Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Dizelciler hangi yakıtı kullanıyor?  (Okunma sayısı 7584 defa)

Dizelciler hangi yakıtı kullanıyor?
« : 29 Ağustos 2014, 23:48:18 »
arkadaşlar merhaba.dizelciler araçlarına hangi şirketin hangi türden yakıtını(ultra force-eco force,shelle fuel save-nitro+ gibi) kullanıyorlar acaba?bizim eski nesil TDI lere en uygun mazot sizce hangisi?yorumları bekliyorum.
VW BORA 2000 1.9 TDİ COMFORTLİNE

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: Dizelciler hangi yakıtı kullanıyor?
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2014, 14:04:03 »
Dizel araçlarda kurum birikimini önlemek için temizleyici olduğu belirtilen yakıtların kullanımı, kaliteli motor yağı ve düzenli aralıklarla kurum temizleme yapılması motor ömrü ve performansının sürekliliği için gereklidir.

PO VMax, Opet Ultra Force, Shell V-Power Nitro+, BP Ultimate Euro Diesel benim bildiğim motor temizliği sağlayan ve buna bağlı olarak yakıt tüketimi düşürme iddiası olan yakıtlar. Bunların içinde sadece Shell sürtünme azalttığını iddia ederek ön plana çıkıyor.
Akıl yaşta değil baştadır.

« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2014, 17:49:46 »
teşekkürler yorum için.

« Yanıtla #3 : 30 Ağustos 2014, 17:50:12 »
konu güncell.yorumları alabiliriz

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #4 : 01 Eylül 2014, 22:52:18 »
teşekkürler yorum için.

Rica ederim. İsterseniz şirketlere ayrı ayrı mail atarak ürünlerinin özelliklerini ve diğer şirketlere karşı üstünlüklerini anlatmalarını isteyin, bakalım hangisi bizi kandırabilecek ;)

« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2014, 18:16:32 »
Rica ederim. İsterseniz şirketlere ayrı ayrı mail atarak ürünlerinin özelliklerini ve diğer şirketlere karşı üstünlüklerini anlatmalarını isteyin, bakalım hangisi bizi kandırabilecek ;)
güzel fikir aslında.bir deneyelim :) bir konu açtık ama sizden başka ilgilenen de yok gördüğüm kadarıyla.eksik olma kardeş.böyle bilgi paylaşım platformu olmaz.bayağı sinirlendim açıkçası. >:(

« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2014, 18:30:51 »
mazot işini bilmem ama benzin dersen yorum yaparım.olur mu?
 :tamamdir
bu işin uzmanı emre o varken bize bu konularda söz düşmez  :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi:

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2014, 19:19:14 »
güzel fikir aslında.bir deneyelim :) bir konu açtık ama sizden başka ilgilenen de yok gördüğüm kadarıyla.eksik olma kardeş.böyle bilgi paylaşım platformu olmaz.bayağı sinirlendim açıkçası. >:(

Rica ederim. Forumda herkes yardımcı olmaya çalışır merak etmeyin.

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #8 : 03 Eylül 2014, 19:20:35 »
mazot işini bilmem ama benzin dersen yorum yaparım.olur mu?
 :tamamdir
bu işin uzmanı emre o varken bize bu konularda söz düşmez  :sevgi: :sevgi: :sevgi: :sevgi:

Yok hocam ne uzmanlığı, ben de kendi çapımda araştırdıklarımı paylaşıyorum sadece.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #9 : 05 Eylül 2014, 16:26:16 »
Klasik motorin alıyorum.  Düzenli aynı istasyon ve BP.  70-80 km/s 5. vites 1500lere yakın bir devirde şehir içi max 25 kr. Uzun yolda 90-100 km/s 18 - 20 kr civarı.  1.9 AHF  Bora STW
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #10 : 05 Eylül 2014, 16:43:27 »
teşekkü
Klasik motorin alıyorum.  Düzenli aynı istasyon ve BP.  70-80 km/s 5. vites 1500lere yakın bir devirde şehir içi max 25 kr. Uzun yolda 90-100 km/s 18 - 20 kr civarı.  1.9 AHF  Bora STW
ben şehiriçi 27 kuruştan aşağı indiremedim henüz yakıtı.şehir dışı ise 21-22 krş yakıyorum.gerçi yüksek vites düşük devir kullanıyormuşsunuz.ben genelde dolgun bir devirle giderim.uzun yolda da 110-120 seyrederim.böyle olunca yakıt biraz artıyor.
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2014, 16:45:57 Gönderen: 61TS061 »

« Yanıtla #11 : 05 Eylül 2014, 19:05:55 »
golf6 tdi Bmt ,  Shell nitro; motorun daha sessiz ve performanslı çalıştığını hissettiğim için... sürekli aynı iki istasyondan alıyorum. Genelde pompa atıncaya kadar alırım 49 lt civarı ile İstanbul  şehir içi 850-900 km arası . Şehirler arası 5-6 kez bu arabamla uzun yol yaptım . Hız kurallarına uyarak sürerim 1200 ile  -1300 km arası ( herhalde gittiğim yerin dağı tepesi etkiliyor) değerler elde ettim.

« Yanıtla #12 : 05 Eylül 2014, 22:34:25 »
golf6 tdi Bmt ,  Shell nitro; motorun daha sessiz ve performanslı çalıştığını hissettiğim için... sürekli aynı iki istasyondan alıyorum. Genelde pompa atıncaya kadar alırım 49 lt civarı ile İstanbul  şehir içi 850-900 km arası . Şehirler arası 5-6 kez bu arabamla uzun yol yaptım . Hız kurallarına uyarak sürerim 1200 ile  -1300 km arası ( herhalde gittiğim yerin dağı tepesi etkiliyor) değerler elde ettim.
100 km ye 5.5lt civarı yakmışsınız.şehiriçi için güzel değerler.bluemotion teknoloji etkili bunda bir de dsg şanzuman ise iyice ekonomik oluyor.benim araç da 500km lik bir uzun yolda %90 oranında 110-120 civarı, arasıra anlık olarak 140-160 gibi seyredersem 5.0-5.2 gibi yakıyor.şehir içinde ise 6.0lt civarı yakıyorum.ama kayserinin şehir içi İstanbul gibi değil.vitesi yükseltip gitme şansınız pek yok.en fazla kısa süreyle 4.vites o kadar yani.
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2014, 22:38:50 Gönderen: 61TS061 »

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #13 : 08 Eylül 2014, 10:15:42 »
teşekküben şehiriçi 27 kuruştan aşağı indiremedim henüz yakıtı.şehir dışı ise 21-22 krş yakıyorum.gerçi yüksek vites düşük devir kullanıyormuşsunuz.ben genelde dolgun bir devirle giderim.uzun yolda da 110-120 seyrederim.böyle olunca yakıt biraz artıyor.

360.000 km'de ki aracın gaz pedalını severek geliyor bu değerler. Uygun devir benim için 1500-2000 arası. Yokuşlarda vites küçülterek bu devirleri koruyorum. Aracı satmak üzereyiz gerçi pd 130'a geçtik bakalım ne kadar artış olacak..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..