Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: vites kolu problemi .....  (Okunma sayısı 6238 defa)

vites kolu problemi .....
« : 10 Haziran 2010, 18:12:00 »
arkadaşlar bi süredir benim araçta bi sıkıntı var ....
çalıştırmadan önce bi sıkıntı yok fakat bi yarım saat sürünce araç ısınınca vites kolu sıkışıyor ...
şöyleki mesala boşte iken tam sola çekip bırakınca  kol normalde kendisi geri gelmesi gerekirken orda sıkışıp kalıyor elle geri almak gerekiyor...sağa çekince yani 5, vites tarafında bi sıkıntı yok...
vites geçişleri gayet sorunsuz ve sessiz (cırtlama neyin yok yani) lakin 1,2,3, viteslerde yavaş kalıyorum yani kalkışta seri geçiş yapılamıyor bu yüzden ...
servis dahil bi çözüm bulan olmadı ...
araçta bakım tam ...çekişi on numara ...baskı balata debriyaj felan yeni ayırmada sorun yok ..şanzıman yağı yeni ... senkromeçleri bile değişmiş onlarda yeni....
kimi normal dedi ..kimi mafsalları söktü..vites körüğünü  yağladı geçer dedi lakin aynı ... :D
bi fikiri  olan yada bu şekilde bişey yaşayan varsa akıl alamak isterim ....
iyi forumlar...
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2010, 10:21:42 Gönderen: apsimati »

Çevrimdışı borauto

• burak
Ynt: vites kolu problemi .....
« Yanıtla #1 : 10 Haziran 2010, 18:23:33 »
ya abi bi şanzumanı dagıttır komple bakbi istersen ama biraz tuzlu olabilir
burak vatan 06 mekan 09

« Yanıtla #2 : 10 Haziran 2010, 18:35:33 »
şanzımandan değil ...
iş başka da asıl o vites kolu ile şanzıman girişi arasındaki sistemde bi aksaklık var bi yerde de işte anlamıyorum ki dilinden ...
forumdaki arkadaşlar toplanak memleketin merkezi bi yerinde bi dükkan açak şerefime bu usta geçinen adamlara da arada ders neyin veririz servisler dahil..... :)
bi vw dilinde anlayacak adamın önce bi vw sever olması lazım biraz da I.Q lazım tabi...
yoksa öle şeyinin ucuyla iş yapandan hayır yok....
bizim ustalara verecen tofaşı uğraşsın dursun bi vw gördü mü karanlıkta ışık görmüş tavşan gibi kalıyor adamlar...

Çevrimdışı vicetuning

• Yavaş Yavaş Tam Gaz...!
« Yanıtla #3 : 11 Haziran 2010, 09:19:31 »
ya bu sorundan aknki ufaktan bendede başladı geçen gün rize merkeze gidiyorum aynı dedğin gibi oluyo vitesi boltayken sola çekip bırakıyorum olduğu yerde duruyo ortaya gitmiyo elimde ortaya doğru çekiyorum sağa çektiğim zamanda aynı motor soğuduğu zman sorun düzeliyo..  doktorum çözüüm bulursan banaa haber vierisinde :bekleriz:

Çevrimdışı borauto

• burak
« Yanıtla #4 : 11 Haziran 2010, 09:37:12 »
abi servisler konusunda haklısın enfazla fiat onunda bazı aracları ondan sonra fıs zaten bsi den cakmıyolar kafalarına göre uyduruyolar
burak vatan 06 mekan 09

« Yanıtla #5 : 11 Haziran 2010, 10:04:25 »
muro serviste bu iş için bi avuç paramı aldılar ....çözemediler ...
kavga çıkarayım dedim...ben kanbozluyum biraz üzerine afiyet ..dedim köyde gençleri toplayam servisi basam ...şöle pazarlı(parlağın sahipleri pazarlı bu arada) -kanbozlu bi güzel kavga olsun ..sonra dedim değmez ...
hem parayı verdik ama bi sebeplen şanzıman yağı ve senkromeçlerde değişmiş oldu şanzıman ömürlük yani şu anda ...
bu hafta sonu sanayide bi iki usta var onlarda bi danışacağım ...
olmasada sorun değil ...
yani aracın sağlığını etkileyen bişey değil ama işte arabayı seviyoruz ya hep ondan oluyor ...
bi netice alırsam haber veririm ...
bu arada sakın arabayı kimseye elletme ...
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2010, 10:04:59 Gönderen: apsimati »

« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2010, 10:09:51 »
asıl problem şeyde muro bizimkilerde egsoz manifoldu motorun arkasında ya  manifold ısınınca oluyor ne oluyorsa ...
ordaki parçalarda zamanla  ısıdan kaynaklı bi sıkıntı oluyor ...
yani yapısal bişey gibi...???
benim önceki citroende manifold önde idi mesela ...
boranında sonraki modellerine  baktım onlarda böyle değil manifold önde....

Çevrimdışı vicetuning

« Yanıtla #7 : 11 Haziran 2010, 11:30:35 »
muro serviste bu iş için bi avuç paramı aldılar ....çözemediler ...
kavga çıkarayım dedim...ben kanbozluyum biraz üzerine afiyet ..dedim köyde gençleri toplayam servisi basam ...şöle pazarlı(parlağın sahipleri pazarlı bu arada) -kanbozlu bi güzel kavga olsun ..sonra dedim değmez ...
hem parayı verdik ama bi sebeplen şanzıman yağı ve senkromeçlerde değişmiş oldu şanzıman ömürlük yani şu anda ...
bu hafta sonu sanayide bi iki usta var onlarda bi danışacağım ...
olmasada sorun değil ...
yani aracın sağlığını etkileyen bişey değil ama işte arabayı seviyoruz ya hep ondan oluyor ...
bi netice alırsam haber veririm ...
bu arada sakın arabayı kimseye elletme ...

adam lazım olursa haberim olsun  ;D
bu arada yok ya kesinlikle elletmem arabayı kimseye.

Çevrimdışı vicetuning

« Yanıtla #8 : 11 Haziran 2010, 11:31:18 »
asıl problem şeyde muro bizimkilerde egsoz manifoldu motorun arkasında ya  manifold ısınınca oluyor ne oluyorsa ...
ordaki parçalarda zamanla  ısıdan kaynaklı bi sıkıntı oluyor ...
yani yapısal bişey gibi...???
benim önceki citroende manifold önde idi mesela ...
boranında sonraki modellerine  baktım onlarda böyle değil manifold önde....
artık herneyse bi sıkıntı yaratmadı şu ana kadar inşallah daha ileriye gitmez belkide bu modellerin çoğunda wardır bu olay