Gönderen Konu: bora-407-megane2  (Okunma sayısı 36585 defa)

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
Ynt: bora-407-megane2
« Yanıtla #56 : 24 Ağustos 2011, 12:37:12 »
fransadan bursaya yol tutusu değişiyor mu

;D

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #57 : 24 Ağustos 2011, 12:50:15 »
fransadan bursaya yol tutusu değişiyor mu

sizde haklısınız tabi hepimiz vw ciyiz o zaman en iyisi en hızlısı bizim arabalar .

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #58 : 24 Ağustos 2011, 12:56:58 »
sizde haklısınız tabi hepimiz vw ciyiz o zaman en iyisi en hızlısı bizim arabalar .

şasesi aynı olan bir arabanın yol tutusu nasıl değişiyor kullanılan malzeme ve herşey aynı çünkü bu arabalar ihraç ediliyor eger yine fabrika içinde türkiyeye satılacak avrupaya satılacak diye ayrılıyorsa siz haklısınız yol tutusu konusunda. diger mevzuya gelince vw benim için bir alıskanlık 4 ay araba aradım ama içimin sinerek bindiğim tek araba vw dersen ki doğuş söyle böyle yapıyor onların ticari ahlakı bir gün bir yerden çıkar elbet. benim içi mevzu araba ise imkanlarım dahilinde her zaman vw derim
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #59 : 24 Ağustos 2011, 13:41:18 »
şasesi aynı olan bir arabanın yol tutusu nasıl değişiyor kullanılan malzeme ve herşey aynı çünkü bu arabalar ihraç ediliyor eger yine fabrika içinde türkiyeye satılacak avrupaya satılacak diye ayrılıyorsa siz haklısınız yol tutusu konusunda. diger mevzuya gelince vw benim için bir alıskanlık 4 ay araba aradım ama içimin sinerek bindiğim tek araba vw dersen ki doğuş söyle böyle yapıyor onların ticari ahlakı bir gün bir yerden çıkar elbet. benim içi mevzu araba ise imkanlarım dahilinde her zaman vw derim

Hb arabanın aynı ölcülerdeki sedan versiyonundan daha iyi yol tutması fiziken normal bi durum cünki karoser uzadıkca aracın agırlık merkezi degisir bunla beraber hb de rüzgar aracın dört bir yanından düz bir kütleye basınc uygular ve aracın toparlanmasına yardım eder sedanda ise bagaj cıkıntısı rüzgar akımını bozar ve bu yol tutusu özlelkle yüksek süratte cok etkiler.kompakt sınıfta önce Hb model üzerine yogunlasır firmalar sonra ticari kaygı geregi sedanlastırılır arabalar iste bu noktada gereken özen ve arge yapılmazsa megane,clio gbi sedanı ile hb si arasnda byk farklar olusur.Firma gerekli özeni göstermisse yine fark vardır ama herkes farkedemez bmw 3 compact-3sedan,golf-jetta,focus hb-sedan gbi... Ayrıca türkiyede üretilen renault lar Tr yollarına uyum adı altında 3 cm yüksektir normalden herhangi bir plazadan blgi alınabilir.
Vw kullarken sizden daha fazla keyif aldıgıma emin olabilirsiniz önce yazdklarmdada belirttim okursanız.digerleri daha iyi olsaydı zaten baska bi araba alrdım.ama gidip megana 13.3te cıkıyo demek bence cok daha komik.  
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2011, 13:49:17 Gönderen: rene »

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #60 : 24 Ağustos 2011, 13:57:53 »

Hb arabanın aynı ölcülerdeki sedan versiyonundan daha iyi yol tutması fiziken normal bi durum cünki karoser uzadıkca aracın agırlık merkezi degisir bunla beraber hb de rüzgar aracın dört bir yanından düz bir kütleye basınc uygular ve aracın toparlanmasına yardım eder sedanda ise bagaj cıkıntısı rüzgar akımını bozar ve bu yol tutusu özlelkle yüksek süratte cok etkiler.kompakt sınıfta önce Hb model üzerine yogunlasır firmalar sonra ticari kaygı geregi sedanlastırılır arabalar iste bu noktada gereken özen ve arge yapılmazsa megane,clio gbi sedanı ile hb si arasnda byk farklar olusur.Firma gerekli özeni göstermisse yine fark vardır ama herkes farkedemez bmw 3 compact-3sedan,golf-jetta,focus hb-sedan gbi... Ayrıca türkiyede üretilen renault lar Tr yollarına uyum adı altında 3 cm yüksektir normalden herhangi bir plazadan blgi alınabilir.
Vw kullarken sizden daha fazla keyif aldıgıma emin olabilirsiniz önce yazdklarmdada belirttim okursanız.digerleri daha iyi olsaydı zaten baska bi araba alrdım.ama gidip megana 13.3te cıkıyo demek bence cok daha komik. 

konunun fransa tarafında sonrası ile ilgilendim sizin haklı oldugunuz taraflar vardır bu arada 13.3 te ne dir ?
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #61 : 24 Ağustos 2011, 19:20:43 »
o komikliği ben değil renault üreticisi yapmış yani ;) burda kıyaslama yapılmş sözünü ettiğimz konularda o 13.3ü oraya o yüzden yazdım ataklık v.s konusu  hı siz güldüyseniz ne güzel yol tutuş farkı yok diyolarda var bak ağzınla diyosun 3 cm yüksek yere yakın arabamı daha iyi yol tutar yerden yüksek olanmı neyse benim arabam en iyi diyede bi savunmam yok ama sözünü ettiğimiz meganeden evet iyi :)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #62 : 25 Ağustos 2011, 00:08:09 »
o komikliği ben değil renault üreticisi yapmış yani ;) burda kıyaslama yapılmş sözünü ettiğimz konularda o 13.3ü oraya o yüzden yazdım ataklık v.s konusu  hı siz güldüyseniz ne güzel yol tutuş farkı yok diyolarda var bak ağzınla diyosun 3 cm yüksek yere yakın arabamı daha iyi yol tutar yerden yüksek olanmı neyse benim arabam en iyi diyede bi savunmam yok ama sözünü ettiğimiz meganeden evet iyi :)

gerçekten gazeteci gibi cımbızla söylemediğim seyleri söylemiş gibi gösteriyosun ben Golf ün megane den çok daha iyi bi araba oldugunu zaten belirttim tersini düşünsem zaten megane yada başka araç alırdım dedim ibranicemi konuşuyorum dostum :)

http://www.arabam.com/Test/Renault-Megane-Sedan-16-Dynamique/Detay-278

yukarda bi test var Hb ninki yok az bişey yavaş olan sedanınki var o bile tam 11 sn de çıkyor ve araç 115hp ;) bide merak ettiğim 13.3 nerden geldi :)

aslında hiçbirinin ne kadar gittiği yada geldiği önemli değil benim istediğim biraz objektif olabilelim.
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2011, 00:11:22 Gönderen: rene »

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #63 : 25 Ağustos 2011, 00:54:34 »
http://www.arabam.com/Test/Renault-Megane-II-Dynamique-16-BVA/Detay-272 burdan geldi burada 115 hp yazmakta evet fakat kemel tepretoğullarına gittiğimzde 2 sene önce megane 2 1.6 nın 110hp olduğunu söyledi satıcı ve broşürlerdede 110 yazıyodu hayır bende kaynaklardan yararlanarak az çokta bildiklerimle konsyorum bunda komik olcak bişey yok ;)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #64 : 25 Ağustos 2011, 08:55:12 »
http://www.arabam.com/Test/Renault-Megane-II-Dynamique-16-BVA/Detay-272 burdan geldi burada 115 hp yazmakta evet fakat kemel tepretoğullarına gittiğimzde 2 sene önce megane 2 1.6 nın 110hp olduğunu söyledi satıcı ve broşürlerdede 110 yazıyodu hayır bende kaynaklardan yararlanarak az çokta bildiklerimle konsyorum bunda komik olcak bişey yok ;)

kaynakları yanlıs kullanıyosun ama BVA demek otomatik vites oluyor :)

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #65 : 26 Ağustos 2011, 01:06:11 »
teşekkürler aydınlattgn için dikkat etmemişm ama genede golf-bora diyorum ;)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı erkan02

• 2004 BORA PASİFİC
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #66 : 07 Eylül 2011, 17:59:31 »
SÜRAT TARTIŞMASI BOŞ BENCE.ŞU BASAR BU BASAR DEĞİL.ÖNEMLİ OLAN HANGİ SÜRATTA NE KADAR GÜVENLÜ OLDUĞU, KONTROL OLAYI NASIL BUNA BAKMAK LAZIM YOL TUTUŞU HAFİF DEOLSA VİRAJA NASIL GİRDİĞİ ŞERİT DEĞİŞTİTİRKEN SARSILIP SARSILMADIĞI. O ANKİ ŞARTLARA GÖRE 0-20 KM HIZ FARK KOYMAK LAZIM.

Çevrimdışı fatih_et

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #67 : 09 Eylül 2011, 10:17:13 »
SÜRAT TARTIŞMASI BOŞ BENCE.ŞU BASAR BU BASAR DEĞİL.ÖNEMLİ OLAN HANGİ SÜRATTA NE KADAR GÜVENLÜ OLDUĞU, KONTROL OLAYI NASIL BUNA BAKMAK LAZIM YOL TUTUŞU HAFİF DEOLSA VİRAJA NASIL GİRDİĞİ ŞERİT DEĞİŞTİTİRKEN SARSILIP SARSILMADIĞI. O ANKİ ŞARTLARA GÖRE 0-20 KM HIZ FARK KOYMAK LAZIM.
büyük harfle yazmayalım, (büyük harf bağırmak azarlamak hakaret etmek anlamına gelir)
forumda büyük harf yasak