Gönderen Konu: sabahları geç çalışma  (Okunma sayısı 3612 defa)

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
sabahları geç çalışma
« : 19 Şubat 2011, 23:00:49 »
Evet arkadaşlar.2004 model 1.6 16v Lpg(KME)li BORA m var.Son iki haftadır sadece sabahları marşa ilk bastığımda kesinlikle çalışmıyor.marşı bırakmadan 5sn falan tutarsam çalışma çalışmama arasında gidip geliyor ve sonunda çalışıyor Kronik arıza olsa günün diğer saatlerindeki kontak çevirmelerimdede almaması lazım ama gün içerisinde tık diye 1sn de çalışıyor. aküyü 1 ay önce aldım o aküyüde geri verip tekrar yenisini taktırdım ama sorun devam ediyor ya bana aküde sorun var gibi geliyor ( inci nano gold 60 amper ) araçta elektrik kaçağı da yok  sanaiye gittim bilen yok herbiri farklı yerleri söylüyor kimi kontağın orada elektriği ayarlayan bi parça var(30tl) ondandır diyor kimi gaz kelebeğindendir diyor anlamadım gitti Yardımlarınızı bekliyorum.lütfen yazın yoksa servise gitmek zorunda kalcam Teşekkürler.

Çevrimdışı siyahinci

• Profili Görüntüle
Ynt: sabahları geç çalışma
« Yanıtla #1 : 22 Şubat 2011, 22:56:41 »
arkadaşlar hiç bilgisi olan yokmu cevap bekliyorum sizlerden. dün yağını değiştirdim ustanın biri öyle demişti yine sabah zor çalıştı böyle bir durum başına gelen yokmu. aküde yeni.  eğer böyle giderse yetkili servise götürmeyi düşünüyorum yoksa sanayide her usta başka biryerini değiştirelim diyor. cevaplarınızı bekliyorum saygılar

Çevrimdışı eymen35

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 04 Mart 2011, 14:16:27 »
aküyü ölçtür ilk çalışırken yüksek amer çeker akü ömrü bitmişse ondan yapabilir.birde fazla binmiyorsan ondanda yapar

Çevrimdışı asermayer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Mart 2011, 17:13:07 »
Slm aynı sorun bende de vardı bazen tek marşta alıyor bazende beş saniye kadar marş yaptırmam gerekiyordu.Aküden değil sorun genel olarak ateşleme sistemi köreliyor.Bujilerin yeni mi eskimi kontrol ettir sonra benzin deposuna çeyrek depoya enjektör temizleyici at benzinde beşbin altıbin devir yaptırarak yüksek devirde kullan enjektörler açılsın iyice,benimki bunları yaptıktan sonra düzeldi artık çok nadiren yapıyor oda normal zaten.Bunları yaptıktan sonra düzelmesse sorun başka bişeydedir ateşleme bobini falan vs