Gönderen Konu: ÇOK ACİL YARDIM / OTOMATİK BORA ŞANZIMAN  (Okunma sayısı 7388 defa)

Çevrimdışı BİRKAN SEVME

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: BORA 1.6
ÇOK ACİL YARDIM / OTOMATİK BORA ŞANZIMAN
« : 30 Eylül 2015, 13:43:12 »
Merhaba Abilerim ve Arkadaşlarım ;

Çok acil yardımınıza ve bilginize ihtiyacım var , 2003 Otomatik Bora aracım şanzıman dağıttı , şanzıman ustası şanzımana su girdiği , tamirinin çok pahalı ve güvenilir olmayacağını bildirdi. Çıkma şanzıman takılması gerektiğini iletti , yağ dahil şanzıman fiyatı 4.500tl çekti çokkk ama çok fazla geldi .

Mersinde 3.000 tl ye buldum fakat usta çok sağlıklı olmayacağını iletti. ne yapabilirim bu masrafı kaldırmam mümkün değil yardımcı olabilecek var mıdır.

Saygılarımla.

Çevrimdışı mustafaözen

• Profili Görüntüle
Ynt: ÇOK ACİL YARDIM / OTOMATİK BORA ŞANZIMAN
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2015, 14:35:05 »
benimde aracımın şanzımanında problem oluştu,eğer araçsız idare edebilisen benim aracı aldıktan sonra yapılan işlem ve fiyat konusunu aktarırım.sana tavsiyen kendi şanzımanını kullan su girdi diye şanzıman değişmez,üztelik 4500 çok büyük rakam

Çevrimdışı BİRKAN SEVME

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2015, 14:41:50 »
Mustafa abi,

Su alması değil sadece , dişlilerde bozmuş artık kendini dedi usta.

Tamir etmek iyi olmaz dediler çıkma daha iyi olur ve daha ucuz olur dediler , Mersinde buldum 3bin tl ye fakat buradaki ustalar bütün şanzumanlar her arabaya uymaz aynı marka olsa bile dişliler oturmaz ise sıkıntı yaşarsın dedi. Ne yapacam bilmiyorum , senin aracın neyi var nerde yaptırıyorsun .

Aracı bekletme imkanım yok taş çatlasın 1-2 gün bekler serviste şanzımansız bekliyor.

teşekkürler.

Çevrimdışı mustafaözen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Ekim 2015, 15:28:28 »
benim aracımın şanzıman soğutucu arızalanmıştı vuruntu başladı usta şanzımana su kaçmıştır dedi,işi bilmeyene açtırıp soğutucu,yağ ve filtre değişimi yaptırdım tabi ondan sonra şanzımanda sorunlar başladı yokuşta kaçırma,ısınınca geç dolma,2 ye geçerken kafa atma felan,bi müddet böyle kullanmak zorunda kaldım,dün Ayhan usta açtı şanzımanı sonuç malum pert,benim masrafım da 4,4.5 arası olacak.sen şimdi çıkma şanzıman alıcaksın o paraya.o şanzıman da sonra başını ağrıtmasın,ha çıkmayı takarlar üstüne de 1 sene garanti verirlerse o paraya olur.yenisi 12000 tl cik çünki

Çevrimdışı serhaty

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Ekim 2015, 08:27:00 »
Maslakta işine, bilgisine güvendiğim ustam var, uzun zamandır aracımın işlerini ona yaptırıyorum, onun çalıştığı bir şanzımancısı da var.
Danışmak istersen telefonunu verebilirim.

Çevrimdışı BİRKAN SEVME

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 06 Ekim 2015, 10:13:53 »
Bilgileriniz için teşekkür ederim, Uygun olan en mantıklı yolu seçtim Mersinde bilindik bir firmadan çıkma şanzıman talep ettim şanzıman elime ulaştı , dün monte edildi ve küçük bir testen geçti şuan için problem yoktur . Bugün uzun yolda teste tabi tutulacaktır.

Eski şanzıma su girmiş fakat uzun süredir bu şekilde çalıştığı için dişliler de yeme oluşmuş.dolayısı ile revizyon bana 6-7 bin tl ye patlayacaktı.

Deneme sürüşlerinden sonra arabanın durumu hakkında tekrardan bilgi vereceğim.

Bir problem yaşarsam serhat bey sizden destek talep edeceğim. teşekkürler.

Çevrimdışı chemisamet

• DAS AUTO
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2000 Bora 1.6 SR
« Yanıtla #6 : 06 Ekim 2015, 13:17:29 »
Çok geçmiş olsun kardeşim

Çevrimdışı buzel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 06 Ekim 2015, 19:05:54 »
geçmiş olsun. Kazasız belasız sorunsuz kullanırsınız inşallah.

Çevrimdışı gültekin77

• Hayat sürprizlerle dolu...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
« Yanıtla #8 : 10 Ekim 2015, 01:23:17 »
Geçmiş olsun, sonucu bekliyorum.
Karakter alışverişte ortaya çıkar.

Çevrimdışı dargsgolf3gti

• Volkswagen Türkiye bora
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: bora 1.6 comfortline 2001 otomatik
« Yanıtla #9 : 05 Haziran 2016, 14:00:06 »
arkadaşlar yeni konu açamak istemedim  benimde bir sorunum var  2001 bora var otomatik  gecenlere  hararet  müşürün takıldugu su franşı çatlamış su  kacırmıştı   ondan sonar ara ra arac  3de kalıyor korıma moduna alıyor   du hata kodunu g68 kodu hatsı vehicle speed sensör  no sinyal   yazıyor birde  altında bir hata daha ckıyor onad kod yazmıyor  shareware versiyon to decode all  dtc s       plase  register  activa yazıyor bu hata lar ckıyor üstde ki hatası siyorum düzeliyor bazen 1 gün bazen 1 saat sonar ckıyor gene 3 de kalıyor ustama götürdüm  şanzıman tesisat kablosundan yapıyor dedi temizledi  ama hata devam ediyor bu şanzıman tesisat kablosudan mı yoksa şanzımanın üstünde  2tane   sensör varmış parçaçım dedi onlardan mı acaba

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Haziran 2016, 13:13:49 »
Devir sensörü.

Çevrimdışı dargsgolf3gti

• Volkswagen Türkiye bora
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: bora 1.6 comfortline 2001 otomatik
« Yanıtla #11 : 06 Haziran 2016, 21:32:12 »
yani benim devir sensörü arızalı öylemi bu ozaman başka kablo ile ugraştı yani şanzıman tesisat kablounu  söktük temizledik dedi :o