Gönderen Konu: bana acil yardım  (Okunma sayısı 10644 defa)

Çevrimdışı baytug

• musaBora
    • Profili Görüntüle
bana acil yardım
« : 04 Ağustos 2010, 18:13:30 »
arkadaslar yardıma ıhtıyacım var.. :(( ya ne oldu anlamadım apsı sen bılırsın gundogdu nun koylerınden bırıne cıkıyorum sızın oraların yokusları malum .. gece karanlıgı zaten farlar malum ... ıkıncı vıtesle cıkarken goremedım ve derın bır kasıstte arabanın altını vurdum.. ondan sonra arabada bı garıplık oldu ama hıcbır arıza ısıgı yanmadı hıcbırsey degısmedı.. sadece az ılerıde cekısı dustu. bende kızdım senın gıbı arabanın senın bır kere  altını vurup canım gıdecegıne daha cok vuruyum da senın canın gıtsın dedım bastım gaza ıkıncı vıteste cok dık  bı yokusta araba bogulur gıbı oldu hemen bıre aldım ama nafıle bırde bıle cekmedı... az daha zorladım stop eder gıbı oldu.. o arada bı frene dokundum araba stop ettı.. tekrar calıstırayım dedım gerı kacırınca el frenını cektım  ama nafıle el frenı sonda ama araba gerı gıdıyo... canım agzıma geldı frenı kokledım ama tas gıbı sismiş... altı ucurum .. elım ayagıma dolanmadan stop ettım dıreksıyonda kılıtlendı. ama araba bagırarak gerı gıdıyo.. o elfrenınden  gelen ses dehset ınsanı korkutuyo esım bastı cıglıgı son can havlı ıle vıtese taktım araba kılıtlendı kaldı.. ondan sonra arabanın arkasına tas koydum .. tekrar bındım calıstırdım frenler normale dondu el frenını ındırdım aama nafıle araba kalkmıyo.. klımayı kapattım ama ı ııı yok ... bı daha zorladım arabadan gelen balata kokusu ıle dedım eyvah yaktım baskı balatayı.... tekrar stop .. tekrar calıstırdım az daha zorladım ama kalktı ama sankı araba calısmıyo da marş ta gıdıyo gıbı tekleye tekleye 1. vıteste koye cıktım ama korkudan ayagımı gazdan cekemıyorum.. saga sola altını ustunu vura vura koye cıktım .. balata kokusu hala var.. bugun oglenleyın sanayıye ındım korka korka. bırsey yok gıbı araba da ama araba sankı tofas kartal gıbı acayıp gurultulu.. ve ılk defa olarak benım arabanın gaz pedalında bır santım lık bosluk olustu.. yanı normal 1 vıtestekı otomatık gaz  mevzusu degıl barız bosluk oldu eskıden  yok tu herkes bırsey dedı yok bujıler den yok hava akısmetere ... çalıklar oto var mustafa usta .. on agıttım ustası yok cocukler dedı abı kelebekten bı bakalım ustun koru bı boruyu soktu baktı bırsey yokmus gıbı gorunuyo dedı karbon temızlıgı dedı zamanım yok dıye yaptırmadım .. bu arada eskıden bu fıltreden kelebege baglanan hortumda catlak vardı yanındakı serefsızden ıstedı parcayı degıstı 60 tl ye ama yok gene gurultulu... bılgısayara bagladı hıcbır arıza yok ...kafayı yıyecem arabada barız bı ses degısımı oldu cok gurultulu ama once cekısı dusmus gıbıydı gelırken yolda denedım eskı degerlerle aynı.. cekıs normal sadece sesı yuksek .. altına ustune kendım baktım hıcbırsey yok hepsı normal yag su benzın  eksoz butun hortumlar normal .. ama ıcıme otuırdu .. bır bora o yolda bana bunu nasıl yapar .. bı bılgısı olan varmı.. ha bu arada yakıtta acayıp gıtmeye basladı nerdeyse rıze arhavı arası 100 km ceyrek depo benzı yaktı...ne olur.. yardımmm... apsı vıce rızede bıldıgınız ıyı varmı .. servıs harıcı
http://

Çevrimdışı baytug

• musaBora
    • Profili Görüntüle
Ynt: bana acil yardım
« Yanıtla #1 : 05 Ağustos 2010, 00:36:32 »
bu arada az once arabayı calıstırdım gaza basınca acayıp benzın atıyo eksoz dan .. acaba hakkatten bujılerden bırsey olabılır mı ben zını yakmada cığ atıyo ya...

Çevrimdışı vicetuning

• Yavaş Yavaş Tam Gaz...!
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Ağustos 2010, 08:07:04 »
baytuğ çok geçmiş olsun ne diyeyim aklıma birşey gelmiyo inşallah ufak bişeydir.  :( sanayiye yetkile servisin dışında hiç gitmedim ama apsimatinin dediği bir usta var hüseyin usta meşhur bi ona uğra bakalım apsimati ne oursa ona gidiyor..

Çevrimdışı delibey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Ağustos 2010, 09:17:56 »
ekzosdan benzinmi atıyor yoksa su mu eğerki su ise aracın yağına bakın su karışmışmı yada su deposuna bakın yağ varmı eğerki var sa buyuk ihtimal conta yakmışınızdır. eğer böyle bir durum varsa bunun nedenini araştırın aracınızda çekiş düşüklüğünden dolayı başlayan sorunlar var görünüyor,  akışmetenin değerlerine bi bakın, baskı balatanın durumu nedir vs vs....

Çevrimdışı EMRE_61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Ağustos 2010, 09:29:46 »
illaki vardır bişeler eğer altını vurduktan sonra arabada değişiklik hissediyorsanız.bende yaylaya çıkardım.yüksekte çekişin düşmesi normal rakım yükseldikçe araba deviri düşer gaz yemez.ama boralarda çok fark etmez bu.doblo ile biz durup tekrar kalkmaya çalışınca bu sıkıntıyı yaşamıştık.altı alçak bi araba çıkarmanızı tavsiye etmem ben çıkardım indirdim daha da çıkarmam.1-2 kere vurdu altını.içim gitti.

Çevrimdışı baytug

• musaBora
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Ağustos 2010, 09:37:28 »
ya kafayı yıyecem şirin gırşaarlim.. :))   bugun gece goreve gıttım gıdıs gelı 60 km nerdeyse ceyrek depo yaktı .. arabada cok gurultu var .. ama ılgınctır araba da bırsey yokken 5 vites de tam 3000 devırde  tam 100 km sabıt cekıslıydı.. e sımdı de aynı 5. vıtes 3000 devır sabıt 100  km.. basınca da gıdıyo gurultu artıyo ama... cekışten dusmesı dedıgım hanı hıssedersınız benım araba 1. 2. vıteslerde daha serı ıdı sımdı cok cok cok hantal ve bagırıyo bırde debrıyaj vurduruyo sılkelıyo arabayı ben baskı balatadan korkuyorum.. ama bı turlu akıl erdıremedım.. dun gece gazı kokledım bosta baya baya eksozdan puskurtuyo.. ne tam su ne de tamammen benzın bı garıp..

Çevrimdışı EMRE_61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 05 Ağustos 2010, 09:44:05 »
benim egzoz patlaktı.gazı koyunca gup gup diye sanki filtre takılı gibi ses yapıyodu.hoşumada gidiyodu ne güzel oldu lan diye :D meğer orta susturucu gitmiş :D ve çekişi düşürüp yakıtı artırmıştı.egzozda da birşey yoksa.vurma ile ilgili değil o zaman.

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 05 Ağustos 2010, 10:21:40 »
katalizör delinmesin sakın
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı baytug

• musaBora
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Ağustos 2010, 10:28:37 »
olurmu olur ama abktım ben herhangı bırsey goremedım .. sımdı cıkıp sanayıye gıdıyorum  teferruatlı bı kaldırıp bakayım...

Çevrimdışı apsimati

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Ağustos 2010, 15:04:45 »
kardeş yanlış yapmışın bu araba o yollara vurulmaz ...benimkiin altında 5 mm çelik sac karter koruması olmasına rağmen bazen bahsini ettiğin gibi yerlere gitmem gerekirse taksi tutup gidiyorum...gerek yok yani...
dediğin gibi ise mutlak bi sıkıntı vardır ....,
sanayide karpa var hüseyin usta 'ya git forumdan tavsiye üzerine geldiğini söyle ne gerekiyorsa yapacaktır... güvenebilirsin...

Çevrimdışı baytug

• musaBora
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Ağustos 2010, 00:04:27 »
arkadaslar bugun nerdeyse bes saat sanayıde kaldım her ustaya yoklattım takmadıgım bılgısayar bakmayan usta kalmadı.. ama en ufak bır sıkıntı yok .. tertemız .. ısın garıbı cekısı de yavas yavas normale donuyo .. ama gene 1.2. vıteslerde bıraz daha agır kalıyo...arabayı vurmadıgımız rampa kasıst kalmadı ... hıc bırsey yok .. baskı balata ıyıymıs en az 5-10 bın daha gıder dıyo.. nıye boyle yapıyo anlamadım .. sımdı adamlar guluyolar bana sen cok pımpırıklısın dıye ama kardesım ben bılıyorum ya.. bugun bende arabayı rampaya vurdum o aksam kı gıbı olmadı hakkatten . usta da kullan dı bunda bırsey yok dıyo...

sadece amortisorlere kabahat buluyolar arkalar artık ıyıce salmıs kendını dıyolar altını vurması da ondan .. patlak degıl ama dermanı da kalmamıs .. bende boranın suspansıyonuna yoruyordum.. sımdı bı onları degıseyım .. sonra rızeye yolum dusunce a da zye bı baktırayımm.. bu arada amortısor ıcın sach mı tavsıye edersınız monreo mu..

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Ağustos 2010, 00:37:31 »
egzos spirali kopmuş delinmiş yada katalizör delinmiş olabilir egzos spiralimiz kopmuştu bi kısmı araba çekişten düşmüştü gaz yememişti bayırda dediğiniz gibi tıkanmıştı katalizör ve egzos spiralinizi kontrl ettirin :tamamdir
WOLFSBURG STYLE ;)