Gönderen Konu: çözülemeyen vites problemi  (Okunma sayısı 4096 defa)

Çevrimdışı semih_43

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: vw bora
çözülemeyen vites problemi
« : 04 Ekim 2015, 15:11:12 »
öncelikle herkese slmlar arkadaşlar yardımlarınız için şimdiden teşekkürederim.
« Son Düzenleme: 05 Ekim 2015, 01:09:24 Gönderen: semih_43 »

Çevrimdışı buzel

• Profili Görüntüle
Ynt: çözülemeyen vites problemi
« Yanıtla #1 : 04 Ekim 2015, 20:41:39 »
aracınız triptonik vites sanırım.
Benim Boram da 4 ileri otomatik vites. (2005 model BFQ motor) Benim aracın bir tane hortumu patlamıştı. Tüm antifirizli kaynar su aktı.  bu hadiseden sonra 1 hafta geçmedi aracın vitesleri geçmemeye başladı. 4500 devirden sonra vites atıyordu. araç 3.viteste kalkışı yapıyordu. vagcom ile baktığımda devir sensörü arızası olduğunu gördüm.  Sensörün yeri, patlayan hortumun hemen altındaydı. Hortumdan sıcak su olduğu gibi sensörün üstüne boşalmış ve sensörü bozmuş.
sanırım aynı sorun sizde de oldu.  bilgisayara bağlatın, büyük ihtimal  sizde de arıza görünecektir. sensörü yetkili servisten 105 liraya almıştım. dışarda da 100 liraya taktırdım. 
devir sensörü arızasında araç kendini korumaya alıyor, araç 3.viteste kalkış yapıyor, vites atmıyor, atarsa çok yüksek devirlerde vites atıyor vs.

Çevrimdışı semih_43

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: vw bora
« Yanıtla #2 : 04 Ekim 2015, 22:47:32 »
Yok triptonik değil manüel aracim

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Ekim 2015, 15:16:58 »
Selamlar,tam olarak nedir problem yazmamışsınız?Vitesle ilgili nedir şikayetiniz?

Çevrimdışı HIZALIM

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Bora
« Yanıtla #4 : 19 Mart 2016, 09:48:11 »
Aynı sıkıntı benim araba da da var 2004 bora Pasifik vites 3 de sabit kaldı 3 ile kalkıyor 3 ile gidiyor. Bilgisayar.a bağladı lar devir sensör.u arıza si çıktı .devir sensör.u aracın neresinde acaba onu değişti r mek için şanzıman indirmek mi gerekiyor? Tamirci ye gidiyorum şanzıman inecek diyor  Acil yardım lütfen