Gönderen Konu: Bora ya tüp taktıracam tavsiye ??  (Okunma sayısı 11962 defa)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: Bora ya tüp taktıracam tavsiye ??
« Yanıtla #14 : 23 Temmuz 2015, 06:24:46 »
Gaz filtresi Atiker de çok çabuk doluyordu ve performansa çok fazla etki ediyordu. BRC de o kadar çabuk dolmuyor gördüğüm kadarıyla. Gerçi bu durum kullanılan gaza göre de değişir.

İyi performans için filtre değişimini ihmal etmemek ve iyi LPG kullanmak lazım. Aygaz gerçekten performans olarak çok iyi. Sonrasında Mogaz-İpragaz-Milangaz- Petrol Ofisi iyi. Diğerlerinin performansını pek beğenmiyorum ben. Ama işin garip tarafı gazı nerden aldığınıza göre de değişiyor. Kimi zaman Milangaz çok iyi oluyor kimi zaman vasat. Zannediyorum içerisine bir şeyler karıştıran istasyonlar var. Günahları boyunlarına.

aygaz alacağım en son gaz. bir kere memlekete zerre faydası olmayan aksine dünya kadar zararı dokunmuş doğan grubunun. ikincisi katkılı gaz olduğundan filtreyi diğer gazlara kıyasla yarı yarıya kısa zamanda dolduruyor.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı ilGhiNC

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #15 : 23 Temmuz 2015, 07:59:10 »
aygaz alacağım en son gaz. bir kere memlekete zerre faydası olmayan aksine dünya kadar zararı dokunmuş doğan grubunun. ikincisi katkılı gaz olduğundan filtreyi diğer gazlara kıyasla yarı yarıya kısa zamanda dolduruyor.

Hocam Aygaz Koç grubunun. Doğan gruba ait değil. Kaldı ki Koç grubu bu ülkeye ağır sanayiyi ve Ford ile beraber ilk Ar-Ge departmanlarından birisini getiren bir grup. Ben destekliyorum şahsen. :)

İkinci olarak da filtreyi Aygazın çok fazla doldurduğunu düşünmüyorum. Filtreye göre de değişebiliyor tabi. Atiker filtresi çabuk doluyordu eski aracımızda ama bu araçta gördüğüm kadarıyla BRC daha geç doluyor. Ayrıca katkı filtrede kalacak olsa adamlar neden performans katkısı eklesin ki, zaten motora ulaşmayacaksa?
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2015, 07:59:30 Gönderen: ilGhiNC »
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 24 Temmuz 2015, 16:44:47 »
Hocam Aygaz Koç grubunun. Doğan gruba ait değil. Kaldı ki Koç grubu bu ülkeye ağır sanayiyi ve Ford ile beraber ilk Ar-Ge departmanlarından birisini getiren bir grup. Ben destekliyorum şahsen. :)

İkinci olarak da filtreyi Aygazın çok fazla doldurduğunu düşünmüyorum. Filtreye göre de değişebiliyor tabi. Atiker filtresi çabuk doluyordu eski aracımızda ama bu araçta gördüğüm kadarıyla BRC daha geç doluyor. Ayrıca katkı filtrede kalacak olsa adamlar neden performans katkısı eklesin ki, zaten motora ulaşmayacaksa?

kafam karıştı bir an kast ettiğim şey opetti doğan grubunun derken.

öte yandan koç için de farklı düşünmüyorum al birini vur ötekine. ülkeye hizmetten ziyade öncelikle sömürmeyi amaç edinen bir grup. inan gözümde kendi ülkesine hizmet etmek için uğraşan bir yabancı, kendi ülkesine ihanet eden bu adamlardan daha makbul. bugün yerli otomobilimiz yoksa arkasında bunlar ve bunun gibi bir kaç grup var.  sabancı için de zaten farklı düşünmüyorum.
« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2015, 16:45:35 Gönderen: TEYOLOGY »

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #17 : 10 Ağustos 2015, 19:59:44 »
Ben hangisi ucuzsa onu alıyorum 8valve depoya işesen farketmez yürür zaten yada benim araba seçmiyor o konuda şanslıyım shell den 2.40a alıyorum aynı mogaz 1.83e alıyorum aynı dönüyorum benzine alıyorum yine aynı  :)

Çevrimdışı cr@zyboy

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: bora
« Yanıtla #18 : 03 Ekim 2015, 18:49:44 »
akl taktırdım bi ıkıntı ok çok şükür sadece oksijen sensor arıza lambasını yakıyor..

abgass werksatt diye yazıyor bi kere sildirdim sonra bizaman sonra tekrar geldi .

ustaya sordum bi onemi yok dedi dostlar bu arıza lambasıylamı yaşıcaz yoksa varmı bi püf noktası ? (he bu arada çekişte filan bir sorun yaratmıyor)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 06 Ekim 2015, 12:03:35 »
akl taktırdım bi ıkıntı ok çok şükür sadece oksijen sensor arıza lambasını yakıyor..

abgass werksatt diye yazıyor bi kere sildirdim sonra bizaman sonra tekrar geldi .

ustaya sordum bi onemi yok dedi dostlar bu arıza lambasıylamı yaşıcaz yoksa varmı bi püf noktası ? (he bu arada çekişte filan bir sorun yaratmıyor)

abgas werkstatt maalesef mk4lerde lpg de karşılaşma olasılığı olan bir uyarı. ben mk4te zavoli kullanıyordum. bende de vardı. 2 sene boyunca öyle kullandım. lmbda değişse çözüm olur mu dye araştırdım. yok. sorun lambda sensöründe filan değil. sorun lpg uyumunda.

esasen sorun da değil tam olarak. sadece ilk başlarda acbaa sorun mu var paranoyası yaratıyor insanda sonra alışıyor onunla mutlu mesut yaşıyorsunuz. :)

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 06 Ekim 2015, 12:15:20 »
valla bende takdıracağım gibi 11.ayda fenni muayene var 800 km 240 tl yaktım benzin.öneriniz nedir 2000 golf 4 1,6 16valf kütahyadayım tavsiye edeceğiniz usta varsa arabamın başında klamak kaydıyla takdırayım bari.yada dizel bi araç bakacam satıpta.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 07 Ekim 2015, 13:24:23 »
golf mk4 aracımda zavoli vardı. hiçbir sıkıntı yaşamadım. abgas werkstatt uyarısı hariç. ki o da sıkıntı değildi. ama brc yi çok methediyorlardı. brc ye dönüştürme hayalim vardı. sonra sattım. brc kullanılan parça kalitesi, sağladığı ekonomi ve sorunsuzluk noktasında en üstte birleşen marka. evet para kolay kazanılmıyor ama 150-200 lira tasarruf sağlayabilmek için ucuz-merdiven altı markalardan alıp, sanayi köşelerinde usta usta gezip sonra çareyi lpg yi söktürmekte bulanlar oluyor. ruhen 500 lira eskimiş bir o kadar da parasal zarara girmiş oluyorlar. aracın ömrü boyunca bir kere yapılan bu işlemde bence kaliteye önem vermek en doğrusu.