Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bora TDİ Kullanıcıları  (Okunma sayısı 31306 defa)

Ynt: Bora TDİ Kullanıcıları
« Yanıtla #42 : 05 Şubat 2012, 17:38:19 »
arkadaşlar benim 2000 1.9 TDI (90HP) bora, 1 depo ile 800 km nin altına hiç düşmüyor (şehir içi). ve bildiğim kadarıyla yedek depoyla birlikte 55 lt depoya sahip.
yedek deponun aktif olması için depo ağzındaki bir mandala mı basılması gerekiyor?Mandala basmadan sadece ana depo mu doluyor acaba?Bu konuda bir fikriniz var mı?
VW BORA 2000 1.9 TDİ COMFORTLİNE

« Yanıtla #43 : 05 Şubat 2012, 17:40:41 »
Arkdaşlar bu 1,9 TDI ların deposu kaç lt lik.. Ben araba mazot lambası yanmadan 58 LT mazot aldı :) Ya istasyonda sorun var yada benim araba çok mu alıyor ne dersinizz.. Sizce nedir ???
bizim araçlarda ışık yandığında en az 7lt yakıt olması gerekir.Lamba yanmadan en az 8-9 litre içinde mazot var demektir.deponun tamamı zaten 62lt yedekle beraber.Bu duruma göre başka bir istasyona yönelmeniz gerekiyor.

« Yanıtla #44 : 05 Şubat 2012, 22:00:34 »
yedek deponun dolması için mandala basılması gerekiyor. çünki benim gittiğim istasyonda depoyu fulle dediğimde, depo dolduktan sonra yedeğide dolduriyimi diye soruyor eleman ve yedeğide dolduruyor.

« Yanıtla #45 : 05 Şubat 2012, 23:14:19 »
yedek deponun dolması için mandala basılması gerekiyor. çünki benim gittiğim istasyonda depoyu fulle dediğimde, depo dolduktan sonra yedeğide dolduriyimi diye soruyor eleman ve yedeğide dolduruyor.
teşekkürler...

« Yanıtla #46 : 06 Şubat 2012, 08:32:29 »
yedek depo olayını yanlış biliyoruz galiba. bu düğmeye basıp doldurduğumuz bölüm buharlaşan benzin tahliyesi için. ustalar orayı doldurmanın sağlıklı olmadığını söylüyorlar.

« Yanıtla #47 : 06 Şubat 2012, 12:26:02 »
:):) Benim normal olarak mazot aldigim istasyon farklı  abim doldurdu depo yu. ;)
Bir de hafta sonu araca 1 lt 10/40 motor yağı ekledim azalma yapımış yaklasık 5000 km olmuştu ,, ben filtreleri ile yeni yağ değişimi yağıcam önümüzdeki aylarda

« Yanıtla #48 : 06 Şubat 2012, 17:55:10 »
:):) Benim normal olarak mazot aldigim istasyon farklı  abim doldurdu depo yu. ;)
Bir de hafta sonu araca 1 lt 10/40 motor yağı ekledim azalma yapımış yaklasık 5000 km olmuştu ,, ben filtreleri ile yeni yağ değişimi yağıcam önümüzdeki aylarda
Bizim TDI motorlarda 1000 km de 1 litreye kadar yağ tüketimi normaldir zaten.

« Yanıtla #49 : 07 Şubat 2012, 21:04:07 »
O zaman Benim çok iyi 5000 KM oldu en son yağ değişeli ;) Nisan gibi filtre lerini sipariş edip 5w/30 yağ değişimi yapmayı düşünüyorum sizce de uygunmudur dşüncem ...
Bir de bu sol kapı switch i beni deli edicek yeni yaptırdım yine arıza yaptı yarın yine kilitçiye gideceğim
bir de arkdaşlar ön gögüsten  inceden ses geliyor stabilize ve bozuk yoolarda sizde de aynısı oluyor mu çözüm önerileriniz nelerdir. Çok rahatsız edici değil ama ben çok hassas bir adamım ..

« Yanıtla #50 : 07 Şubat 2012, 23:32:07 »
O zaman Benim çok iyi 5000 KM oldu en son yağ değişeli ;) Nisan gibi filtre lerini sipariş edip 5w/30 yağ değişimi yapmayı düşünüyorum sizce de uygunmudur dşüncem ...
Bir de bu sol kapı switch i beni deli edicek yeni yaptırdım yine arıza yaptı yarın yine kilitçiye gideceğim
bir de arkdaşlar ön gögüsten  inceden ses geliyor stabilize ve bozuk yoolarda sizde de aynısı oluyor mu çözüm önerileriniz nelerdir. Çok rahatsız edici değil ama ben çok hassas bir adamım ..
5w30 tavsiye etmem.aracınız eksiltme yapan bir motora sahip olduğundan yazın 10w40 kışın ise 5w40 öneririm.Benim araçtan henüz tıkırtı falan duymadım göğüsten falan.Bir baktırmanızda fayda var.Muhtemelen çok basit bir şeydir ses yapan.sizin araç 90 lık mı 110 luk mu?

Çevrimdışı MeTHea35

• Volkswagen's
« Yanıtla #51 : 07 Şubat 2012, 23:33:22 »
tdi 110hp otomatik bora kullananlar görüşlerinizi alabilirmiyim  :melek:

« Yanıtla #52 : 08 Şubat 2012, 09:34:55 »
5w30 tavsiye etmem.aracınız eksiltme yapan bir motora sahip olduğundan yazın 10w40 kışın ise 5w40 öneririm.Benim araçtan henüz tıkırtı falan duymadım göğüsten falan.Bir baktırmanızda fayda var.Muhtemelen çok basit bir şeydir ses yapan.sizin araç 90 lık mı 110 luk mu?

Benim ki 110 lük ,, Öyle aman aman bir ses değil bugün olmadı mesala  sanırım araç ısınca genleşen plastik aksamdan kaynaklı ama ben yine de rahatsız oluyorum..ön  camı değişmişti arabanın ondan sonra bu şekilde olmaya başladı. .. Benim araç 110 lük AHF motor, Bir de soğuk ta frene basınca gıcırtı sesi geliyor..bu konuda görüşünüz ve öneriniz nedir ??

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #53 : 08 Şubat 2012, 09:50:08 »
Benim ki 110 lük ,, Öyle aman aman bir ses değil bugün olmadı mesala  sanırım araç ısınca genleşen plastik aksamdan kaynaklı ama ben yine de rahatsız oluyorum..ön  camı değişmişti arabanın ondan sonra bu şekilde olmaya başladı. .. Benim araç 110 lük AHF motor, Bir de soğuk ta frene basınca gıcırtı sesi geliyor..bu konuda görüşünüz ve öneriniz nedir ??

balataları bir kontrol ettir diski çiziyorlar gibi
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #54 : 08 Şubat 2012, 22:01:34 »
nizam arkadaşımla aynı fikirdeyim.Muhtemelen balatalarınız bitik.Disklerde incelme olup olmadığını da kontrol ettirin baktırmışken.benimki 90 beygir AGR motor bu arada.

« Yanıtla #55 : 08 Şubat 2012, 22:03:48 »
inundatio arkadaşım yakıt olarak hangi markanın dizelini tercih ediyorsun.Tüketim ve performans olarak diğer yakıtlarla kıyaslama yaptın mı?ben opet kullanıyorum şimdilik memnunum.şehir içi 25 kuruş yakıtım var.100 km ye 6,5-6,6 litre civarında.