Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Far Uyarı Sesi Çalışmıyor!  (Okunma sayısı 18818 defa)

Far Uyarı Sesi Çalışmıyor!
« : 29 Kasım 2009, 11:23:13 »
S.a arkadaşlar Vw Bora 2003 Primeline 1.6 16V yeni sayılır bir Bora kullanıcısıyım 6 ay felan oldu arabayı alalı.
arkadaşlar benim sorunum farlar açık kaldığında kontağı çıkardığımda uyarı sesi veriyordu farlar açık diye ama son 1 haftadir uyarı vermiyor ses gelmiyor sizce sorun ne olabilir.

Şimdiden teşekkürler.
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2009, 11:24:02 Gönderen: v3zir »

Çevrimdışı Aertiezt

• VW TDI
Ynt: Far Uyarı Sesi Çalışmıyor!
« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2009, 19:03:34 »
Far uyarı sesi anahtarı çekip farları açık bıraktığınızda kapınızı açınca ötmeye başlar.Kapınızı açtığınız halde hala ses gelmiyorsa,kapıyı açınca iç lambaların yanıp yanmadığını kontrol edin eğerki yanmıyorsa kapıdakı anahtarınız (kilit anahtarı değil) muhtemelen bozulmuş olabilir kanaatimce.Aynı sorun benim başımada geldi yolcu kapısının anahtarı bozulmuştu kapılarım kilitlenmiyordu.Belki sizinde aynı sorun olabilir.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2009, 20:09:14 »
Kapının menteşelerinin olduğu yerde bir damak vardır, o damak kapının açık-kapalı olduğunu anlar. O damağa wd 40 sıkıp elinizle biraz çalıştırırsanız belki sorun giderilebilir. Basitten başlayarak hareket etmenizi tavsiye ederim.

« Yanıtla #3 : 29 Kasım 2009, 23:41:35 »
sigortası da atmış olabilir
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #4 : 30 Kasım 2009, 11:26:46 »
Yeni olduğum için bazı bilmediklerimi sizin aracılığınızla öğreniyorum dün Aertiezt arkadaşımın dediği gibi kapı açıldığında ses geliyor gerçekten demek ki ben önceden hiç dikkat etmemişim. 
Arkadaşlar yardımlarınız için hepinize çok teşekkür ederim.

« Yanıtla #5 : 11 Aralık 2009, 13:13:39 »
aynı olay bende de oluyo.son 2 aydır.ışıkta yanmıyor hatta kapı açılınca diğer kapılarda oluyo ama sürücü kapısında problem var.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2009, 15:38:57 »
aynı olay bende de oluyo.son 2 aydır.ışıkta yanmıyor hatta kapı açılınca diğer kapılarda oluyo ama sürücü kapısında problem var.

kapı menteşelerinin yakınlarında bir damak/sensör vardır. kapı kapanınca o içeri doğru girer ve aracı uyarır kapının kapalı olduğuna dair. bazen onlarda bir temassızlık olabiliyor, wd40 la temizledikten sonra düzeleceğini tahmin ediyorum.

« Yanıtla #7 : 12 Aralık 2009, 18:55:15 »
kapı menteşelerinin yakınlarında bir damak/sensör vardır. kapı kapanınca o içeri doğru girer ve aracı uyarır kapının kapalı olduğuna dair. bazen onlarda bir temassızlık olabiliyor, wd40 la temizledikten sonra düzeleceğini tahmin ediyorum.
ok sağolasın bi deneyim.

« Yanıtla #8 : 06 Ocak 2010, 07:35:42 »
ayni vede benzeri bazi elektornik arizalar bende olmustu. mesela ekranda gorunen uyarilar tam ters bir sekilde gostermeye basladi(sorun araba calismayinca takviyeden sonra) baslamisti akunun + kutbunu cikartip 15-20 dk bekledim ve hersey düzeldi..

« Yanıtla #9 : 04 Şubat 2010, 02:06:31 »
Anısı bende de var.Ben baktırdım kapının ordaki switchte sıkıntı var.onun değişmesi lazım dedi ve 90 tl.

« Yanıtla #10 : 07 Şubat 2010, 15:19:49 »
arkadaşlar benim 3 kapının da sviç i çalışmıyordu. Marketten WD40 aldım ve kilitin içine sıktım. sağ arka ve ön kapı sıktığım ilk anda düzeldi. sürücü kapısında ise tık yok. denemekte fayda var. bu arada sağ ön kapı daha sonra tekrar yanmamaya başladı. sonradan ne kadar wd 40 sıksam da düzelmedi.

« Yanıtla #11 : 23 Şubat 2010, 22:49:31 »
Aynı sorun benim arabamda da oldu. Söför kapısı açıldığında ışığı yanmıyordu. Ayrıca forlar açık kaldığında uyarı sesi vermiyordu. Bosch serviste kapı anahtarında problem olduğunu serviste yaklaşık 300 TL'ye değiştirdiklerini söylediler. Sanayi de anahatcıya götürdüm, kısa bi işlemden sonra 40 TL. ye çözüldü.

« Yanıtla #12 : 30 Eylül 2010, 23:17:45 »
Kapının menteşelerinin olduğu yerde bir damak vardır, o damak kapının açık-kapalı olduğunu anlar. O damağa wd 40 sıkıp elinizle biraz çalıştırırsanız belki sorun giderilebilir. Basitten başlayarak hareket etmenizi tavsiye ederim.
orası tam olarak neresidir diye sorsam güler misiniz?
aynı sorun bende de var:(

« Yanıtla #13 : 30 Eylül 2010, 23:24:40 »
sıgortalarla ılgılı bır durum . sıgortaların oldugu bolumun kapagında hangısı oldugu yazar karşılık olarak. far sensörünün yanı adı herne olarak gecıyorsa o uyarının.sıgortasını bulup kontrol edın . olmasa yenısını alın. bılgım bu kadar :) yardımcı olur ınsallah
ok men 8) let s go   :halazn: