Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bora-Golf IV Cruise Control-Hız Sabitleyici Montajı yaptım :)  (Okunma sayısı 274256 defa)

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: Bora-Golf IV Cruise Control-Hız Sabitleyici Montajı yaptım :)
« Yanıtla #14 : 11 Haziran 2012, 11:05:30 »
Fiyat konusunu cevapladım. Acaba dizel aracın çalışma mantığı farklımıdır? Çünkü dediğim gibi BFQ ve BCB motorda (MKIV ler için konuşursak) gaz teli yok, sensörlü ve EPC ikazı mevcut.

aynı mantık gördüğüm kadarı ile ben hiç tel baglantısı görmedim benim motor kodu agr telli sistem olsa mazot poması üstünde bir telli bir sistem olması lazım

bilgilendirme için teşekkürler
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #15 : 11 Haziran 2012, 11:08:53 »
aynı mantık gördüğüm kadarı ile ben hiç tel baglantısı görmedim benim motor kodu agr telli sistem olsa mazot poması üstünde bir telli bir sistem olması lazım

bilgilendirme için teşekkürler

Konu ile ilgili olarak 1.9 Passata taktıran kişiden bilgi alır size dönüş yaparım. Onun aracında ki EPC, gaz olayı nasıl olduğunu öğreneyim.

« Yanıtla #16 : 11 Haziran 2012, 11:28:27 »
Benim de dizel 1,9 TDI bende de EPC yok  :D

« Yanıtla #17 : 11 Haziran 2012, 11:35:27 »
Benim de dizel 1,9 TDI bende de EPC yok  :D

Bu çalışma BCB ve BFQ için geçerlidir  ;D Dizel aracına taktıran arkadaştan bilgi alıp tekrardan buraya aktaracağım.

« Yanıtla #18 : 11 Haziran 2012, 11:52:02 »
maşallah  :tamamdir :sevgi:

6N2 ye takamazmıyız bizde aceba  ???
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2012, 11:54:30 Gönderen: salihsefa »
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #19 : 11 Haziran 2012, 11:54:35 »
maşallah  :tamamdir :sevgi:

6N2 ye takamazmıyız bizde aceba 

Teşekkür ederim :) Gerçekten bilmiyorum pinleri falan aynı mıdır...
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2012, 11:55:13 Gönderen: metinmb407 »

« Yanıtla #20 : 11 Haziran 2012, 12:57:19 »
hocam eline sağlım maşallah büyük cesaret o kadar işin eltına girmek.. bende çok heveslendim şimdi.. aceba yapabilirmiyim???
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

« Yanıtla #21 : 11 Haziran 2012, 13:06:14 »
hocam eline sağlım maşallah büyük cesaret o kadar işin eltına girmek.. bende çok heveslendim şimdi.. aceba yapabilirmiyim???

Öncelikle teşekkür ederim Samet bey. Yaparsınız kolay iş. Yurtdışı forumlarında bu kadar ayrıntılı bulamazsınız. Takıldığınız noktada yardımcı olurum. Tork anahtar takımınız (kapakları, sigorta panelini falan sökmek için küçük torklar lazım) olması gerekli. Malzemeyi tedarik edin gerisi kolay. Tedarik edemezseniz bu konuda yardımcı olurum. Benim en korktuğum nokta beyne ulaşamamaktı oda kolaymış. İlk etapta zorlayan kısım hava yastığını sökmek oldu. Serviste söktürdüm. Direksiyonu bir diş yanlış takınca zaten sökmenin mantığını kavradım ve kendim söktüm direksiyonu geri düzelttim. Bence uzun yola çıkıyorsanız hiç beklemeyin. Ben şehir içinde bile kullanmaya başladığımı itiraf etmeliyim :)

« Yanıtla #22 : 11 Haziran 2012, 13:06:47 »
İmkan sınırını görmek için imkansızı denemek lazım  :tamamdir

« Yanıtla #23 : 11 Haziran 2012, 13:17:57 »
peki hocam hava yastığını felan söktükten sonra arıza lambasının yanması gibi bir durumu varmı?
bide üst kapağı sökmeye nerden başlamalıyım??
4 kollu direksiyon benimki.
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

« Yanıtla #24 : 11 Haziran 2012, 13:22:08 »
Valla bende vag-com olduğu için arızayı sildim :) Zaten vag-com lazım çünkü CC yi ecu dan aktifleştirmeniz gerek. Kodlama lazım.

4 kollu direksiyonun sökülmesi için gerekli dökümanı akşam eklerim. Üst kapak derken sanırım camın önünü kastediyorsunuz. Ben yolcu tarafındaki sileceği söktüm ve yolcu tarafından kanırtarak çıkarttım. Araya takoz koydum. Diğer sileceğe dokunmadım.

Çevrimdışı drn

« Yanıtla #25 : 11 Haziran 2012, 13:42:29 »
tebrik edrim güzel çalışma olmuş
sizin daha önce paylaştığınız kumandadan cam kaldırma indirmeyi incelerken yeni bir deneme ile karşımıza çıktınız
ben olsam her halde beyne felan yanlış bir şey yaparım diye ceserat edemezdim

« Yanıtla #26 : 11 Haziran 2012, 13:52:01 »
tebrik edrim güzel çalışma olmuş
sizin daha önce paylaştığınız kumandadan cam kaldırma indirmeyi incelerken yeni bir deneme ile karşımıza çıktınız
ben olsam her halde beyne felan yanlış bir şey yaparım diye ceserat edemezdim

Teşekkür ederim :) Biraz el becerisi biraz cesaret biraz da sabır :)

« Yanıtla #27 : 11 Haziran 2012, 14:21:47 »
4 kollu direksiyonlardada yaklaşık aynı mantık.