Gönderen Konu: 3 aylik bora kullanicisiyim,yardimlarinizi bekliyorum..  (Okunma sayısı 6965 defa)

Çevrimdışı yasi

• Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim aracim 2002 comforlıne bora 128 000 km ,,3 ay önce aldim..ilk sorunum olarak, kontagi acar açmaz ölsensör werstattat yazisi çikiyor..benden önceki sahibi katalizör den falan dedii,eksozcuya gittim degişmesi lazim dedi..degiştirdigim zaman söner mi ?  2 ci sorunum olarak arabamin benzini azaldigi zaman yani ceyregin altina düştügünde arabada benzin oldugu halde gaz yemiyor benzin varken bu sorun yok,benzin oldugunda bazende devir göstergesi 1 tam üstünde duruyor arabayi stop edip çaliştirinca normale dönüyor,,birkereİ benzin bitiş ikazi verdi.daha da vermedi.BITTE TANK yazisi..bunun sebebi ne olabilir...3 olarak soguk Ahavalarda arabam zor çalişiyor AKÜ sifir aldigim halde..ateşlemeler olabilir die düşündüm bujı leri degiştirsem sorun çözülür mü..4 olarak.bu arabanin beynine chip tuning uygulanmış yani 125 ps yapilmiş bunlarin hepsinin sorunu bu olabilir mi...beni aydinlatip yol gösterirseniz sevinirim..ilk defa wolsvogen aldim,bu sorunlar beni üzdü biraz,ama yine de arabamdan memnunum..teşekkür ederim.

Çevrimdışı grkm_66

• Profili Görüntüle
Ynt: 3 aylik bora kullanicisiyim,yardimlarinizi bekliyorum..
« Yanıtla #1 : 16 Şubat 2010, 13:04:41 »
kardeş ilk olarak chip taktırmışsın tabiki bu birçok şeyi tetikler ikinci olarak benzin deposunu bi göster şamandıra bozulmuş olabilir yanlız daha fazla araba yıpranmadan göster üçüncü olarak dediğin gibi bujilerde sorun olabilir dördüncü olarakta bence boralar çok hassas arabalardır sen onu ne kadar üzersen oda seni okadar üzer...

Çevrimdışı R-Line

• Golfsburg Edition
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Şubat 2010, 13:20:21 »
ölsensör werkstatt bu uyarı bildiğim kadarıyla yağ seviye müşürünün bozuk olduğu anlamına geliyor bununla birlikte yağ lambasıda yanıp sönüyordur..
ama bu yağ basınç müşürü değil, karterde bulunan müşür yağın seviyesini ölçüyor.
ama aracınızda bu müşür varmı bilemem, aracın altına bakıp müşür varmı yokmu bakmak lazım.
yoksa muhtemelen tachometre arızasıdır.

Çevrimdışı yasi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 16 Şubat 2010, 19:46:51 »
kalter yag müşürü,degişiminde bu sorunu bilgisayardan sildirmem mi lazim yoksa degişimi halinde bu sorun kalkar mi..cevaplariniz için tşkler..

Çevrimdışı yasi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 16 Şubat 2010, 19:55:50 »
tam olarak yardımcı olucak arkadaşlar varsa cevaplarınızı bekliyorum tşkler.istanbul avrupa yakasında usta önerirseniz sevinirim..

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Şubat 2010, 00:11:13 »
hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin...1. sorununuza net birşey söylemek istemiyorum aracı bilgisayara balgamanızı öneririm 10 lira bişey net cevap alırısınız 2. sorununuz buyuk ihtimalle kalitesiz yakıt kullanımından kaynaklı veya depoda pislik var ayrıca zaman zaman araç çok sallandıkça rampada durdukça yanıp sönebilir depo ışığı 3. sü bujilerden veya araçta tüp varsa zengin karışımdan dolayı da olablir. umarım arabanızın önemli bişeyi yoktur

Çevrimdışı yasi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 18 Şubat 2010, 13:40:36 »
tşk ederim..arabamin bogaz kelebegini temizlettim bugun görelim bakalim bir daha yapicak mi..ama benzin ısıgı yanmıyor...

Çevrimdışı yasi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 18 Şubat 2010, 13:41:13 »
bujilerde bir sorun çıkmadi onlarada baktırdım..

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Mayıs 2014, 13:29:02 »
kalter yag müşürü,degişiminde bu sorunu bilgisayardan sildirmem mi lazim yoksa degişimi halinde bu sorun kalkar mi..cevaplariniz için tşkler..
önce kutup başını sök 10 dk bekledikten sonra geri tak düzelir.düzelmesse değiştir sensörü 75 tl.fiyatı gene aynı işlemi yap.
hoooortt