliyor.bakiniz aracimizin kadranini cekmistim :)

Saygilar...

« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2007, 16:34:51 »
Halil arkadas cok saol ozellıle resım ıcın tşk..ılk kez göruyorum gostergesını ısıklı  sekılde ...ıns ..alabılırsem boyle bı aracım olsun ıstıyorum ....guzel gorunuyo ben bunu oturup gece seyrederım ya.... ;)

Çevrimdışı corrado_g60

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #5 : 03 Ağustos 2007, 16:46:07 »
ınsaallah sahıbı olursun bır gun ;)

« Yanıtla #6 : 03 Ağustos 2007, 19:06:13 »
Halil arkadas cok saol ozellıle resım ıcın tşk..ılk kez göruyorum gostergesını ısıklı  sekılde ...ıns ..alabılırsem boyle bı aracım olsun ıstıyorum ....guzel gorunuyo ben bunu oturup gece seyrederım ya.... ;)

rica ederim sen iste ben sana bir suru foto yollarim.cunku bende soyledigim gibi bu isin hastasiyim :)
insallah gonlune gore bir vw alirsin.

gondermis oldugum foto eskiydi arac 130 bin e yaklasirken cekmistim.simdi 138 bin km de.en son cektigim bir kac gece goruntusunu yollayayim.arac passat fakat boraninda bundan cok farkli bir goruntusu yok asagi yukari ayni.

gece gorunumu olarak aydinlatma asamasinda vw nin renklerini tek geciyorum.

bahsetmis oldugum kirmizi renkin krom kadran cercevesine vurusunu burdan daha rahat gorebilirsin.

Hayirlisi olur insallah.insallah ginlundeki araca bir an once kavusursun.
saygilar.

« Yanıtla #7 : 03 Ağustos 2007, 21:23:24 »
Sanırım ben bı tane buldum yarın gıdıp bakıcam ve umarım sorun cıkmazsa haftaya bora sahıbı olucam ...Senın resımlerde bakınca önce tam anlamamıstım 1. si boranın sanırım devır saatı  7000 devır e kadar yazıyor...2. si acaba orta da bulunan yol bılgısayarı bora da da aynı mı bılgın var mı =?   ;)

« Yanıtla #8 : 03 Ağustos 2007, 23:52:47 »
Selamlar, yeni üye oldum, gayet güzel bi site olmuş..

Başlığı incelerken içime bi kurt düştü, ben de 2000 model BoraTDI comfortline sahibiyim, alalı 4 ay kadar oldu, oldukça da memnunum. Ama benim aracımın göstergeleri krom çerçeveli değil. Acaba bu özellik isteğe bağlı mı sunuluyordu, ya da benim aracım comfortline mı değil?

« Yanıtla #9 : 04 Ağustos 2007, 00:04:49 »
Sanırım ben bı tane buldum yarın gıdıp bakıcam ve umarım sorun cıkmazsa haftaya bora sahıbı olucam ...Senın resımlerde bakınca önce tam anlamamıstım 1. si boranın sanırım devır saatı  7000 devır e kadar yazıyor...2. si acaba orta da bulunan yol bılgısayarı bora da da aynı mı bılgın var mı =?   ;)

sevgili kardesim aracin devir saatinin 5500 civari olmasi takdir edersiniz ki dizel olmasindan dolayi :)
sizin alacaginiz model benzinli bora olursa devir saati 7000 e kadar uzuyor.
alacak oldugunuz borada da yol bilgisayari bulunuyor.bu yol bilgisayarinda araci ilk kaldirdiginizdan itibaren tukettigi ortalama yakit--ortalama yakit--anlik yakit tuketimi--hava sicakligi--deponun icindeki mazot ile ne kadar yol gidebilecegi--ortalama hiz--bazi arizalarda sesli (almanca) uyari verir.baska da aklima gelmiyor belki atladigim ozellikleride vardir.

Insallah istedigin borayi alirsin.Allah hayirlisini versin.

« Yanıtla #10 : 04 Ağustos 2007, 00:06:12 »
Selamlar, yeni üye oldum, gayet güzel bi site olmuş..

Başlığı incelerken içime bi kurt düştü, ben de 2000 model BoraTDI comfortline sahibiyim, alalı 4 ay kadar oldu, oldukça da memnunum. Ama benim aracımın göstergeleri krom çerçeveli değil. Acaba bu özellik isteğe bağlı mı sunuluyordu, ya da benim aracım comfortline mı değil?

sevgili arkadasim yukarda acikladigim gibi araciniz eger comfortline-highline ve 2000 de uretilen bilmem kacinci yila ozel uretim degilse kadraniniz krom cerceveli degildir.
sizin araciniz ya trendline donanim yada pasific donanimdir.gerci pasific donanimda olmaz cunku o sonradan cikti.buyuk ihtimal trendline donanimlidir.

saygilar.