Gönderen Konu: FKFS4011 Angel Eyes far için mercek önerilerinizi bekliyorum..  (Okunma sayısı 7531 defa)

Çevrimdışı Aertiezt

• VW TDI
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar biliyorsunuz ki Bora'ların ışıklandırma sistemi oldukça zayıf.Güvenli aydınlatma sağlayamıyor.H4 ampülleri istediğiniz kadar değiştirin Philips,Osram takın sonuç yine hüsran.Ben FKFS4011 model numaralı içi krom görünümlü Angel Eyes far seti almaya karar verdim.Fakat bu far setinin orjinal kısa ampul girişleri (mercek girişi) H7 olduğunu gördüm.Ben bu kadar parayı verip H7 HID kit almak istemiyorum vermişken orjinal çıkma mercek ve D2S gerçek xenon ampuller alıp takmak istiyorum.Yapmışken iyisi olsun.Biliyorsunuz ki bu tür angel eyes ların mercekleri çok kalitesiz oluyor.Sorum şudur ki;bu far setini aldığımda D2S girişli Bosch yada başka herhangi bir kaliteli mercek alsam fabrika merceklerinin yerine takabilirmiyim?Ölçüleri uygunmudur yada yerine uyacak hangi tipte mercek takmalıyım?Bu konuda üstün bilgileriniz ve önerilerinize ihtiyacım var.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
Ynt: FKFS4011 Angel Eyes far için mercek önerilerinizi bekliyorum..
« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2009, 20:06:22 »
Başka mercek takılabilir. Ancak size tavsiyem: Ya resimdeki mercekli ve angel'lı farı alıp hiç bozmadan takın ya da çıkmacıdan bir çift orijinal far alıp, çıkma mercek alıp, aksesuarcıdan da angel eye alıp kendiniz birşeyler yapın. Bosch'un mercekleri çok kalitelidir, çıkmasını da rahatlıkla bulabilirsiniz, size uygun modelin koduyla ilgili bilgim yok. Zaten çıkmacı ya da parçacı da numune ister, o da bilemez görmeden. Mercekli fara xenon da takınca aydınlatma sağlığı hat safhaya ulaşır  ;)

Çevrimdışı Aertiezt

• VW TDI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2009, 20:52:09 »
Hocam bu gördüğün farı olduğu gibi alıp Bosch Valeo yada Hella mercek uygulamak istiyorum.Bir arkadaşımda Golf 4 var aynı marka farı aldık hiç bir işlem uygulamadan H7 HID ampülleri uyguladık sonuç bizi tatmin etmedi.Arkadaşım için güzel oldu ama bana göre kiti orjinal fara taksaydı daha iyi sonuç alırdı.O görünüşüne bakıyor ama ben daha iyi bir aydınlatmaya bakıyorum görüntü benim için 2nci sırada.Yani anlatmak istediğim bu farları alıp merceklerini D2S uyumlu merceklerle değiştirip öyle aracıma takmak istiyorum.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Kasım 2009, 21:02:05 »
Görüntü ikinci sıradaysa boşuna bi dünya para verip bunu almayın ;) Çıkma far, çıkma mercekler ile çok güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Bunu alıp, üstüne merceğe tekrar para verip bir de bu farı açıp işlem yaparsanız hem fara hem paranıza yazık olur bence :)

Çevrimdışı Aertiezt

• VW TDI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 30 Kasım 2009, 20:52:31 »
Anlıyorum usta ben en güzeli bu farları alıp mercekleri bırakıp normal H7 HID Philips atayım.En nihayetinde şimdikinden çok daha iyi olacağına eminim.Teşekkür ederim.