Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bora-Golf IV Cruise Control-Hız Sabitleyici Montajı yaptım :)  (Okunma sayısı 274272 defa)

Ynt: Bora-Golf IV Cruise Control-Hız Sabitleyici Montajı yaptım :)
« Yanıtla #126 : 09 Ocak 2013, 23:40:00 »
Aslında ustalastıgım konu Bora biraz da MKIV diyebilirim :)daha neler neler var da bende malzeme yok :D birde evlilik olunca bekarlık gibi rahat okunmuyor :) vag kablosu MKIV lerde fazla birşey yapmıyor bazı adaptasyonlar vs. Tiguan da birsürü kodlama yaptık mesela :)
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2013, 09:12:18 Gönderen: metinmb407 »

« Yanıtla #127 : 10 Ocak 2013, 14:50:02 »
parcayi bulduktan sonra takacak usta biliyorum. belki usta parcayida bulur ama 200 e olacak is degil ben bile parcayi anca buldum.

teşekkürler cevaplar için peki  iletişim bilgileri nelerdir nasıl ulaşabilirim kendisine yeri nerde?

« Yanıtla #128 : 10 Ocak 2013, 16:06:11 »
metin hocam yeri gelmişken bende poloya boğaz kelebek temizliği sonrası adaptasyon için aldım sadece kabloyu ama bi kod (rakam) yazmak gerekiyo bu değer kaç girilecek acaba? bulamadım ya :)
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı ilGhiNC

Otomobil
    2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #129 : 10 Ocak 2013, 17:56:38 »
Metin abi selamlar.Bir Golf4 çü olarak çalışmalarınızı sürekli takip ediyorum.Cesaretiniz gerçekten inanılmaz derecede. :o ben birşeyler yapmak istediğim zaman korkup vazgeçiyorum birşey olacak diye.Keşke bizim araç da AKL değil de BCB motor olsaydı da cruise control takabilseydik.
Neyse yapmak istediğim birkaç şey var benim de.İlk olarak bagaj lambam yanmıyor.Sanırım sviç bozuk.Onu değiştirmem gerekiyor.İkinci olarak sizin tavan lambasına uyguladığınız passat W8 ambiyans ışığı çok güzel.Ben de yapmayı düşünüyorum.Onunla ilgili konuyu bulamadım azönce ama yaparsam zaten yeterince bilgi paylaşmışsınız.Şimdiden onun için teşekkürler.Son olarak da ön tarafa ayak aydınlatması yapmayı planlıyorum.Tavan aydınlatmasından kablo çekip aşağıya şerit led uygulayacağım.Ama ön direklerden kabloyu çektikten sonra aşağıya nasıl geçireceğimi bilmiyorum.Bu konuda bir bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim.Kazasız belasız sürüşler dilerim...
CRAFTER TDI 163 ps

« Yanıtla #130 : 10 Ocak 2013, 20:30:58 »
teşekkürler cevaplar için peki  iletişim bilgileri nelerdir nasıl ulaşabilirim kendisine yeri nerde?

Kendisi cam kodlama, MKIV lerde hangi kodlamalar yapılıyorsa o konuda da yardımcı olur.

NECATİ KAYGUSUZ

İvedik Org. San. 88. Oto Tamir Koop. 2. Bölge 24. cadde 765. sokak no 2 İvedik Yenimahalle  ANKARA/
Tel : 0312 394 19 26

Tel : 0535 946 37 33

« Yanıtla #131 : 10 Ocak 2013, 20:36:10 »
metin hocam yeri gelmişken bende poloya boğaz kelebek temizliği sonrası adaptasyon için aldım sadece kabloyu ama bi kod (rakam) yazmak gerekiyo bu değer kaç girilecek acaba? bulamadım ya :)

Select Control Module

1 Engine

08 Meas. Blocks

En üstteki Group yazan yere 060 veya 098 yazıp Go tıklanacak (senin araca hangi kod girilir bilmiyorum). Ondan sonra ADP run diye bir yazı çıkar. Temel seçenekler modunda (ingilizcesini hatırlayamadım) 30 sn kadar bekleyince işlem tamam. Çıkış diyebilirsin. Bu esnada kesinlikle gaz pedalına basılmayacak :)

« Yanıtla #132 : 10 Ocak 2013, 20:41:13 »
Metin abi selamlar.Bir Golf4 çü olarak çalışmalarınızı sürekli takip ediyorum.Cesaretiniz gerçekten inanılmaz derecede. :o ben birşeyler yapmak istediğim zaman korkup vazgeçiyorum birşey olacak diye.Keşke bizim araç da AKL değil de BCB motor olsaydı da cruise control takabilseydik.
Neyse yapmak istediğim birkaç şey var benim de.İlk olarak bagaj lambam yanmıyor.Sanırım sviç bozuk.Onu değiştirmem gerekiyor.İkinci olarak sizin tavan lambasına uyguladığınız passat W8 ambiyans ışığı çok güzel.Ben de yapmayı düşünüyorum.Onunla ilgili konuyu bulamadım azönce ama yaparsam zaten yeterince bilgi paylaşmışsınız.Şimdiden onun için teşekkürler.Son olarak da ön tarafa ayak aydınlatması yapmayı planlıyorum.Tavan aydınlatmasından kablo çekip aşağıya şerit led uygulayacağım.Ama ön direklerden kabloyu çektikten sonra aşağıya nasıl geçireceğimi bilmiyorum.Bu konuda bir bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim.Kazasız belasız sürüşler dilerim...

Öncelikle sende sağolasın :) W8 için açtığım konu burada.

http://www.vwtr.net/forum/bora/bora-golf-iv-passat-w8-ambiante-led-tavan-lambasi-uygulamasi-diy-t33694.0.html

Zaten W8 yapacak isen sigorta kutusunun olduğu taraftaki kapağı sökmen gerekecek. Direği söktüğün zaman klavuz kablo yardımı ile kabloyu sigorta panelinden geçirip far anahtarına ulaşturabilirsin. Daha aşağı da uzatıp ayak aydınlatma yapacağın yere gelir ama bunun içinde direksiyon altı kapaklarını sökmen gerekebilir. Aynı şekilde sigorta panelinin olduğu kısım gibi sağ tarafında kapağı sökülür. Kırarım düşüncesi ile yaklaşırsan bulaşma derim :) Ayak aydınlatma bende yok uğraşacak vaktim yok açıkcası :) Yoksa hem öne hem de arka kısma uygularım :)

« Yanıtla #133 : 11 Ocak 2013, 01:04:03 »
Select Control Module

1 Engine

08 Meas. Blocks

En üstteki Group yazan yere 060 veya 098 yazıp Go tıklanacak (senin araca hangi kod girilir bilmiyorum). Ondan sonra ADP run diye bir yazı çıkar. Temel seçenekler modunda (ingilizcesini hatırlayamadım) 30 sn kadar bekleyince işlem tamam. Çıkış diyebilirsin. Bu esnada kesinlikle gaz pedalına basılmayacak :)

çoook teşekkür ederim  :tamamdir
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #134 : 11 Ocak 2013, 09:34:41 »
Önemli diil :)

« Yanıtla #135 : 23 Şubat 2014, 23:39:54 »
Merhaba Metin Hocam,
Ben de Bora'ma hız sabitleyicisi taktırmak istiyorum; ancak arabamda epc ikaz ışığı yok.Önceki iletileri okudum da kafam karıştı. Aracıma cc takılabilmesi için ne gibi donanımlara sahip olması gerekli? Bu bilgileri nereden okuyacağım :) Biraz bilgisizim bu konularda.Yardımcı olursanız sevinirim.
2000 Bora Comfortline.
AKL motormuş ruhsattan baktım :)
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2014, 08:27:06 Gönderen: ForzAras »

« Yanıtla #136 : 24 Şubat 2014, 09:48:30 »
Aracınızın AKL motor olmaması lazım :( Ne yazık ki sizin araca takılmaz.

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #137 : 24 Şubat 2014, 15:31:45 »
pardon akl 2002 sonrası epc li olan motor değil miydi? 2002 öncesindeki modelin kodu farklıydı sanırım. emin de olamadım.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

« Yanıtla #138 : 24 Şubat 2014, 20:48:50 »
2000 model epc'siz AKL yazıyor ruhsatta.

« Yanıtla #139 : 24 Şubat 2014, 22:46:21 »
pardon akl 2002 sonrası epc li olan motor değil miydi? 2002 öncesindeki modelin kodu farklıydı sanırım. emin de olamadım.

2002 den sonra BCB ve BFQ motorlar gaz kelebeği sensörlü olduğundan onlara CC takılabiliyor. AKL, SR nin ilk çıkan motorlarından. Tabi SR de neyin kısaltması bilmiyorum.