Gönderen Konu: bora sohbet kumsalı ...  (Okunma sayısı 50008 defa)

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
Ynt: bora sohbet kumsalı ...
« Yanıtla #14 : 20 Şubat 2009, 10:24:16 »
Güle güle kullanın kazasız belasız inşallah.Benimde aynı renk ama ruhsatta grafit mavi  yazıyo.Sizin ki kaç km'de?Benim ki 122.000'de.

volkan bey sizin ki sanırım bi ton koyu reklisi benim aracın...Yalnız gece sanki başka bi renk oluyo benim araç.Bukalemun gibi.Rengi çok asil benim için.Sizin aracın rengide çok güzel.Sizinde hayırlı olsun aracınız.Ben temmuzda aldım aracımı..Aldığım zaman 82 000 km de idi.Şimdi 89 000 oldu..Allah  a çok şükür çok memnunum aracımdan.Rabbim herkese daha iyisini nasip etsin.
Bende rengini çok seviyorum.Benim için çok kıymetli bu araba.Daha bu sabah BP'den benzin alırken pompacıyla konuştuk adam hasta oldu regine.Siyah desem değil,Laciver desem lacivert değil değişik bi renk.Ben de eylülde aldığımda 119.000' deydi şimdi 122.000' de.Biraz bakım yaptırdım.Bir de şimdi triger seti değiştiricem o zaman gönül rahatlığıyla 3 sene daha binerim.Allah herkesin gönlüne göre versin.İyi günler diliyorum...
Sayfa düzenini bozan büyüklükte imza!

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 20 Şubat 2009, 22:46:25 »
volkan bey trigeri değiştirdiğinizde haberimiz olsun.Bende güvenemiyorum aracın trigerine.Ben 2. sahibiyim satan kişi ağır bakıma sokmuş ama içim rahat değil.Benimde aracım için yapacaklarım şunlar

1-Lpg taktıracağım
2-Triger seti + yağ değişecek zamanı gelmeye başladı
3-Oksijen sensörü arızası çıktı

Ben temmuzda aldığımda hemen 4 tane  michelin lastik ve tüm yağ filtreleri değiştirmiştim.Şimdi tekrar yağın zamnanı geliyor.6000 km yi devirdi.10 bini beklemeden değiştireceğim.

Arkadaşlar yağ değiştireceklere duyurulur

hepsiburada.com da shellin 5 lt 10*40 yağı 50 TL fiyatı çok uygun.Ben yazın castrol magneteci 4 lt sine 60 TL vermiştim o da cingen pazarlığı ile...

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #16 : 21 Şubat 2009, 13:52:29 »
volkan bey trigeri değiştirdiğinizde haberimiz olsun.Bende güvenemiyorum aracın trigerine.Ben 2. sahibiyim satan kişi ağır bakıma sokmuş ama içim rahat değil.Benimde aracım için yapacaklarım şunlar

1-Lpg taktıracağım

Ben temmuzda aldığımda hemen 4 tane  michelin lastik ve tüm yağ filtreleri değiştirmiştim.Şimdi tekrar yağın zamnanı geliyor.6000 km yi devirdi.10 bini beklemeden değiştireceğim.

hepsiburada.com da shellin 5 lt 10*40 yağı 50 TL fiyatı çok uygun.Ben yazın castrol magneteci 4 lt sine 60 TL vermiştim o da cingen pazarlığı ile...
       hocam 10-20 TL için castrol veya mobilden vazgeçmeyin. kaliteli yağ motorun ömrünü uzatır ve aracın daha rahat çalışmasını sağlar.

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 23 Şubat 2009, 12:32:46 »

1-Lpg taktıracağım

Alper bey; Gazi vw özel servisinden fiyat aldım 500 tl. orjinal parça kullanıyorlar.Kredi kartına da ikiye bölüyorlar.Burada bayaa meşhur biyer.Büyük ihtimalle orada yaptırcam.

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 23 Şubat 2009, 17:39:00 »
volkan bey bu 500 değin rakam sadece triger ve seti iiçin mi?neler dahilmiş?taksit olayı güzelmiş...

teşekkürler..

Bi de BOSCH Car servisleri var onalrda hesaplı olması lazım.Bide onlara sorun isterseniz yapacağınız değişimler için...

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 23 Şubat 2009, 17:44:35 »
volkan bey bu 500 değin rakam sadece triger ve seti iiçin mi?neler dahilmiş?taksit olayı güzelmiş...

teşekkürler..

Bi de BOSCH Car servisleri var onalrda hesaplı olması lazım.Bide onlara sorun isterseniz yapacağınız değişimler için...Ben de duydum ama izmir de kime sorsam Gazi vw servisinden memnun.Adamlar sadece vw grubuna bakıyor ( vw - audi - seat - skoda - vs ) ve sahipleride eski yetkili servis çalışanları.Adamların kadrosu da bayaa uzman.O yüzden orda yaptırcam büyük ihtimalle.

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 23 Şubat 2009, 17:47:10 »
Alper Bey ;

Evet sadece triger seti ve devir daim pompası işçilik dahil  fiyatı bu.Arabanın diğer bakımları yeni yapılmıştı.Bujiler yağ ve yağ filtresi yeni değişti çünkü.Tavsileniz için teşekkür ederim...

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 02 Mart 2009, 18:17:12 »
arkadaşlar cumartesi sorgun ilçesindeki sanayiye gittim.Aracım için LPG düşünüyorum.atikeri 1000 / 10 taksit yapacağını söyledi usta.Bende düşüneyim dedim döndüm geldi.Pazar araba evin önünde yattı.

Sabah okula gitmek için aracı çalıştırdım araba zor gidiyor ve sağ taraf biraz yan yatmış.İndim araçtan ve baktım arka sağ lastik patlamış yerde sürünüyo.İndim araçtan diğer öğretmen arkadaşı aradım sağolsun geldi aldı beni.

Giderkende aracın krikoya aldık lastik ezilmesin diye.Öğleyin de lastikçiye söktüm götürdüm.Lastiğin iç tarafından yanağın başlangıç yerinden çivi girmiş içiren tekrar sışarıya yanağın orta yerine doğru tekrar dışarı çıkmış.Ya lastikleri daha temmuzda almıştım.Yanaktan girmeseydi ii olcaktı ama lastikçi temizledi ve geniş bir get ile yapıştırdı.Bize 15 TL ye mal oldu....sanırım birazcık kazıkladı.Zaten kışlık lastikleri ucuz aldın benden diyip duruyordu lastiklerin kalan parasınıda yavaş yavaş çıkarıyo benden.

İnşaallah tekrar yaşanmaz bu olay ...

Arkadaşlar yedek lastiğin içinde bir siyah kutu gibi bişi var.İçinde kriko bijon anahtarı kilit bijon tornavida bide çatal anahtar var.O sihay plastiğin içinde 2 şey eksik görünüyo.Acaba sizlerin o plastik kutuda neler var?

Çevrimdışı yellow_driver

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: GOLF 6 1.6 TDİ
« Yanıtla #22 : 02 Mart 2009, 19:04:34 »
Alper Bey ;

Evet sadece triger seti ve devir daim pompası işçilik dahil  fiyatı bu.Arabanın diğer bakımları yeni yapılmıştı.Bujiler yağ ve yağ filtresi yeni değişti çünkü.Tavsileniz için teşekkür ederim...
    hocam o fiyat bence bayağı pahalı. ben 1 ay önce sormuştum özel vw servisine (türkiyenin en eski 5. vw servisi) orjinal parçalar kullanıyolar. triger seti+su devirdaim 340 TL demişerdi. gerçi motor koduna göre değişiyormuş fiyat. en hesaplı benimkiymiş (AKL motor) ama bence bu kadar oynamaması lazım gibi geliyor bana. kısmetse yaza bende değiştiricem. kazasız belasız günler.

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 04 Mart 2009, 18:43:51 »
    hocam o fiyat bence bayağı pahalı. ben 1 ay önce sormuştum özel vw servisine (türkiyenin en eski 5. vw servisi) orjinal parçalar kullanıyolar. triger seti+su devirdaim 340 TL demişerdi. gerçi motor koduna göre değişiyormuş fiyat. en hesaplı benimkiymiş (AKL motor) ama bence bu kadar oynamaması lazım gibi geliyor bana. kısmetse yaza bende değiştiricem. kazasız belasız günler.
Benim triger seti 320 tl ( BCB MOTOR ) + 60 TL devir daim pompası. Kalan 120 tl de işçilik.Bence uygun ( izmir için )

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 04 Mart 2009, 18:48:52 »
380 tl lik parçalar onlardan mı senden mi?
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 04 Mart 2009, 18:50:23 »
Benim triger seti 320 tl ( BCB MOTOR ) + 60 TL devir daim pompası. Kalan 120 tl de işçilik.Bence uygun ( izmir için )
[/quote]

volkan bey özel servis mi yoksa yetkili servis mi?

Çevrimdışı alpergndz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 04 Mart 2009, 18:52:18 »
volkan yukarıdaki msjınıza bakılırsa Gazi Özel servis fiyatı değilmi?

Çevrimdışı VOLKAN_EMİR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 05 Mart 2009, 17:46:10 »
volkan yukarıdaki msjınıza bakılırsa Gazi Özel servis fiyatı değilmi?
Doğrudur Alper bey özel servis.