Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ebayden nasıl parça getirebiliriz  (Okunma sayısı 6147 defa)

ebayden nasıl parça getirebiliriz
« : 27 Ocak 2010, 17:28:51 »
arkadaslar ebayden parça getirmemiz lazım arkadasım bora GLİ stopları buldu onları getirtmek istiyo bende golf için Rline logosu getirmek istiyorum arkadasımın aracı bora benimki golf ve bazı parçalar lazım oluyo (Golf:2002-Bora:2005 model)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Ynt: ebayden nasıl parça getirebiliriz
« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2010, 19:35:56 »
Hiç ebaydan alışveriş yapan oldumu peki ?

Çevrimdışı vicetuning

• Yavaş Yavaş Tam Gaz...!
« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2010, 20:35:03 »
aslında ben almadım bi ara araştırmıştım ordan buraya kargo çok pahalıya geliyo yaklaşık bi 50$ - 60$ falandı yanlış hatyırlamıyorsam eğer buna razıyım diyosan kredi kartıyla alyosun bu arada nasıl güvenecem faln diyosan dünyanın en büyük alışveriş sitesi. Hatta türkiyedede gittigidiyor ile ortaklığı var.

« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2010, 20:39:47 »
parça ucuzda işte kargo pahalı orası doğru yardımlar için tesekkür ediyoruz yani güvenebiliriz ebaya?
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı vicetuning

• Yavaş Yavaş Tam Gaz...!
« Yanıtla #5 : 27 Ocak 2010, 21:12:17 »
e artık ben kefil olmayayım ama güvenebilirsin. :)..

« Yanıtla #6 : 27 Ocak 2010, 21:44:07 »
şans meselesi gibi biraz düşnce ve yardımlar riçn tesekkürler :)
WOLFSBURG STYLE ;)

« Yanıtla #7 : 27 Ocak 2010, 22:05:14 »
kredi kartıyla alışveriş olduğu için pek güvenmiyorum zaten  :(

Çevrimdışı lostys

• T-Dawg!
« Yanıtla #8 : 30 Ocak 2010, 01:15:19 »
kredi kartıyla alışveriş olduğu için pek güvenmiyorum zaten  :(

gittigidiyor.com, sahibinden.com get, ikinci el alışveriş sitelerinde genelde sistem şu şekilde işler : satıcı ürününü listeler, belirli bir listeleme ücreti alınır, ürün açık artırma - hemen al seçenekleri ile potansiyel alıcılara sunulur, açık artırma sonucu en yüksek teklifi veren alıcı / hemen al seçeneğini seçen alıcı ürünü satın almış kabul edilir, ürünün bedeli kredi kartı bilgilerinizi kullanarak ödersiniz, ürün bedeli ilgili sitenin havuz hesabına aktarılır, satıcıya ürün bedeli ödendiği bildirilir, satıcı ürünü 3 iş günü içinde alıcının adresine kargolar, ürün alıcının eline ulaştığında alıcı kargo görevlisi eşliğinde ürünü açar, kontrol eder, ürün ilanında belirtilen özelliklerde mi gönderildi kontrol edilir, eğer eksik herhangi bi durum yoksa alıcı ürünün eline belirtildiği şekilde ulaştığını 3 iş günü içinde siteye bildirir, havuz hesabında bekletilen ürün bedeli de satıcıya aktarılır. eğer 3 iş günü içinde alıcı eline sağlam ulaştığını bildirmezse, yada ürünle ilgili itiraz etmezse, yine ürün bedeli 3 iş günü sonunda satıcıya aktarılır. ebay, gg, sahibinden gibi güvenilirliği kanıtlanmış sitelerin kk bilgilerini çalma gibi girişimleri olmaz, kk bilgilerinizin kayıp edilmesi, çalınması tamamen sizin sorumluluğunuzdadır, bilgisayarınızda her zaman güncel bi antivirüs programı bulundurmanız gerekmektedir.

artı, ebay den alacak olduğunuz ürünler genelde almanya, ingiltere yada amerikadan listelendiği için, kargo ücretlerini de türkiyeye gelecek şekilde hesaplamanız gerekmektedir. bu bedel de ortalama 50€ civarıdır.

« Yanıtla #9 : 31 Ocak 2010, 14:21:23 »
bilgi için teşekkürler :)

« Yanıtla #10 : 03 Şubat 2010, 15:41:11 »
ben kolçak alacaktm hong kongdan.Kolçak 4-5 dolar ama kargo ise 45-50 dolar arası aynı tr fiyatlarına geliyor.bende vazgeçtim. ebay almanyaya baktığımda ise 35-40 avro arası değişiyor oda pahalı geldi artık buradan ayarlayacam.