Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bora Özellikleri  (Okunma sayısı 8848 defa)

Çevrimdışı Joker_37

• Otomobil
    Vw Bora - Opel Combo
  • Kalp neyle doluysa, dudaklardan o dökülür.
Bora Özellikleri
« : 20 Mart 2015, 14:38:38 »
Merhaba arkadaşlar Confortline 2001 model aracımı 2-3 yıldır kullanmaktayım ve bazı özelliklerini halen anlamış deilim başka yerlerde de bulamadım eğer verilmişse cevabı kusurabakmayın silebilirsiniz konuyu.

Soru 1: Kaç airbag var ? standartmı deilmi satılık araçlara bakıyorum aynı model aynı yıl araca yan ve perdede airbag var 8 airbag gibi şeyler yazmışlar ben 4 adet biliyorum. Direksiyonda torpida üstünde ve ön sağ ve sol koltukta toplamda 4 adet işareti var ve 4 adet diye düşünüyorum. Eğer yanlarda olsaydı direklerde işareti olurmuydu ? Benim aracımda kaç adet olduğunu bilgisayara bağlamadan nasıl öğrenebilirim.

Soru 2: Kemer takmadığım zaman herhangi bir ikaz sesi veya panelde işaret olmuyor. Kemeri takıp takmadığımı nasıl algılıyacak bu araç allah korusun kaza durumunda patlayıp patlamayacağı ne malüm? Bunu nerden anlarım airbaglar aktifmi değilmi patlarmı patlamazmı? Kontak taktığım zaman 1-2 saniye ışığı yanıp sönüyor okadar. Ondan sonra takıp takmadığımı nerden biliyor bu araç?

Soru 3: İç aydınlatmalar bagaj dahil bazen kapanıyor durduk yere belli bir süresimi var yoksa bi arıza yüzündenmi kapanıyor?

Bildiğiniz değişik özellikleri varsa eğer paylaşırsanız sevinirim. Zaman ayırdığınız için Teşekkürler. Ha bu arada severek kullanıyorum aracımı başka hiçbir arabadan boradan aldığım hazzı almıyorum. Konfor sessizlik sadelik şık vb vbvb :))
Bora 1.6 Confortline

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
Ynt: Bora Özellikleri
« Yanıtla #1 : 20 Mart 2015, 14:58:30 »
2002 ve ustu comfortlinede 8 altinda 4 airbag var. Yillara gore donanim farki var. Kapi kilitlenmesi normal degil. Kumandadan acip arabaya binmediginiz zaman otomatik kapanir. Ama kumandadan acip kapiyi actiginizda eger kapi switch inizde ariza yoksa kapanmaz. Isaret olan yerler airbag. Emniyet kemeri icin ikaz turkiyedeki mk4 lerde yok yurtdisindakilerde bazilarinda var. Herhangi bir ariza durumunda o yanip sonen airbag lambasi surekli yanik kalir.

Çevrimdışı SerkanAraz

• Otomobil
    VW Golf IV
« Yanıtla #2 : 20 Mart 2015, 21:42:24 »
8 airbag derken 2 perde 2 koltuklarda biri direksiyon diğeri yolcu hava yastığı diğer ikisi nerede Muharrem  :)
« Son Düzenleme: 20 Mart 2015, 21:43:31 Gönderen: SerkanAraz »

Çevrimdışı ilGhiNC

Otomobil
    2009 Golf6 1.6 Trendline - Grafit Mavi --- 2015 Seat Leon 1.2 TSI Style Emocion Kırmızı Sunroof
« Yanıtla #3 : 21 Mart 2015, 01:22:02 »
1) aracinizda 4 airbag var
2) aracinizda emniyet kemeri ikazi yok.ama siz tabi ki bilinçli bir sürücü olarak kendiniz de kemeri sürekli takin ve en azindan öndeki yolcuya da taktirin.
3) uzun bir sure kapilari ya da bagajı acik bırakırsanız isiklar söner. Ama kısa surede kapaniyorsa bir problem olabilir
CRAFTER TDI 163 ps

Çevrimdışı MurdeR

• Otomobil
    Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #4 : 21 Mart 2015, 01:27:18 »
8 airbag derken 2 perde 2 koltuklarda biri direksiyon diğeri yolcu hava yastığı diğer ikisi nerede Muharrem  :)

direksiyonda torpido ustunde 2 adet
On direklerde 2 adet
Orta direklerde 2 adet
Koltuklarda 2 adet
Highlinede arka direklerdede var sanirim 10 adet airbag var highlinede

Çevrimdışı gültekin77

• Otomobil
    2003 BORA TDİ 130 HP OTM.
  • Hayat sürprizlerle dolu...
« Yanıtla #5 : 21 Mart 2015, 23:26:23 »
Benim araçta 8 adet hava yastığı var.