Gönderen Konu: Egzostdan Su Atıyor  (Okunma sayısı 18575 defa)

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
Egzostdan Su Atıyor
« : 05 Kasım 2008, 19:06:29 »
Herkese selamlar.Bu siteye bugün katıldım ve yaklaşık 1 aydır 2004 model Bora Passific kullanıcısıyım.Arkadaşlar;geçenlerde arabayı çalıştırdığımda yol bilgisayarında "EMISSIONS WORKSHOP" diye bi uyarı çıktı ve arıza lambası yandı.Ayrıca motorun çekişi azaldı ve egzsotdan da su atmaya başladı.Daha sonra tanıdığım birine götürdüm  ve bağladığı bilgisayarın ekranında 3.silindir tekliyor diye arıza göründü.Tamircim bu arızanın silindir sibop'undan kaynaklandığını ve değişmesi gerektiğini söyledi ve tamir etti.Ancak hala arada sırada egzosdan su atıyo.Sunu da hemen belirteyim egzostan su damla halinde değil püskürme şeklinde atılıyor ve az da olsa araba su eksiltiyor.Bu konuda derin bilgilerinizi rica ediyorum.Sizce bu bir sorun mu ne yapmalıyım?
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2008, 19:08:28 Gönderen: G60 »
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza!

Çevrimdışı bigmen

• Profili Görüntüle
Ynt: Egzostdan Su Atıyor
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2008, 20:42:22 »
kullandigin benzin den kaynaklaniyor olmasin?
summer 7 keto
enema bag
zayiflama summer 7 keto

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Kasım 2008, 21:30:06 »
volkan bey öncelikle aracınız hayırlı olsun.2004 model pasific var bendede.göstergede aynı uyarı bende de çıkyor.hatta işaretide sürekli yanıyor.bazen ilk çalıştırdğımda yanmıyor ama gaza yüklenince Emission Workshop diyor ve lambası yanıyor.Valla ben bu şekilde biniyorum şimdilik ama insanı rahatsız ediyor.

Siz bu arızayı kaça yaptırdınız?
Bu arıza devam ederse ne olurmuş?

egzoz durumuna bişey diyemem ama bende de sabahları ilk çalıştırmada atıyor ve sitelerden okudum kadarıyla normalmiş sağlıklı motorlar soğuk havalrda su atar dediler.

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Kasım 2008, 23:36:39 »
öle püskürtme seklinde atmaz ama damla damla akması normaldir

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Kasım 2008, 09:18:49 »
Arabanın performansında düşüş varsa sizde benim durumumdasınız demek ki.Yani motor tam performansla çalışmıyor.Ben bu arızayı 800 ytl'ye yaptırdım.Tabi yaptırdığım yer yetkili servis değil...

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Kasım 2008, 09:22:49 »
Damla damla değil Cidden püskürtüyor....

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 06 Kasım 2008, 17:23:51 »
Arabanın performansında düşüş varsa sizde benim durumumdasınız demek ki.Yani motor tam performansla çalışmıyor.Ben bu arızayı 800 ytl'ye yaptırdım.Tabi yaptırdığım yer yetkili servis değil...

hocam çok pahalı 800 ytl...ben de bi ara makinaya bağlatayımda baktırayım.Bana tamirci bişey olmaz sür demişti ama 800 ytl ise demekki önemli bir arıca.Benimki kafasına göre yakıyor lambayı.Bazen yanıyo bazen yanmıyor.

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 07 Kasım 2008, 18:18:01 »
Tamam Alper baktırınca bana da bilgi verirsen sevinirim...İnşallah büyük bi sorun çıkmaz...

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 07 Kasım 2008, 20:06:16 »
vala ben öle egzostan su püskürtmeyi motor bitmiş die biliorum ama hadi hayırlısı

Çevrimdışı vw6n

• vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #9 : 07 Kasım 2008, 21:55:16 »
Benim egsozdanda genelde kışın çok fena su geliyor hatta biyerde videosunu koymuştum motorum yeni yapıldı hiçbir sorun yok gösterdiğim servislerin hepsi motorun durumunun iyi olduğunu gösterir dedi.

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 07 Kasım 2008, 21:59:31 »
su atması normal bizde ustalar ii motor tükürür derler
bence su gelmezse endişelen sağlıklı motor su atar bunda bişe yok özellikle soğuk havalarda ve sabah daha fazla atar ama korkulacak bişe olmaması lazım
Soğutma suyu eksiltmiyorsa problem yok.
Eksiltiyorsa motorunu gözden geçirmen gerekebilir
soguk havalarda eksoz dan su atması normaldır.Sıcak hava soguk olan eksoz dan geçtiginden dolayı ilk etap da su atar eksoz ısınınca su olayı kesilir.Ondna dolayı kısa yol araç kullananlar eksozları çabur çürür eksozda su kaldıgından...Araç dizel mi?Benzinlide duman çıkmaz ilk çalıştırmada buharlaşma olur eksoz dan çıkan buhardır.

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Kasım 2008, 22:28:16 »
abilerim sıp sıp damlayan motorlar benim bildigim saglıklı olan motorlar oluyor ama böle resmen sakır sakır psukurtenlerde motor gidik diye biliyorum

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 07 Kasım 2008, 22:41:24 »
gaza basınca basınçla atıyor olamaz mı acaba?

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Kasım 2008, 00:09:12 »
vala bilemicem alperim konu acılmıs ama ilgilenen yok su püskürten arac benim olmadıgı için yorum yapamıcam kardes ???