Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: otomatik şanjımandaki uğultu sesi  (Okunma sayısı 9897 defa)

otomatik şanjımandaki uğultu sesi
« : 12 Nisan 2012, 11:33:42 »
slm arkadaşlar. 2004 model pasific 1.6 otmatik bora kullanıcısıyım. aracımın şanjımanından rahatsız edici bir uğultu sesi geliyor. acaba sorun neden kaynaklı olabilir. çözüm olarak ne yapmamı önerirsiniz. motor up ın 75 tl değerinde olan otomatik şanjıman katkısından kattım ama. hala sorun devam ediyor. bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. saygılar.

Ynt: otomatik şanjımandaki uğultu sesi
« Yanıtla #1 : 12 Nisan 2012, 11:56:37 »
Uğuldama hangi hallerde oluyor rölantide beklerken var mı yoksa harekete başlayınca mı geliyor. Hareket halinde iken bir uğuldama mevcutsa tekerlek bilyalarından kaynaklanıyordur.

« Yanıtla #2 : 12 Nisan 2012, 12:11:37 »
uğuldama hareket halinde oluyor. ancak ses kesinlikle şanjımandan geliyor. ama neden olabilir? onun cevabını arıyorum. otomatik şanjımancıya götürdüm. eski arabalarda olabilecegini söyledi ama tatmin olamadım. aracım 170000 de. bence şanjıman içerisindeki rulmanlardan yada başka bişeyden. ama başına böyle bir durum gelen arkadaşlar varmı diye merak ediyorum. çözüm nedir?

« Yanıtla #3 : 12 Nisan 2012, 12:18:36 »
merhaba arkadasım aynı sey benimde basıma  geldi 5. vitese attıgımda ugultu gelmeye baslamıstı sonra 4 3 de gelmeye basladı sonuc sanzıman patladı. sana tavsiyem hemen servise götür yoksa min 1500 tl den olursun dikkat et cok moral bozucu bi durum
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/07-vp-703-t29100.0.html

Dünya kadar malın olacağına fındık kadar Turbon olsun

« Yanıtla #4 : 12 Nisan 2012, 12:28:56 »
peki sizin sorun nasıl çözüldü. serviste aracınıza ne yapıldı.

« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2012, 20:32:21 »
şanzıman açılacak, defransiyal dişlileri olabilir.

« Yanıtla #6 : 27 Nisan 2012, 21:33:07 »
otomaik boralarda normal olan bişey özellikle araç devirlenirken öter sanki elektrik motoruymuş gibi ama aşırı bi ses varsa başka birşeyden kaynaklı olabilir

« Yanıtla #7 : 28 Nisan 2012, 18:27:58 »
aracımın şanjımanındaki uğultu sesi diferansiyelden geliyormuş. bende komple şanjımanı yeniledim. yani çıkma bir şanjımanla değiştirdim. şuan aracımda hiçbir sorun kalmadı. ama 2500 tl ye patladı. :(