Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bora otomatik Şanzuman Soğutucu sorunu...  (Okunma sayısı 34047 defa)

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
    A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
Bora otomatik Şanzuman Soğutucu sorunu...
« : 06 Şubat 2008, 21:23:25 »
 Arkadaşlar yağ soğutucu problemi ile ilgili sorun yaşayan var mı?
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2008, 17:32:50 Gönderen: mussel »
03.06.2005

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
Ynt: Bora otomatik Şanzuman Soğutucu sorunu...
« Yanıtla #1 : 08 Şubat 2008, 17:15:36 »

Kimse yorum yapmadığına göre,sanırım sitede tek otomatik bora kullanan üye benim...  ;)
03.06.2005

« Yanıtla #2 : 21 Şubat 2008, 00:11:02 »
senin ne sorunun var ben yardımcı olayım istersen :tamamdir

Çevrimdışı mussel

• Otomobil
« Yanıtla #3 : 22 Şubat 2008, 18:42:28 »
senin ne sorunun var ben yardımcı olayım istersen :tamamdir
Gerçi sorun çözüldü ama pahalıya mal oldu.Yağ soğutucusu delindi.Radyatör suyuna atf karıştı.Allahtan şanzımana yağ karışmadı.Yağ soğutucu 470 ytl.5 lt şanzuman yağı 50 ytl castrol.Şanzuman yağ filtresi 20 ytl.Ivır zıvır 650 ytl buluyo işte.
03.06.2005

« Yanıtla #4 : 24 Şubat 2008, 00:52:16 »
hmm halleddiysen sorun yok o zaman   :sevgi:
başka bi sorunun olursa yardımcı olurum ben beylerbeyi (kirazlıtepe) ilçesindeyim :tamamdir :tamamdir
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2008, 00:54:12 Gönderen: refikmk1 »

« Yanıtla #5 : 08 Ekim 2008, 13:27:14 »
Bende de 2004 otomatik bora var ve şanzıman yağ soğutucusu problem çıkardı. Soğutucu motor soğutma suyuna yağ kaçırıyormuş ve hararetten ustaya götürdüm. Usta bu modellerin böyle bir sorunu olduğunu ve ilerde soğutma sisteminin diğer parçalarınında sorun çıkartacağını söyledi.
Acaba doğrumudur? ilerde sorun yaşar mıyım?

Çevrimdışı vwbora-01

• POZANTI&POZANTI
« Yanıtla #6 : 01 Mayıs 2009, 21:59:59 »
bende 2002 comort auto kullanıcıyım bende de motor suyuna şanzuman yağı kariştı ama yetkili serviste diğer parçaların ileride sorun çıkaracağını söylemdiler ve yaklaşık 5 yılda bir bu tür arızalar olabileceğini söylediler o kadar ama arasıra motor suyunu kontrol etmekte fayda var derim arkadaşlar...
Bende de 2004 otomatik bora var ve şanzıman yağ soğutucusu problem çıkardı. Soğutucu motor soğutma suyuna yağ kaçırıyormuş ve hararetten ustaya götürdüm. Usta bu modellerin böyle bir sorunu olduğunu ve ilerde soğutma sisteminin diğer parçalarınında sorun çıkartacağını söyledi.
Acaba doğrumudur? ilerde sorun yaşar mıyım?

« Yanıtla #7 : 25 Mayıs 2009, 06:24:43 »
selam arkadalar, otomatik sanzumanda yag degistirme oluyormu? oluyorsa hangi araliklarla km bazinda benim arac 205000 km de hic yag felan degistirilmedi suan icinde sorun yok gibi .vw servisine gittim yag degistiriliyormu diye sordum hayir dediler ama forumda okudugum bazi seyler kafami kurcaladi degistirenler olmus bu nasil istir

Çevrimdışı vwbora-01

• POZANTI&POZANTI
« Yanıtla #8 : 26 Mayıs 2009, 23:18:42 »
90 binda sanırım...

Çevrimdışı Aertiezt

• VW TDI
« Yanıtla #9 : 23 Eylül 2009, 00:50:38 »
Arkadaslar bendede 2003 Otomatik  Bora var 1.9 TDI 100 beygir,110 bin km'de.2 hafta once alt duzen yaptirtmaya gittigimda sanzumanin altinda siyah bir parça vardi.Koruma gibi bisey,ve o parçanin yaglandigini gordum (sari renkli temiz bir yag).O parçayi alt duzen yapilirken tamamen temizledim,aradan iki hafta geçti bugun tekrardan egilip baktigimda inceden yine yaglandigini gordum.Ben sanzumanin akittiginin kanaatindeyim,sizce nereden akitiyordur bu arada arabayi alali 1 ay oldu.Viteslerde herhangi bir sertlik sendeleme geçis zorlugu gibi hiç bir sorunum yok su anda.Hersey yeniymis gibi çalisiyor fakat o yagi gormem migdemi bulandirdi. >:(

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #10 : 24 Eylül 2009, 09:21:15 »
kaçağın kontrolü ve giderilmesi gerekiyor bir an evvel yaptırmalısın.
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

« Yanıtla #11 : 25 Eylül 2010, 22:19:58 »
Arkadaşlar bi dafe kesinlikle servisten uzak durun ....Kandırmak isteyen çok adam var çünkü...(mutlaka iyilerde vardır ama ben denk gelmedim)Korkulacak bişey yok inanın .evet maliyeti yine yüksek oluyor ama servisin 10da1 fiatına halloluyor.bu hafta sonu yaptırdım 700 tl verdim.soğutucu değişti 3,5-4 lt yağ değişti filtre değişti motor suyunu yağdan arındırmak için 3 kez pril-mintax ile 5 kezde sadece su ile her seferinde doldurup çalıştırıp suyu boşalttı usta .su tertemiz oldu.arabamda sorun kalmadı.hoplama zıplma vuruntu hiç bişey yok hatta ilk aldığımdan çok daha iyi oldu.Tavsiyem araç 100.000km yi devirmişse mutlak surette şanzıman bakımı şart...İlk belirti suda eksilme , zaman zaman hararet ve su tamamladığının kap içerisinde tahin renginde köpüren yağ  varsa zaman kaybetmeden ve km yapmadan ustanızı bulun...
TABİ USTANIN VE ÇALIŞANLARIN EMEĞİ ÖNEMLİ .
MALATYA WOSSAYA VE HAKAN BEYE ÇOK TEŞEKKÜRLER...

« Yanıtla #12 : 25 Eylül 2010, 22:25:19 »
....BU arada dierekt olarak silindir kapak contası yanmış diyenler olabilir aldanmayın yaaa bilmiyordur adam yada sizi kandırmaya çalışıyordur....Sitede paylaşılanları baktırdığınız kişilere mutlaka anlatıon faydası olur...Aracınızn silindir kapak contası yandıysa yada soğutma sisteminizde çatlak varsa araç hararet yapar sürükli,gaza bastığınızda bağırır ama istenilen devirde alıştığınız süratte gitmez ve su kaynatır unutmayınnn....

Çevrimdışı beyazbora

• Otomobil
    WV BORA
  • SELAMLAR...
« Yanıtla #13 : 28 Eylül 2010, 02:15:21 »
Arkadaslar bendede 2003 Otomatik  Bora var 1.9 TDI 100 beygir,110 bin km'de.2 hafta once alt duzen yaptirtmaya gittigimda sanzumanin altinda siyah bir parça vardi.Koruma gibi bisey,ve o parçanin yaglandigini gordum (sari renkli temiz bir yag).O parçayi alt duzen yapilirken tamamen temizledim,aradan iki hafta geçti bugun tekrardan egilip baktigimda inceden yine yaglandigini gordum.Ben sanzumanin akittiginin kanaatindeyim,sizce nereden akitiyordur bu arada arabayi alali 1 ay oldu.Viteslerde herhangi bir sertlik sendeleme geçis zorlugu gibi hiç bir sorunum yok su anda.Hersey yeniymis gibi çalisiyor fakat o yagi gormem migdemi bulandirdi. >:(

kardeş aynı şeyden bende rahatsız olmuştum yaptırdım ama hemen kötüye yorma direksiyonun hidrolik pompasından kaçırıyordu benimki
baktır bi belki basit bir şeydir
BİSMİLLAH HER HAYRIN BAŞIDIR...