Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bora yığılma sorunu  (Okunma sayısı 18883 defa)

Bora yığılma sorunu
« : 24 Mart 2014, 14:00:48 »
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba ben engin aranıza istanbuldan yeni katıldım yanlışlarım olursa şimdiden özür dilerim :)
2001 comf. boram var araç vitesteyken ayağımı gazdan çekince öne doğru ciddi bi yığılma var ve henüz nedenini belirleyemediler şanzuman takozunuda değiştirdim ama hala aynı çözüm bulan varsa yardımcı olabilir mi? (araçta gaz yok)

Ynt: Bora yığılma sorunu
« Yanıtla #1 : 24 Mart 2014, 14:16:25 »
Motor sıcakken soğukken vs ayrıntıları da eklerseniz.

« Yanıtla #2 : 24 Mart 2014, 16:04:26 »
Soğuk yada sıcak farketmiyo araç vitesteyken yavaşlamak için ayağımı gazdan çeker çekmez öne doğru sanki fren yapar gibi yığılma oluyo,tamirciler takozun değişmesi gerek dediler değiştirdim ama sonuç hala aynı
« Son Düzenleme: 24 Mart 2014, 16:05:45 Gönderen: eenginim »

Çevrimdışı tarihcifss

• BORA 1.6 COMFORTLİNE....
« Yanıtla #3 : 24 Mart 2014, 20:29:21 »
bu sorun bende de var acaba nedir merak ediyorum nedir sorun? ne yapılabilir.? Bunun yanında sabahları gaza kuvvetlice basmayınca yavaş yavaş ivmeleneyim diye çalışırsam kesik kesik gaz yiyor düzenli şekilde ivmelenmiyor.Acaba nedendir bilenlerden yorumları ben de bekliyorum..
BEŞKAZALI tarihcifss

« Yanıtla #4 : 31 Mart 2014, 11:45:42 »
merhaba arkadaşlar bu sorunun aynısı bendede var yardımcı olursanız çok sevinirim

« Yanıtla #5 : 31 Mart 2014, 11:55:00 »
Arkadaşlar bu sorunum çözüldü aracımı enjektörcüye yolladım bi parça sökülüp ayarlanmış ve takılmış (aracı ben götürmediğim için sökülen parçayla ilgili hiçbir fikrim yok :) ) araç düzeldi şuan hafif bi silkeleme var onun sebebi de motor takozlarıının özelliğini yitirmiş olmasındanmış onlarıda en kısa zamanda değiştirip tamamen kurtulucam inşallah :)

« Yanıtla #6 : 31 Mart 2014, 19:20:52 »
peki öğrenme şansın yokmu abi yaa ona göre bizde yaptırsak ve maliyeti ne kadar tuttu

« Yanıtla #7 : 01 Nisan 2014, 11:46:37 »
İstanbulda olsan seni yönlendirirdim aracı yapan ustaya istersen numarasını da veririm arar bi sorarsın ama şöyle de yapabilirsin bi enjektörcüye gidip baktırabilirsin sağlam bir usta olması gerek ama iyi araştırman lazım maliyet olarak 150 lira istemiş tanıdık biri olduğundan arada 50tl ye yaptılar
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2014, 11:47:36 Gönderen: eenginim »

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #8 : 02 Nisan 2014, 17:51:44 »
benim araçta da aynı sorun vardı, bu yakıtın artmasına neden oluyor, bayır aşağı da gaza basmak zorunda kalınıyor araç fren yapıyor gibi, sorun manifold basınç sensörünün tıkanması veya parça ömrünü doldurması, temizledim söküp balata spreyiyle, acayip farketti, şimdi araba bayır aşağı çok rahat, gaza basmadan süratini düşürmeden, kasılmadan gidebiliyor, bunu da çoğu usta bilmez ben de forumdan bir arkadaşın tavsiyesi üzerine yaptım iyi oldu. siz de önce parça değiştirmeden bunu balata spreyiyle bir temizletin belki sorun çözülür.

Çevrimdışı tarihcifss

• BORA 1.6 COMFORTLİNE....
« Yanıtla #9 : 02 Nisan 2014, 22:35:10 »
benim araçta da aynı sorun vardı, bu yakıtın artmasına neden oluyor, bayır aşağı da gaza basmak zorunda kalınıyor araç fren yapıyor gibi, sorun manifold basınç sensörünün tıkanması veya parça ömrünü doldurması, temizledim söküp balata spreyiyle, acayip farketti, şimdi araba bayır aşağı çok rahat, gaza basmadan süratini düşürmeden, kasılmadan gidebiliyor, bunu da çoğu usta bilmez ben de forumdan bir arkadaşın tavsiyesi üzerine yaptım iyi oldu. siz de önce parça değiştirmeden bunu balata spreyiyle bir temizletin belki sorun çözülür.
bu manifold sensörü nerdedir nasıl bişeydir? nasıl sökülür?
BEŞKAZALI tarihcifss

« Yanıtla #10 : 04 Nisan 2014, 17:49:09 »
sorun debriyaj sensöründe olabilir bende de öle sorun vardı debriyaj sensörü değişti ve düzeldi.umarım sizinkide debriyaj sensöründendir ucuz yollu halledersiniz işinizi.

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
« Yanıtla #11 : 05 Nisan 2014, 01:51:09 »
polo da boğaz kelebeğinin solunda manifold üzerinde, düdük gibi bir parça, temizledim, şimdi bayır aşağı hiç gaza basmadan sürat düşmeden yani benzin yakmadan gidebiliyor araba, bora da nerededir bilmiyorum.

« Yanıtla #12 : 26 Mayıs 2014, 16:58:57 »
Arkadaşlar tekrardan merhaba;
Üzülerek söylemeliyim ki bu yığılma başıma bela oldu daha önce düzeldi diye yazmıştım yanılmışım;motor takozlarından sonra kurtulurum umuduyla onlarıda değiştirdim sonuç hüsran hala devam eden bi silkeleme var ve ben para harcamaktan yoruldum lütfen kesin çözüme ulaşanlar bizlere yardımcı olsun.Yaptıklarım boğaz kelebeği temizliği,adaptasyon değiştirdiklerim; şanzuman takozu,motor takozları,ön takım ama hala aynı yerdeyiz :(

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
« Yanıtla #13 : 26 Mayıs 2014, 23:25:27 »
daha önce de dediğim gibi manifold basınç sensörüne baktırın, temizletin tekrar deneyin, büyük ihtimal sorununuz çözülecek, yalnız bizim ustaların çoğu ne olduğunu bile bilmez, bilen usta tavsiyesi yada forumdan bilen varsa yardımcı olalım arkadaşa, yeri nerede nasıl temizlenir gibi. yada yetkili servise bir sorun manifold basınç sensörünü temizlemesi kontrolü neye patlar.