Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Elektronik Aksamıyla İlgili Sorun..  (Okunma sayısı 9851 defa)

Çevrimdışı crawLinq

• vw ßora
Elektronik Aksamıyla İlgili Sorun..
« : 26 Mart 2010, 21:08:43 »
Mrb Arkadaslar Size Bir Sorunumdan bahsedeceğim tecrübeleri olanlardan fikirlerini alabilirim
aracımın  4 cam calısmıyor alarm calısmıyor, ön tarafın üst aydınlatma ışıkları calısmıyor ve bagaj kapağıda acılmıyor
Servise götürdüğümde Konfor Beyni Arızalı Değişecek Dediler.Bu tip Şeyler Yaşayanlar,bilgisi olanlar benı bilgilendirebilirmi.
sımdıden vereceğiniz cevaplara teşekkürler..
Volkswagen ßora 1.9 TDI

Ynt: Elektronik Aksamıyla İlgili Sorun..
« Yanıtla #1 : 26 Mart 2010, 21:15:24 »
Aracınız durduk yere elektrik tesisatını kesityse beyinde sorun var demektir...

Yakın zamanda arabanızda herhangi bir nedenden dolayı motor beynine kodlama yaptırdınız mı? Belkide kodlama yanlış yapıldı, fabrika kodu tekrar yüklenirse düzeltilir...Bu ihtimali servisteki ustalar denediler mi?
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı crawLinq

• vw ßora
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2010, 14:18:20 »
hayır olmadı öyle birşey Elektrik tesisatı elden geçirildi.Sorun Konfor ßeyninde çıktı doğuş oto dan sipariş verildi.Böyle Sorunlarla ilgili bilgisi olan arkadaslardan fikirleri almak istedim.Bu tip bi arıza neden olabilir.Onarıldıktan sonra tekrarlama şansı varmı.?
Volkswagen ßora 1.9 TDI

« Yanıtla #3 : 29 Mart 2010, 08:41:08 »
Akünün kutup başlarını sök. 1-2 dakika bekle ve yeniden tak.
Benim bmv aracıma lamuştu. ege bölgesinde tatile giderken manyetik alanlı bölgelerden geçmiştim. (geçtiğim yerde muharebe birliği vardı.) ve aracın konfor beyni kilitlendi. birkaç yere göstedim kimse birşey anlamadı. en son bir usta kutup başlarını söküp yeniden taktı ve düzeldi.manyetik bölgelerden geçince butür şeyler olabiliyormuş. denemekte fayda var.

« Yanıtla #4 : 29 Mart 2010, 09:46:43 »
hayır olmadı öyle birşey Elektrik tesisatı elden geçirildi.Sorun Konfor ßeyninde çıktı doğuş oto dan sipariş verildi.Böyle Sorunlarla ilgili bilgisi olan arkadaslardan fikirleri almak istedim.Bu tip bi arıza neden olabilir.Onarıldıktan sonra tekrarlama şansı varmı.?
sipariş verilen beynin fiyatı ne kadar acaba?
bahsi gecen beyin resimdeki mi ?

Çevrimdışı vicetuning

• Yavaş Yavaş Tam Gaz...!
« Yanıtla #5 : 29 Mart 2010, 14:30:45 »
Akünün kutup başlarını sök. 1-2 dakika bekle ve yeniden tak.
Benim bmv aracıma lamuştu. ege bölgesinde tatile giderken manyetik alanlı bölgelerden geçmiştim. (geçtiğim yerde muharebe birliği vardı.) ve aracın konfor beyni kilitlendi. birkaç yere göstedim kimse birşey anlamadı. en son bir usta kutup başlarını söküp yeniden taktı ve düzeldi.manyetik bölgelerden geçince butür şeyler olabiliyormuş. denemekte fayda var.
iyide ghocam kutup başını söklüp 1-2 dakika bekleyip yeniden takınca teyp şifre istemeyecekmi?

« Yanıtla #6 : 29 Mart 2010, 16:49:48 »
istesin. sürdüğümüz aracın tey kodunu da bilmek gerekir. veya yetkili servisten gerekli kodu alabilirsiniz.

« Yanıtla #7 : 30 Mart 2010, 07:43:06 »
arkadaslar bir sorunda benim aracta mevcut 2 hafta icerisinde 5 kere sol arka park+fren lambasi patladi(kesilme) degil direk ampulu patlatiyor elektirikciye götürdüm pek bisey anlamadi.arabamda buyuk sayilabilecek ses sitemi var ve asiri sekilde elektirik harciyor acaba ondan kaynaklanabilirmi. ben zannetmiyorum cunku sorun ordaysa neden sadece sol taraf yapsin..diger kisimlarda problem yok.vw servise gittim ariza tesbiti icin 150 euro istediler vazgectim:) bu konuyla muzdarip olan kimse varmi acaba? tskler

Çevrimdışı crawLinq

• vw ßora
« Yanıtla #8 : 03 Nisan 2010, 16:01:02 »
sipariş verilen beynin fiyatı ne kadar acaba?
bahsi gecen beyin resimdeki mi ?

Buna Benzer Birşey Fiyatı 578 TL..Dogus Otoda.+100 TL de Garanti Kapsamında olması icin verdik..
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2010, 16:02:26 Gönderen: crawLinq »
Volkswagen ßora 1.9 TDI