Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: comfortlıne de farklılıklar  (Okunma sayısı 24283 defa)

Çevrimdışı vwbora-01

• POZANTI&POZANTI
comfortlıne de farklılıklar
« : 03 Mayıs 2009, 01:05:21 »
SLM arkadaşlar ben 2002 comfortline kullanıcısıyım almanyadan engelli yasasından faydalanarak yaklaşık 8 ay önce getirttim ancak;araba satış sitelerinde comfortline donanımlarını kontrol ediyorum birbirinin aynı donanımına sahip nerdeyse hiç (aynı model olmak kaydıyla) comfortline yok birinde olan donanım bir diğerinde ya yok yada eksik(hava yastığı gibi veya klima çeşitleri, sanruuf gibi) halbuki daha alt versiyonu olan modellerin bir çoğunda comfortline'den daha fazla donanım var bunun nedenini bilen varmı ve açıklarmı? bende'ki izlenim şu oldu;comfortline ve diğer versiyonlarda üretilen boralarda kendi aralarında ayrılıyorlar yani;mesela comfortline modelinin'de birkaç çeşidi var anlaşılan  çünki çoğunlukla birbirlerini tutmuyorlar nedeni nedir acaba??? SAYGILARIMLA...
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2009, 01:08:51 Gönderen: vwbora-01 »

Ynt: comfortlıne de farklılıklar
« Yanıtla #1 : 03 Mayıs 2009, 13:31:32 »
kadir abi bazı araç sahipleri araçlarının özelliklerini bilmiyor ve özellikle sahibinde.com da ne var ne yok tıklıyorlar.Confortline larda sadece 99-2000 modeller aynı özelliklere sahip ama 2001-2005 ler dijital klimalı ve 8 hava yastıklı.Sunroof kesinlikle yok o müşteri istenirse sunrooflu getirtiliyor.

2001 Bora Cnfrt
8 Hoporlör
ABS
Arka Kol Dayama
Elktrkl Arka Cam
Elktrkl Istm Ayna
Hidrolik Drksyn
İmmobilizer
Srcü Hava Yast.
Yolcu Hava Yast.
Ön Yan Hava Yast

Ysklk Ay.Src Kolt.
Yksklk Ayrlı Drksy
Yksklk Ayrlı Yolcu Koltugu
Uzktn Kum. Mrkz Klt
Otmtk Klima
Ektrnk Frn Bsnc Dgılımı
Radyo Teyp
İç Dentimli Alarm
Deri Drksyn
Deri Vts Topuzu
--------------------
Almnym Alsmlı Jant

Yol Bilgisayarı

yukarıdaki 2001 confortline ait özellikler.Zaten 2001-2005 modeller aynı özellikli.Sadece 2001 de 4 hava yastığı ama 2002-2005 lerde 8 hava yastığı mevcut.2002-2005 ler 16 V  99-01 ler 8 V ama otamatikler hep 8 V...

Çevrimdışı vwbora-01

• POZANTI&POZANTI
« Yanıtla #2 : 03 Mayıs 2009, 14:02:50 »
SLM Arkadaşım mesela benim arabada 8 değil 4 hava yastığı var dijital değil manuel klima var peki buna ne demeli ayrıca arabam.com v.s sitelerde birçok 2002 comfortline'da durum aynı buna ne dersin ama bazılarında ise daha da farklı donanımlar bile var.Evet otomatikler AVU motor ve 8 valfli o doğru üstelik bende 4 höperlör ve 4 tanede twiter var hepsi bu yani 8 hoperlör yok sen biliyorsun yol bilgisayarıda yok ama hız sabitleyici var ilginç değilmi diğer yazdığın özellikler tamam siteleri şöyle bir dolaş haklı olduğumu göreceksin ne ilginç karşılaştırmalar yapacak ve şaşıracaksın ben bu konuya biraz takıldım galiba elimde değil ne yapayım sevislerde'de bu durumları gördüm yani ithal kağıdında comfortline yazıyor ayrıca gümrük belgesinde'de ama durum bu işte birçok özelliğide tutuyor ama birkaçı'da eksik işte bu tipleride gördüm onlarda aynı benim gibi ikilemde kalmışlar ama yapacak başka birşeyde yok şimdilik...

« Yanıtla #3 : 03 Mayıs 2009, 14:19:13 »
kadir abi sen eminmisin o zaman confort olduğuna primline olmasın?

« Yanıtla #4 : 03 Mayıs 2009, 14:22:41 »
aracın göstergeleri nasıl?krom çerçeveli mi?yağmur sensörün var mı?kararan dizkiz aynan var mı?koltukalr kadife döşeme mi?
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2009, 14:24:55 Gönderen: alpergndz »

Çevrimdışı vwbora-01

• POZANTI&POZANTI
« Yanıtla #5 : 03 Mayıs 2009, 22:19:00 »
Evet yukarıda saydıklarının hepsi var daha artılarda var, ithal belgesi ve gümrük belgesinde'de yazıyor comfortline diye olmayan dijital klima bunu bilerek aldım ancak 8 hava yastığı yok mesela 8 hoperlörde yok bu gün biraz araştırma yaptım bazılarında' da yokmuş bunlar biraz rahatladım, acaba benmi çok büyütüp takıntı yaptım bilmiyorum,orjinal kolçak, orjinal hız kontrol, elektirikli ve ısıtmalı aynalar,abs,patinaj sisremi ne oluyor(çift teker) ebs,elektronik kontrollu fren sistemi,deri direksiyon,deri vites kolu falan işte bir çok şeyler henüz bunların birkaçını anlayamadım ama kullandıkça ve araştırdıkça öğrenirim herhalde dostum.

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #6 : 03 Mayıs 2009, 22:29:55 »
Evet yukarıda saydıklarının hepsi var daha artılarda var, ithal belgesi ve gümrük belgesinde'de yazıyor comfortline diye olmayan dijital klima bunu bilerek aldım ancak 8 hava yastığı yok mesela 8 hoperlörde yok bu gün biraz araştırma yaptım bazılarında' da yokmuş bunlar biraz rahatladım, acaba benmi çok büyütüp takıntı yaptım bilmiyorum,orjinal kolçak, orjinal hız kontrol, elektirikli ve ısıtmalı aynalar,abs,patinaj sisremi ne oluyor(çift teker) ebs,elektronik kontrollu fren sistemi,deri direksiyon,deri vites kolu falan işte bir çok şeyler henüz bunların birkaçını anlayamadım ama kullandıkça ve araştırdıkça öğrenirim herhalde dostum.

trendline donanımda da 8 hoparlör var ki sizde de vardır, bir tek basic de yok. deri direksiyon ve vites körüğü comfortlarda da yok benim bildiğim, sportline ve pasific donanım da olması lazım.
    bunlara o kadarda takılmamanızı tavsiye ederim. eğer aracınızdan memnunsanız,  kliması da klimatronic değilde manuel olsun. sonuçta o bir vw. ;) kazasız belasız günler

« Yanıtla #7 : 04 Mayıs 2009, 00:45:52 »
bora da sportline diye bir model yok sanırım :s highline olmasın :))

Çevrimdışı vwbora-01

• POZANTI&POZANTI
« Yanıtla #8 : 04 Mayıs 2009, 13:00:08 »
SLM yellow-drver ve x0607x arkadaşlarım ilginize çok tşkr ederim evet arabamdan çok memnunum işte bazen böyle garip bir takıntı içine giriyorum arabanın tüm belgelerinde comfortline diye yazıyor, birçok yani hemen hemen bütün özellikleride tutuyor sadece klıma ve hava yastığı sayısı tutmuyor o kadar klımayıda bilerek aldım ama hava yastığı neden 4 tane ve 4 höperlör ve 4 tiweter var teweterleride höperlördenmi sayıyorlar bilmem artık anlamadım, getiren şirkete ve almanyadaki akrabalarıma sordum bazılarında böyle dediler bende peki dedim ne yapayım.

« Yanıtla #9 : 04 Mayıs 2009, 13:33:50 »
SLm hepinize iyi forumlar. Kadir abi haklı birçok com. donanımlar birbirlerinden ayrı ayrı özelliklere sahip. bunun nedeni ben bi kullanıcıya sorduğumda şu cevabı almıştım. 'Bora 'lar çeşitili ülkelerde üretimi yapılmış bu yüzden  aynı donanımllarda farklı özellikler bulunmaktadır' demişti.  ve hatta bana pek inandırıcı gelmese de, şase numarasının 11.harfi W olan araçlar orjinal alman üretimli olduğu söyleniyo.

« Yanıtla #10 : 04 Mayıs 2009, 13:36:38 »
SLm hepinize iyi forumlar. Kadir abi haklı birçok com. donanımlar birbirlerinden ayrı ayrı özelliklere sahip. bunun nedeni ben bi kullanıcıya sorduğumda şu cevabı almıştım. 'Bora 'lar çeşitili ülkelerde üretimi yapılmış bu yüzden  aynı donanımllarda farklı özellikler bulunmaktadır' demişti.  ve hatta bana pek inandırıcı gelmese de, şase numarasının 11.harfi W olan araçlar orjinal alman üretimli olduğu söyleniyo.

Çevrimdışı yellow_driver

• Otomobil
    GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #11 : 04 Mayıs 2009, 17:08:40 »
bora da sportline diye bir model yok sanırım :s highline olmasın :))
      aracım golf, golf ile boranın donanımları aşağı yukarı aynı olduğu için öyle yazdımda haklısınız ;)
SLM yellow-drver ve x0607x arkadaşlarım ilginize çok tşkr ederim evet arabamdan çok memnunum işte bazen böyle garip bir takıntı içine giriyorum arabanın tüm belgelerinde comfortline diye yazıyor, birçok yani hemen hemen bütün özellikleride tutuyor sadece klıma ve hava yastığı sayısı tutmuyor o kadar klımayıda bilerek aldım ama hava yastığı neden 4 tane ve 4 höperlör ve 4 tiweter var teweterleride höperlördenmi sayıyorlar bilmem artık anlamadım, getiren şirkete ve almanyadaki akrabalarıma sordum bazılarında böyle dediler bende peki dedim ne yapayım.
aynen öle tweterlarıda hoparlörden sayıyorlar. demekki sizde de 8 hoparlör var :)

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
« Yanıtla #12 : 04 Mayıs 2009, 18:30:36 »

trendline donanımda da 8 hoparlör var ki sizde de vardır, bir tek basic de yok. deri direksiyon ve vites körüğü comfortlarda da yok benim bildiğim, sportline ve pasific donanım da olması lazım.
    bunlara o kadarda takılmamanızı tavsiye ederim. eğer aracınızdan memnunsanız,  kliması da klimatronic değilde manuel olsun. sonuçta o bir vw. ;) kazasız belasız günler

4+4=8 hoparlör comfort ve highline modellerinde var.
Pacificlerde de, trendline'da da yok.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

« Yanıtla #13 : 04 Mayıs 2009, 20:07:43 »
usta hava yastıgını kafaya takma bukadar bızım 2000 passat bızde dahıl 4 hava yastıgı yanı passat üst sınıf olmasına rağmen...ayrıca hoporlörler 4+4 tür mıd+tiz klimada comfortsa kesınlıkle dıjıtal klıma olması lazım acaba yurt dısında bozuldu dıye sonrdan manuel klıma takmasınlar? 

bide ben yol bilgisayarının olmamsını anlamdım,olması lazımdı halbuki