Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Celcius Yerine Fahrenheit  (Okunma sayısı 14893 defa)

Celcius Yerine Fahrenheit
« : 23 Nisan 2008, 22:05:00 »
Herkese merhaba.
Bilindiği gibi 2001 Model Bora Comfort. aracımız var.
Şöyle bi problem var bugüne kadar yol bilgisayarında sıcaklık santigrat yani celcius termometresine göre görünürdü.Ama bugün arabayı çalıştırınca Celcius yerine Fahrenheit termometresindeki değerler göründü.Ayarlarla oynadım yol bilgisayarını resetledim ama herhangi bir değişiklik olmadı.
Bunun sebebi nedir?
Nasıl düzeltilebilir?

Ynt: Celcius Yerine Fahrenheit
« Yanıtla #1 : 24 Nisan 2008, 11:49:16 »
Bilgisi olan yok mu ?

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #2 : 24 Nisan 2008, 11:52:22 »
fizik konularından anlamıyorum yigen yoksa yardım ederim... mesela bi iki tokat at üstten filan kesin işe yarar ;)
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2008, 11:57:12 »
onun için iki düğmeye aynı anda basıyordunda hangisi tam hatırlamıoyrum şu an.sıcaklık + tuşuna basarken aynı anda ön rezistans tuşuna flm dene bakalım..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #4 : 24 Nisan 2008, 12:01:26 »
onun için iki düğmeye aynı anda basıyordunda hangisi tam hatırlamıoyrum şu an.sıcaklık + tuşuna basarken aynı anda ön rezistans tuşuna flm dene bakalım..
Oğuz abi klimadaki bu tuşlara mı basacağım.Problem yol bilgisayarında

Çevrimdışı Ouzoo

« Yanıtla #5 : 24 Nisan 2008, 12:04:14 »
Oğuz abi klimadaki bu tuşlara mı basacağım.Problem yol bilgisayarında

hımm pardon..bahsettiğin olay dış ısı göstergesi ben climatronik ten sandım..Bir bilgim yok malesef
edit:
kullanma kitapçığında gösterebilir aslında!?
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı corrado

• amca
« Yanıtla #6 : 24 Nisan 2008, 12:08:33 »
kalsın öyle
daha afilli olur.gören bir daha bakar  ;)
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

« Yanıtla #7 : 24 Nisan 2008, 12:24:43 »
 ;D
Ya bi daha kaç derece sıcaklık olduğunu bulmak için iki saat hesap yapıyorum  :)
Nasıl düzelteceğiz bu durumu?

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #8 : 24 Nisan 2008, 12:31:21 »
;D
Ya bi daha kaç derece sıcaklık olduğunu bulmak için iki saat hesap yapıyorum  :)
Nasıl düzelteceğiz bu durumu?

ne gerek var güneş yakıyorsa sıcak hava bunaltıyorsa nem vardır yigen memlekette nemden çok ne var soğuk için bişey dememe gerek yok yanakların acımaya başlarsa ve dısardaysan içeride kalmak mantıklı bulutar yakın seyir ediyorsa ve sıcaklık ılıksa yagmur yagabilir aksamları yıldızlara bakıp havanın tahminin yap yigen ne celcius ne derecesi bırak yigen bosver   ;D ;) :)

Yunus EMRE

« Yanıtla #9 : 24 Nisan 2008, 14:02:48 »
 ;D

« Yanıtla #10 : 05 Mayıs 2008, 17:37:55 »
Aynı sorun klimada da var. Pfff.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #11 : 05 Mayıs 2008, 17:44:29 »
soğuktan  göğsün ve böbreklerin ağrır bağırsaklarından gurul gurul ses gelirse bil ki çok kötü soğutuyor en yakın benzinciye  ;)

Yunus EMRE

Çevrimdışı Ouzoo

« Yanıtla #12 : 08 Mayıs 2008, 23:22:49 »
ahmet muhtemelen o bahsettiğim işlemi climatronik üzerinden yaparsan yol bilgisayarıda normale dönecektir..sıcaklık tuşuyla aynı anda bir tuşa bastımı oluyordu ama hangisi hatırlamıyorum birkaç deneme yap çözersin ;)

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #13 : 08 Mayıs 2008, 23:56:10 »
Golf 4 bölümünde climatronik konusu var. Ordan bakabilirsin...