Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: DİJİTAL KLİMA ?  (Okunma sayısı 17074 defa)

Çevrimdışı srdrbltn

• srdrbltn
DİJİTAL KLİMA ?
« : 24 Eylül 2009, 12:53:21 »
Merhaba bora severler.Arabamın kliması dijital soguk sıcak çalıştırmasını biliyorum fakat dijital olunca bişeyi çözemedim.O da klimayı çalıştırmadan motorun sıcagından nasıl faydalanabilirim tabi böyle bişe varsa dijitallerde. aynı şekilde soguk hava mesela bunları çözemedim.malum kışa giriyoruz yağışlar eksik olmayacak araba içi buglanmasın diye ögrenmek istiyorum.Buglanmayı önleyecek  bilmediğim bi özelliği varsa öğrenmek isterim.Muhabbetle...

Ynt: DİJİTAL KLİMA ?
« Yanıtla #1 : 24 Eylül 2009, 14:30:01 »

Merhaba
benim bildiğim dijital klima bu.umarım senin dediğin klima budur.resimdeki düğmelerde yazan numaraların özelliklerini aşağıya yazdım.
1)Ön cam buz çözme düğmesi.
2)Fan devri göstergesi veya OFF (tüm sistem kapalı)
3)Dış hava sıcaklığı göstergesi
4)Ön cam buz çözücü göstergesi
5)Hava devirdaim göstergesi
6)Hava akış yönü göstergesi
7)Seçilem iç sıcaklık göstergesi
8)Auto (otomatik mod) veya ECON (kompresör kapalı)
9)Otomatik çalıştırma düğmesi
10)Hava devirdaim düğmesi
11)"Fan Daha yavaş" ve sistemi tamamen kapatan "OFF" düğmesi
12)"Fan daha hızlı" düğmesi
13)"Üst vücuda hava akımı" düğmesi
14"Ayak boşluğuna hava akımı" düğmesi
15)"Daha soğuk" düğmesi
16)"Daha sıcak" düğmesi
17)"ECON1 (sistem kapalı) düğmesi

İç mekan sıcaklık sensörü
18)İç sıcaklık sensörü
    a)Soldan diresksiyonlu araçlarda
    b)sağdan direksiyonlu araçlarda
     Umarım yardımı dokunmuştur. :tamamdir :saygılar ;D
Almanlar Mercedes ve Bmw'yi Satmak Volkswagen'i Kullanmak İçin Yaparlar.

Çevrimdışı srdrbltn

• srdrbltn
« Yanıtla #2 : 25 Eylül 2009, 14:50:35 »
Teşekkürederim emre can kardeşim yardımcı oldun tabi eyvallah...kendinize iyi bakın

« Yanıtla #3 : 25 Eylül 2009, 18:06:17 »
rica ederim :saygılar
Almanlar Mercedes ve Bmw'yi Satmak Volkswagen'i Kullanmak İçin Yaparlar.

« Yanıtla #4 : 08 Kasım 2009, 01:38:05 »
Arkadaşlarbende aracımı yeni aldım bende bu konuyu soracaktım kullanma kitapcıgında da bunlar var nedemek istediğinizi tam anlamadım klimayı açmadan analoğ klimada  oldugu gibi normal kalorifer özelliğini nasıl kullanıyoruz orasını anlamadım yoksa her actıgımızda klimayımı açıyoruz .... kafam karıştı :( detaylı kullanımını anlatırsanız sevinirim

« Yanıtla #5 : 13 Kasım 2009, 20:52:18 »
econ tusuna bastığınızda kilima motoru devre dısı kalır dijital kilima ekranında econ ibaresi görülür bu sekilde kullandığınızda kilima devre dısıdır

« Yanıtla #6 : 22 Kasım 2009, 02:42:00 »
slm arkadaşlar bora ailesine bende yeni katıldım. bir sorunum var çözemedim. aracı ilk çalıştırdığımda akü şarj lambası bazen yanıyor ve kendiliginden geri sönüyor, 15-20 saniye sonra araç stop ediyor. tekrar çalıştırıyorum  biraz gaza basınca rolantide çalışırken stop etmiyor. nedeni ne olabilir acaba. aracım sıralı sistem lpg li