Gönderen Konu: boranın altının yere değmesi  (Okunma sayısı 17207 defa)

Çevrimdışı boram

•  
    • Profili Görüntüle
boranın altının yere değmesi
« : 04 Haziran 2009, 23:09:36 »
2001 bora trendline var. Altı çok yere değiyor. Demir korumalık taktım. Halen problem yaratır mı? Daha doğrusu altının yere değmesi ne gibi problemler çıkarır?

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
Ynt: boranın altının yere değmesi
« Yanıtla #1 : 05 Haziran 2009, 00:12:45 »
merhaba

iyi bir muhafaza taktırysanız ve çok büyük bir cisme vurmassanız artık bir şey olmaz..
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #2 : 05 Haziran 2009, 01:04:01 »
merhaba

iyi bir muhafaza taktırysanız ve çok büyük bir cisme vurmassanız artık bir şey olmaz..
         hocam geçen senede başıma geldi, dün gene oldu. bende de sac koruma var. aracın altını sürttüm ve 1. viteste gazlarken bir vızıltı geliyordu. ustaya götürdüm, muhafaza vitesin alt kısmına değiyormuş. karteri o zaman düzeltmişti. dün gene aynı olay başıma geldi. tekrar ustaya gitmek istemiyorum, ne de olsa 1 ay sonra komple bakım yaptıracağım o zaman yaptırırım diyorum. bir zararı olur mu 1 ay öyle kullansam  ???

Çevrimdışı franki

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Haziran 2009, 17:25:32 »
benim babam bizi indiripte gidiyo bazen o derece

Çevrimdışı ghost42

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Haziran 2009, 17:33:11 »
Görev yaptığım yer çok dağlık bi yer. Sağolsun belediye okulun giriş çıkışlarına bir kasis yapmış! Kasis değil sanki duvar. Dün aracın altının tam orta kısmını çok kötü sürttürdüm. Şimdilik bir sıkıntı yok gibi umarım ileride de olmaz. Bu araçların en kötü özelliği bu galiba.

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Haziran 2009, 18:04:52 »
Hocam benim naçizane fikrimdir; sizin arabaların süspansiyonlarında falan bi problem olmasın? Ben yaklaşık 8 aydır biniyorum bu arabaya hiç böyle bişey yaşamadım.
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza!

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Haziran 2009, 21:28:52 »
ben yazın aracımı aldığımda altını dağlık bir arazide vurmuştum karteri sıyırmış ve egzost borusunun başlangıcında sarmal teller var onlarıda sıyırmışGeçen triger  değiştirirken 90 tl ye vidalı olanından karter muhafaza taktırdım.Şimdilik rahatım.

Karter muhafaza tam şarj kayışının hizasından başlıyor.Şarj kayışı ile çamurluk arasında boşluk kalıyor.Bu boşluk nasıl kapatılır?Malum tekerlek su sıçratınca şarj kayışının dolaşım yaptığı yere gidiyor.Bunu nasıl önleyebiliriz?

Çevrimdışı boram

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Haziran 2009, 21:56:58 »
Hocam benim naçizane fikrimdir; sizin arabaların süspansiyonlarında falan bi problem olmasın? Ben yaklaşık 8 aydır biniyorum bu arabaya hiç böyle bişey yaşamadım.
ben de baktırmayı düşünüyorum zaten

Çevrimdışı erdem2179

• erdem2179
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk3 gti
« Yanıtla #8 : 08 Haziran 2009, 22:10:57 »
bora nın genelde ön tamponun altı sürtüyor.
Mk3 gti

Çevrimdışı ghost42

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Haziran 2009, 17:15:16 »
Kullanıldığı yere göre değişir tabi.

Çevrimdışı gode

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 29 Haziran 2009, 20:41:24 »
almanlar bu arabayı kendi yolarına göre yapmışlar türkiye yollarında sürtmesi doğaldır kartel muhafazasıyla sorun çözülür.

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 13 Temmuz 2009, 10:21:30 »
Arkadaşlar Bora ve golf4 kasalarda araçların altının yere çarpmasındaki tek neden motorun ön Tekerlerin biraz daha önünde durması sonucu kasise veya sete tekerleklerden önce motorun girmesi.Bu durumun tek çözümü demir muafaza taktırmak.Fiyatı 70 tl civarında Aracınızın altını vursanız dahi muhafaza en fazla ayaklarından yamuluyor kalkışlarda vibrasyon sesıne neden oluyor bu durumuda herhangi bir serviste basit bir şekılde duzelttırebılırsınız.Muhafaza kesınlıkle yamulmuyor sadece ayakları yamuluyo veya darbede biraz kayabılıyor tek sorunu bu.Ben Vw kullanıcısı ve VW servisi olarak kesinlikle tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2009, 10:51:17 Gönderen: SPoRTeXHauST »
Dikkat ısırır !!!

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 20 Temmuz 2009, 20:27:13 »
karter koruma ile çamurluğun arası kapatılıyormu?benim karter koruma ile çamurluklar arası boş ve araç suya girince sıçrauan sular  şarj kayışına ve bilyalarına gidiyor bu önlenir mi?

Çevrimdışı Mekatronik34

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 21 Temmuz 2009, 15:20:35 »
karter koruma ile çamurluğun arası kapatılıyormu?benim karter koruma ile çamurluklar arası boş ve araç suya girince sıçrauan sular  şarj kayışına ve bilyalarına gidiyor bu önlenir mi?
Evet önlenebilir aracın orjinal yan alt muhafazalrını takarak bu sorn giderilebilir.
Dikkat ısırır !!!