Gönderen Konu: Bora ve Su Problemi!!!  (Okunma sayısı 30623 defa)

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
Bora ve Su Problemi!!!
« : 25 Mayıs 2009, 18:54:05 »
arkadaşlar aracım su alıyor ve napacağımı bilmiyorum.Olduğum ilçede sanayi yok sayılır.En yakın yozgatta var 70 km.Önce sizden bir fikir alayım sonra gereken işlemleri yaptıracağım.Acaba başına böyle şanssız bir olay gelen var mı?

Özellikle ön yolcu koltuğunun tam  arkasındaki yani arka oturakların paspasının altında su var.Elimi değdirince hatta bastırınca sanki allta içi su dolu bir poşet su var ve coff coff ediyor.Polen filtresinin içine baktım ve hiç bir su kalıntısı yok.

arkadaşlar buraya resim eklemeyi bilmiyorum ama buraya bir link koyuyorum mümkünse orayı inceleyin ve resme göre cevap verirseniz sevinirim.

http://yfrog.com/5dimg0573pj

linki tıklayınca resim açılıyor.Kırmız çizgi ile çizdiğim yerde yoğun su var.Su yüzeyede değil ama elimi bastırınca su belli oluyor.Özellikle elinizini bastırınca sanki altta su dolu bir poşet var gibi ses çıkıyor.

Acaba su alttan mı geliyor yoksa başka bir yerden mi?

Bu resimde aracın altından.

http://yfrog.com/5dimg0576j

Sanki kırmızı çizgi ile çizilmiş yerden alma ihtimali var mı?

yada buradaki tapa gibi şey ne işe yarıyor?
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2009, 19:08:20 Gönderen: alpergndz »

Çevrimdışı 333Blue

• Profili Görüntüle
Ynt: Bora ve Su Problemi!!!
« Yanıtla #1 : 26 Mayıs 2009, 08:42:01 »
Arkadaşım bende bu su alma olayıdan bayağı çektim ve usta falan derken bir sonuç alamadım ve sorunu kendim çözdüm... İlk önce aracının altta görünen tapalarından su alma ihtimali yok, çünkü tapalar araç içine açılmıyor.. Su alan yer o bölgenin en çukur yeri olduğu için araç içine akan su orda birikiyor. Şimdi sorunun çözümüne gelelim.. Öncelikle su alma yerleri 1. Kaput telinin soldan araca girdiği yerdeki conta çürümüşse veya araca LPG takarken burayı delmişlerse su orda giriyordur.2. Bu telin solunda buluna sigorta kutusunun (beyaz renkli) contasından içeri su girebiliyor.. (Tabi aracın su tahliye kanallarını mutlaka kontrol et tıkanmış olabilir.   3. Su alan taraf sadece resimdeki işaretlediğin yerse ıslanan yer tarafındaki kapı içinden su alıyordur. Benim arabada şöför koltuğunun arkasındaki zemin ıslanıyordu. Şöför kapısının  döşemesini söktüm, motor vs nin üzerinde monteli olduğu sacın kenarında boydan boya silikon conta var, bu contanın 10-15cm kısmı çürümüştü, burdan giren su araç içine akıyordu... Eğer elin tornavida tutuyorsa bu kontrolleri kendin de yapabilirsin... Kapı içinden su girip girmediğini kolaylıkla tespit edebilirsin,, camların üzerinden hortumla su akıt, kapıyı aç, iç döşemein kapı sacıyla birleştiği bölgede ıslaklık varsa su alıyordur.. Kapı eşiğindeki siyah plastiğe selpak koyup, kapıyı kapat dışardan ver suyu camlara  kontrol et..

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Mayıs 2009, 09:44:55 »

sol önden su alıyorsa ön camın sol tarafındaki bahsedilen tesisat ek yerinin ve geçiş yerinin kapak contası...

arka yolcu kısmından su alıyor ise arka kapı içi tahliyelerinden su alır..
 az ihtimallede ayarsız kapı ve deforme olmuş kapı fitillerindende alabilir.
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı 333Blue

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2009, 10:24:31 »
benim arka yolcu kısmında su birikiyordu, fakat ön şöför kapısından alıyordu suyu. Ön kapı içinden akan su kapı böşemesinin içinden (eğimli olduğu için) akarak sol direğin köşesinden arabanın arka döşemesine akıyordu..

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2009, 22:25:13 »
arkadaşlar verilen bilgiler için çok teşekkür ederim.Bu hafta buralar yağışlı olduğu için araca bakamıyorum.Zaten bugün sinir oldum.Okuldan gelirken bagajda bulunan bi bidon süt bagaja dökülmüş.Bagajı komple söktüm ne var ne yok eve taşıdım.Yedek lastiğin altına kadar süt heryere bulaşmış.Bagajdaki halıflex sırılsıklam olmuş.her şeyi yıkadım şampuanladım inşallah  süt lekesi kalmamıştır.

ev sahibimiz ben süt kokusu yüzünden araba sattım dedi.Moralm çok bozuk.Bagaj halıflexini 3 kez yıkadım.Diğer plastik akmaları bir güzel yıkadım.Yedek lastiğin olduğu yeride bol köpüklü su ile yıkadım.Orayada çok küçük delik koymuşlar su çok az gidiyodu.Yarın bakalım koku olacakmı?

hiç başına süt olayı gelen oldumu?

Çevrimdışı mrt61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Kasım 2009, 08:43:08 »
peki arkadaşım sorunu çözdünmü.şimdi aynı problem bende var tam işaretlediğin yerde.öncelikle ne yapmalıyım. döşemeciyemi yoksa kaportacıyamı gideyim.ıslanan döşeme kendiliğinden kururmu.

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2009, 22:50:26 »
yine kış geldi sorunlar başladı.yaklaşık 2 haftadır şoför koltuğunun önündeki paspasın altı vıcık vıcık su.paspasın altına bütün gazete koyuyorum emsin suyu diye emiyor tekrar koyuyorum onuda emiyor ama hala ıslaklık gitmedi.Aracıda sürekli öne eğimli olarak park ediyorum evin önünde.

bu işi döşemeci mi anlar yoksa kaportacımı?

Araçta sunroof var acaba bununla alakalı mı?Geçen yıl sunroof tahliyelerinden çok çamur çıkmıştı ama şimdi öyle bişi yok.

yakında balık atacam şoför koltuğunun önüne!!!

Çevrimdışı delibey

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 12 Aralık 2009, 16:36:08 »
sileceğin alt kısımlarında bulunan tahliye kanalları tıkanınca araç su alıyor.

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 13 Aralık 2009, 14:25:03 »
biraz önce silecekleri söktüm ama ön camın bittiği yerden başlayan plastiği çıkaramadı o ızgaralı plastiği.Görünürde civata yok.Polen filtresinin koruma kapağınıda söktüm ama nafile.Mübarek sanki cama yapışmış çok da zorlamadım kırılır diye.

Nasıl çıkarıldığını bilen var mı? 3 ay önce ön cam değişmişti camcı o bölümü çıkarmıştı ama nasıl çıkarmıştı bilmiyorum.

Yalnız cam değiştiğinde araç sadece 3 saat gibi bekledi ondan sonra bana aracı verdiler.Acaba silikonların yapışmam ihtimali var mı?Ve oradan su alabilir mi?

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 20 Aralık 2009, 12:02:44 »
siz denemeyin çok hassaslık ister uç kısımları kırılabilir.yapışma olayı olmaz
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı bilalaydin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 03 Ocak 2010, 12:07:51 »
aynı sorun bendede var.sinir oldum nerden girdigini bi türlü bulamadık suyun.
Sayfa düzenini bozan imza.

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 04 Ocak 2010, 22:46:18 »
aynı sorun bendede var.sinir oldum nerden girdigini bi türlü bulamadık suyun.

bulursanız bizimle paylaşın.Benimde hala sürücü paspası altı ıslanıyor.Gazete koyup sürekli suyu emdiriyorum.

Çevrimdışı erbehi50

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 17 Ocak 2010, 16:17:57 »
aynı sorun bendede vardı boranın arka koltuklarının alında kalorifer üfleci var
su o üflecin içinden geliyo tek çözüm kalorifer ayar modunun yüze doğru üfleyen kısımda bırakmak
özellikle ayaklara üfleme modunda bırakırsanız daha fazla su alıyo..ben sorunu öyle hallettim inşallah sizinkide hallolur...

Çevrimdışı qxqxq

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 20 Ocak 2010, 21:13:09 »
aynı sorun bendede vardı.yağmurlardan sonra sol arka kapının orası su doluyodu..bigün arabanın yan döşemelerini söküp baktığımda suyun önden geldiğini gördüm...soruna gelince ise aracıma lpg taktırmışım..lpgciler lpg tesisatını çekerken kaput telinin oradan almış tesisatı ve oradaki contayı atmışlar....oraya kaportacıda conta yaptırdıktan sonra hiç bi sorunum kalmadı artık.....eğer aracınız lpgliyse sorun büyük ihtimal oradandır....